Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

    Здравейте колеги, имам следното запитване- може ли да се поправи смачкан колектор на титаниева генерация акрапович ?
    Не е спукана и не изпуска- просто е смачкана и ми казаха че така ограничавала двигателя.
    Получих всякакви съвети - да я надуя с вода в фризера, да я разгъна с голямо метално топче,
    да я срежа и изправя с чука и да я заваря обратно , да не я барам защото щяла да се сцепи ако съм тръгнел да я изправям, да си купя нова т.н.
    Дайте някво инфо защото сезона започна
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_121110.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:6049331


    Другото е че ми е изгорял рефлекторът на фара и все едно карам на свещи . Нов или може да се оправи ? Ако е нов да търся накой OEM или мога да пригодя от нещо ?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_134010.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:6049334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131012_134019.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:6049335

    Пускам темата тук защото моторът е 03 KTM LC4 SM

  • #2
    От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

    Силно се съмнявам , че тези кривки са титаниеви. Доста е смачкана и на лошо място за да стане във фризера.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

      Добре а ако не е титаниева , каква може да е и как да я оправя? А някаква идея относно фара?

      Коментар


      • #4
        От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

        Във Стрелча има една фирма която се занимава и с нанасяне на нови покрития за фарове - питай Гугъл излиза бързо - цените са 30-тина лв на рефлектор.
        O888 749-O86
        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
        NC 750

        Коментар


        • #5
          От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

          Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
          Във Стрелча има една фирма която се занимава и с нанасяне на нови покрития за фарове - питай Гугъл излиза бързо - цените са 30-тина лв на рефлектор.
          Еверт Лак

          Коментар


          • #6
            От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

            За колектора ако е тънкостенен при добър тенекеджия със спотер.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

              Първоначално публикуван от Kaneda Преглед на мнение
              Добре а ако не е титаниева , каква може да е и как да я оправя? А някаква идея относно фара?
              Не мога да преценя точно по снимката , ако е титаниева е по-светла и е от няколко части , виждат се нещо като заварки но не мога да преценя точно. Ако е титаниева , за фризера забрави , ще се спука , а и няма как да се затапи , кривото е в началото. Нагряване , и с една щанга от вътре изправяне. Другия начин е с обратен чук , но пак се нагрява.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

                За първи път ще си позволя да не се съглася с Мотор мен.
                Кривката можеш да разбереш дали е титаниева или не с магнит.
                И аз съм с две ръце за фризера, не е нужно да затапваш нищо.
                Изправял съм такава, при това титаниева още през 2006год.
                Хубаво е фризера да е силен и да е тип ракла, ако не стане от първият път, опитай няколко пъти.

                Успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

                  Аз ще се съглася с теб заради опита ти , нека колегата пробва този метод. Но мое мнение е , че е много смачкано , и след като такъв ауспух е променил формата си при висока температура , тя трябва да се възвърне при нагряване. За магнита си прав , ама няма как да стане през монитора , иначе часта след кривките трябва да е титаниева.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

                    Колеги аз си мислех че се базикат като ми казаха за фризера??? Значи ако не е титаниева ще е магнитна ?
                    А ако е просто неръждавейка имам познат железар който обеща че ще го порави- рязане напасване и заваряване.

                    Относно фара - има ли някаква опция за ъпгрейд на маската и осветлението като цяло- Някоя афтърмаркет с по добро осветяване на пътя ?
                    Или да си търся да си купя направо нов рефлектор. Относно предложението за Еверт лак - то фара е капсолован/залапен, как ще го поправят и има ли смисъл ако имам опция за ъпгрейд ?
                    Съжалявам, знам че задавам много въпроси. Благодаря на влкючилите се в темата.
                    Лека и безаварийна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

                      В Стрелча ще изпратиш само рефлектора - пробвай с пистолет за горещ въздух да разлепиш фара.
                      O888 749-O86
                      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                      NC 750

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

                        Подкрепям Чинела.Изпробвал сьм го на още по-сма4кана кривка,резултата е пове4е от задоволителен!Успех

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поправка на титаниеви slipon колектори Akrapovič и още нещо.

                          http://prodavalnik.com/predna-maska-ktm-i31544589

                          слагаш тази маска и си купуваш един фар 70-80лв мисля,че беше нов и си готов.
                          KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X