Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

    Здравейте колеги,

    Нов съм във форума и тази сутрин пуснах тема, но все още не мога да я намеря(може да е изтрита или преместена, не знам).
    Та както и да е, от днес съм собственик на ISUZU Trooper 3.0tdi(автомат,дълга база).
    Вчера я докарах от Варна до Търговище и нямаше никакви проблеми с изключение на това, че насред магистралата климатроника престана да работи т.е никое копче или врътка не работеше и не светеше. Тази сутрин се опитах да я запаля и се оказа, че акумулаторите не щат да въртят. По-късно на обяд с кабели я запалихме, но след като махаме кабелите гасне. Така няколко пъти и накрая успях да я закарам в един сервиз за да проверят акумулаторите. Съмнява ме, че динамото не ще да зарежда защото сега като се замисля снощи фаровете сякаш светеха много слабо. Като я запалихме на обяд при работещ двигател опитах да измеря с мултиметъра и показваше близо 12волта.
    Бащата имаше Опел Корса с 1.5дизел Исузу мотор и динамото беше някакво с хидравлика и му правеше постоянно някакви магарии.
    Молбата ми е за помощ от знаещи и опитни колеги.

    Благодаря предварително,

  • #2
    От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

    Неработещ генератор е най-вероятната причина.
    При работа на празен ход напрежението трябва да е около 14 Волта (13,8 - 14,3 - 14,5) това при читав акумулатор.
    Другото е "умрял" акумулатор.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

      Колега,

      Много благодаря за бързия отговор! Нека да питам и още нещо за какво е втория акумулатор?

      Коментар


      • #4
        От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

        Вързани са в паралел.
        Тоест ... за нищо. Само ядове.
        Мислено е И за полярни условия на експлоатация на автомобила.

        Откачи клемите и на двата акумулатора. Остави ги така разкачени няколко часа и виж кой какво напрежение ще ти покаже.
        Твърде вероятно е единия да е мъртвец.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Вързани са в паралел.
          Тоест ... за нищо.
          Що, за офроуд са тамън, ако полозваш лебедка и допълнителни офроуд фарове имаш допълнителен заряд. Също ако си на къмпинг няколко дни спокойно си включваш разни електрически неща без да се замислиш за изтощаване на акумулатор.

          Коментар


          • #6
            От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

            Мдааа ...
            И как ще ги разделиш?
            Общ заряд и ... различен разряд. Реле - кой го управлява, колко трябва да е мощно, диод - дискутирали сме го = пад на напрежението ... не, че няма решение но ... струва едни пари.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

              Първоначално публикуван от levent81 Преглед на мнение
              Здравейте колеги,

              Нов съм във форума и тази сутрин пуснах тема, но все още не мога да я намеря(може да е изтрита или преместена, не знам).
              Та както и да е, от днес съм собственик на ISUZU Trooper 3.0tdi(автомат,дълга база).
              Вчера я докарах от Варна до Търговище и нямаше никакви проблеми с изключение на това, че насред магистралата климатроника престана да работи т.е никое копче или врътка не работеше и не светеше. Тази сутрин се опитах да я запаля и се оказа, че акумулаторите не щат да въртят. По-късно на обяд с кабели я запалихме, но след като махаме кабелите гасне. Така няколко пъти и накрая успях да я закарам в един сервиз за да проверят акумулаторите. Съмнява ме, че динамото не ще да зарежда защото сега като се замисля снощи фаровете сякаш светеха много слабо. Като я запалихме на обяд при работещ двигател опитах да измеря с мултиметъра и показваше близо 12волта.
              Бащата имаше Опел Корса с 1.5дизел Исузу мотор и динамото беше някакво с хидравлика и му правеше постоянно някакви магарии.
              Молбата ми е за помощ от знаещи и опитни колеги.

              Благодаря предварително,
              Пич, да тие честита джипката,
              но, съдейки от поста ти, техниката не ти е силната страна,
              та не се занимавай с глупости, а отиди при автомонтьор,
              ще си спестиш много драма !
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 20-03-14, 21:32.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                Честито, колега за новата придобивка! Много да те радва и безаварийни километри! Не е зле да обслужиш двг-то и АСК по правилния начин /тук има много изписано/. Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  .., техниката не ти е силната страна,
                  ...
                  Имам подозрения, че ще има широко поле за самообразование колегата..
                  ИСУЗУ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Имам подозрения, че ще има широко поле за самообразование колегата..
                    ИСУЗУ...
                    Зависи за какво му е.
                    Ако ще ходи чат-пат по нивята по-добре при майстори,
                    но за по-твърди, горски, изпъления почти всичко е ТНТМ.

                    То нали и тва е кеф, да си отвориш една бира, и от 3 метра да съзерцаваш резултата от неколкодневно/неколкоседмично кривене !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                      Колеги,

                      Благодаря за пожеланията.
                      В момента колате е на сервиз при един приятел който се занивама с подобни проблеми. Оказа се има проблем в динамото и сега са поръчани части и в скоро време ще е готова та да мога да и се порадвам малко.

                      Поздрави,

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                        Колега ако приемем че си стигнал от Варна до Търговище на акумулатори значи са добри Ако имаш проблем с алтернатора обади ми се имам широко прокаран път за решаване на този проблем тел 0884 679 260

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                          Здравейте отново,

                          Проблема с алтернатора е отстранен и днес вече съм подкарал камиона.
                          Остана да реша проблема с климатроника, и бих се радвал на мнения от колеги с опит.

                          Благодаря предварително,

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                            Първоначално публикуван от levent81 Преглед на мнение
                            Здравейте отново,

                            Проблема с алтернатора е отстранен и днес вече съм подкарал камиона.
                            Остана да реша проблема с климатроника, и бих се радвал на мнения от колеги с опит.

                            Благодаря предварително,
                            Бих те посъветвал да направиш следното - да провериш дали ремъка на компресора е там и дали ел.предпазителят работи.Ако не работи, може да го подмениш, но ако веднага изгори, значи има по-сериозна причина. Според мен трябва да откараш автомобила при техник, който се занимава с автоклиматици - да го вакумира, да го напълни /с фреон/, има пресостати за ниско/високо налягане и куп други, които техника може да ги установи. Така, че не се занимавай, а отиди при професионалист.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане относно ISUZU Trooper 3.0tdi

                              Здравейте отново колеги,

                              Климатроника вече функционира перфектно. Оказа се късо съединение, на един от захранващите кабели. След изолиране и смяна на предпазителя всичко си дойде на място.
                              Имам още едно питане към вас:
                              -Снощи забелязах, че някои от бутоните на арматурното табло не светят и предполагам са изгорели лампи.Опитах се да ги извадя, но така и не успях, а не исках да използвам сила защото мога да ги счупя. Та ако някой е сменял тези лампички и ако може да ме светне и мен за чалъма на изваждането на въпросните бутони ще съм благодарен.

                              Благодаря предварително,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X