Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лов на хищници с капани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лов на хищници с капани

    Имам няколко капана, големия е вълчи много стара и майсторска изработка, със сигурност е на повече от 100 години. Малкият също като големия е прецизно ръчно изкован, и имам още няколко които не ми се търсеха сега. До тук добре, но бих желал запознати с този вид лов да споделят опит ако е възможно, не че пък хептен нищо не знам но ако има запалени по това нещо и споделят ще е интересно може би и не само на мен.
    Прикачени файлове
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

  • #2
    От: Лов на хищници с капани

    Такъв лов, не е ли забранен?

    Коментар


    • #3
      От: Лов на хищници с капани

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Такъв лов, не е ли забранен?
      Чл. 65. При ловуване се забранява използването на следните средства и методи:
      ....
      2. капани, примки и мрежи, лепила и ями (трапове), ако се прилагат за неизбирателен лов или за убиване;
      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
      Dacia Duster 4WD

      Коментар


      • #4
        От: Лов на хищници с капани

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Такъв лов, не е ли забранен?
        Не знам кой лов е забранен и кой разрешен,не съм ловец, но чакалите вече живеят в крайните къщи на селото.
        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

        Коментар


        • #5
          От: Лов на хищници с капани

          Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
          Не знам кой лов е забранен и кой разрешен,не съм ловец, но чакалите вече живеят в крайните къщи на селото.
          И да не забравиш да сложиш табелка на капана, указваща, че е само за чакали? Ако се хване нещо друго, кучета го яли. Дано не е детето на някой с по-голям капан от твоя...
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            От: Лов на хищници с капани

            Utre 6te vi pusna snimka na kapan samo za hi6tnici. Namam kirilica. Sory
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Лов на хищници с капани

              Е всеки гледа от своята камбанария.За колегата пуснал темата-няма начин да ловуваш с тези капани законно,при положение че не си ловец.Ноо има начин.
              Ако къщата ти е крайна в селото просто вътре в двора си правиш неголяма клетка с оградна мрежа и отваряш леко отдолу външната ограда.Вътре в клетката правиш стървило и слагаш капаните.Те са в твоя личен имот и са наблюдавани.Има вероятност да хванеш и нечие куче със стопанин ,но натирено за през нощта да се храни само,но ти си преценяваш каква е вероятността за конфликт със съседите.Не е панацея метода ,но работи в места където ловците не харчат патрони за нещо дето не се яде.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                От: Лов на хищници с капани

                С подобни капани една година с баща ми хванахме над 50 едри плъха и 3 белки в собствения си двор на вилата.
                Никой нищо не може да ми кажа какво хващам и какво пускам в имота си!
                Иначе като препоръка към автора на темата и да направиш зъбчета и на малкия капан че се измъкват гадините.Аз ги правих от 6 мм електрод,заострени парченца заварих срещуположно да се разминават.Иначе капана трябва да е чист /хубаво е да не мирише на човек,да е сложен на някое вървилище/пътека на дивеча/с подходяща стръв.И задължително вързан и маскиран!
                Последно редактирано от mihov_1969; 19-03-14, 22:30.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Лов на хищници с капани

                  Капаните на снимките са супер опасни при зареждане, защото нямат ключ, така че внимавай да не си първата жертва. Къде и за какво мислиш да ги залагаш?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лов на хищници с капани

                    Моят тъст лови котаците в двора в клетка /не е тоя вълчи капан със зъби/.Не ги мори, а ги пуска по съседните села.До сега има 4-5 попадения, а ги лови, щото му пикаят в магданоза и му тъпчат хубавата градинка.Аз ходих да пусна един, а той да вземе да ми се изпикае в багажника-сега не си карам колата от миризма.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X