Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

    Тактикул (tacticool) се казва тази мода!

    Коментар


    • #17
      От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

      Коментар


      • #18
        От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

        [QUOTE=Sibirski;2580998]Тактикул (tacticool) се казва тази мода!
        ]

        Тактикуул е и модела на едната ми пушка,не бьди зьл и ти сега

        Чок гюзел,мойта по-добра
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

          Нещо не ми харесва.
          А тоя единия го държи като гега и целия подскача като врабец, не може да го удържи.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Нещо не ми харесва.
            А тоя единия го държи като гега и целия подскача като врабец, не може да го удържи.
            Ти ще удържиш ли от стойка прав 308 уинчестър на автоматична?
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

              Имаш ли такъв за проба?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #22
                От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                Нямам.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #23
                  От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                  На бърза единична трудно се държи от кльощав като мене,но това е мислено да мята и пробива,не да ги реди като 5.56.На минута и половина след тигел секунда и нещо ми мърда цевта на педя горе и в дясно.

                  Не са му свикнали ма ги снимат,половината го пипат като насран памперс.

                  Дрьжката кърти,това за да блесне му трябва оптика,а тая дръжка отива на боклука
                  Последно редактирано от derhunter; 12-09-14, 08:28.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    На бърза единична трудно се държи от кльощав като мене,но това е мислено да мята и пробива,не да ги реди като 5.56.На минута и половина след тигел секунда и нещо ми мърда цевта на педя горе и в дясно.

                    Не са му свикнали ма ги снимат,половината го пипат като насран памперс.

                    Дрьжката кърти,това за да блесне му трябва оптика,а тая дръжка отива на боклука
                    Това ми е и мисълта, патрона е излишно мощен за такъв тип оръжие. Че не са му свикнали се вижда от далече, а дръжката вярно кърти и не видях някой да я ползва.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                      Несъм съгласен за излишно мощен патрон. Турците са си направили поука от войната срещу кюрдите, затова и (според мен) са се завърнали към нормален калибър. Що се отнася до дръжката, тя е лесно се сваля и на нейното място се слага оптиката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Това ми е и мисълта, патрона е излишно мощен за такъв тип оръжие. Че не са му свикнали се вижда от далече, а дръжката вярно кърти и не видях някой да я ползва.
                        Би ли го развил този въпрос по-подробно, какви са ти съображенията, че е излишно мощен?
                        Другия вариант им е .223, но той пък може би им малее, в смисъл - нямат голям избор под кой патрон да си произведат оръжието.
                        Последно редактирано от Самодържец; 12-09-14, 11:34.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #27
                          От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Би ли го развил този въпрос по-подробно, какви са ти съображенията, че е излишно мощен?
                          Другия вариант им е .223, но той пък може би им малее, в смисъл - нямат голям избор под кой патрон да си произведат оръжието.
                          За леко стрелково автоматично ми се струва безсмислено мощен. Видно е че на автоматична трудно се удържа. За лека картечница си е този калибър според мен. Защо да нямат избор? Какво му е на 5.56?
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #28
                            От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            За леко стрелково автоматично ми се струва безсмислено мощен. Видно е че на автоматична трудно се удържа. За лека картечница си е този калибър според мен. Защо да нямат избор? Какво му е на 5.56?

                            Може ли аз като новобранец?Ако не може - трийй да не се излагам ПАК

                            5.56 лети флат как му викат тук,траекторията му е плоска до дадена дистанция,няма пробивна сила след една друга дистанция и не мята на далеч.По тая причина като се зачешат от един баир на друг над 600 метра да речем Талибаните с Драгунов или 2 както и другата сволач с Калашнижците е имала предимство пред лекия 5.56.Сьщата работа като се млатят в градски условия на 200-300 метра,Калаша пробива стената в Ирак,а 5.56 не.

                            Тьрси се и патрон който да вьрши работа на дистанция до километьр,да се ползва от снайпер който да се опьва на Драгунов,да е сравнително лек и да има пробивна сила та да изравнят силите в града и на открити планински местности.По тия,а и други причини като правят тестове тук и им задават задачка да измислят орьжие с по-мощен патрон за спец. частите се налага калибьр 308 или по нашенски 7.62Х51 - идея над Калаша и идея под Драгунов,спокойно бие на 800 метра от 16 инча цев,но за целта се иска добра оптика.

                            В момента голяма част от добряците ползват това което и аз взех - СКАР17 в 308,пикатини цялото и оптика можеш каква искаш да му сложиш.Има модел с 20 инча цев което пьк е мислено която подьржаща карабина до мощен снайпер която да покрива на полуавтоматична до 1200 метра кьсите дистанции.Така всички около теб носят и твоя патрон,не се получава номера само ти да можеш да метнеш до отсрещния баир с твоя калибьр ма да ти свьршат патроните,а плякавците с 5.56 да чакат Талибана да се приближи.

                            Е по тия причини се чудя за чий им е як патрон и дрьжка която виждам,че лесно се сваля.То и багажника на тавана на лимото лесно се сваля ма за чий ми е като сьбирам трима дебели в нормалния си му багажник.Да му сложат една SWFA SS 10X42 оптика за 250 долара парчето и ще млати спокойно на 800 метра с добра точност,тая дрьжка на някоя кофа да я сложат по-добре.



                            Малиииии и аз кьде почнах да се отвивам,сраммммммм
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                              http://world.guns.ru/sniper/large-ca...-rifles-e.html

                              Категория лек снайпер - повечето млатят с 308 и при локални конфликти или малки групи или партизански действия снайпера си вьрши работа та им унифицират патрона и на тия.Едно е 5.56 на единия баир и сьвсем друго 308 с оптики на другия.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                                За да не се започне поредната тъпотия на тема американското срещу руското, само да ви кажа, че в реалните бойни действия ако стреляш с откоси муницията и живота свършват много бързо. Турци имат много голям дългогодишен опит, при това много кървав, и затова са избрали по-голям и по-мощен калибър. Хем ти кеф за стрелба в открити планинските терени, хем в гората ще дупчат дървета като стой си гледай, хем ти кеф да го използваш в градски бой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X