Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тротинетка - електрическа или бензинова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тротинетка - електрическа или бензинова

    Реших да направя запитване към търговеца относно живота на батерията, конкретно която е с мощност 1000W.
    Днес получих отговор от него, прочетете го и кажете какво мислите?

    Отговора на търговеца:

    (Относно батерията фабрично и дават 1300-1500 цикъла на
    зареждане, което означава около 4 години живот. Но вие няма да го
    карате нон стоп целогодишно а средно 6-7 месеца. И ако разделите 1400
    цикъла на 6 месеца отивате на 7-8 години живот.
    Мога да кажа следното: Не зная дали ще изкара 7-8 години живот, но
    работим този бизнес от 4г. в България и от 6 в чужбина. От 3г.
    продаваме този модел с тази батерия и досега нямаме клиент, който да
    се оплакaл или закупил Нова батерия. Извода оставям за Вас.
    Да има този тип батерия и като резервна част цената и е 680лв.
    Когато не се кара тротинетката батерията се прибира на стайна
    температура на 2-3 месеца се зарежда ако има нужда.)

    Коментар


    • #17
      От: Тротинетка - електрическа или бензинова

      Зависи каква е батерията, може и да е близко до истината ако е литиева, NiMh едва ли ще изкара повече от 3 години.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Тротинетка - електрическа или бензинова

        Преди да направиш окончателния избор колега направи си сметка относно евентуалните разходи по едната и другата машина в процеса на експлоатация. Разход на гориво/ток/, дурако устойчивост във времето, сигурност на пътя, евентуални проблеми с отделните възли и ремонтите им.
        Ясно е че си решил да е непременно тротинетка, просто намери най правилното решение, за да не пуснеш скоро след това тема " Продавам тротинетка"
        ОФ - преди години си бях наумил да си купя Трабант и никой не можа да ме разубеди. Е купих го, повозих се близо 6м с него, мина ми мерака и го продадох на загуба, за да се отърва.
        Успех.

        Коментар


        • #19
          От: Тротинетка - електрическа или бензинова

          Колега ,слушай кво ти думат хората.
          За 15 километра ти е нужен най-малко бърз скутер.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Тротинетка - електрическа или бензинова

            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
            Преди да направиш окончателния избор колега направи си сметка относно евентуалните разходи по едната и другата машина в процеса на експлоатация. Разход на гориво/ток/, дурако устойчивост във времето, сигурност на пътя, евентуални проблеми с отделните възли и ремонтите им.
            Ясно е че си решил да е непременно тротинетка, просто намери най правилното решение, за да не пуснеш скоро след това тема " Продавам тротинетка"
            ОФ - преди години си бях наумил да си купя Трабант и никой не можа да ме разубеди. Е купих го, повозих се близо 6м с него, мина ми мерака и го продадох на загуба, за да се отърва.
            Успех.
            Дори да ми омръзне тротинетката, моя племенник е на 7 години, живот и здраве като порасне и ако слушка ще му я подаря, инак засега дилемата ми е дали да е бензиновия за 990лв което на практика ще е дълговечен при правилна експлоатация и обслужване, или електрическия който е с по-добри показатели като цяло, но цената му 1650лв и най-вече големия минус живота на батерията му, която ще има максимум 3 години живот, и ако трябва на 3 години да му купувам батерия за 680лв ......?

            п.с. Като студент съм карал Трабант 601 s комби, най-големите изпълнения и хубави моменти съм имал с него, колко колежки студентки съм возил из студентския град и съм и давал да го карат, ехеее голям купон , но накрая го дадохме за скрап заради един пиян идиот, който блъсна Траби докато чакахме на светофар.

            Коментар


            • #21
              От: Тротинетка - електрическа или бензинова

              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
              Колега ,слушай кво ти думат хората.
              За 15 километра ти е нужен най-малко бърз скутер.
              Виж пост 12, там съм писал: ....Тротинетката ще я карам само при кеф, НЕ всеки ден ще ходя на работа, като ще я карам и по парковете ей така за разходка...

              Коментар


              • #22
                От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                Ако ще я караш в парка вземай си бензиновата ,невярвам да са прекарали ток за да зреждаш батерията поне час .А и то дкато се зареди кефа ще е ОминалА и племенника ще се зарадва на бензиновата повече
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #23
                  От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                  Електрическата е голям кеф обаче батериите са си проблем.

                  При нас карането е 6 - 7 километра на ден , три сутрин и още толкова вечер през цялото лято.
                  Моят е с две по 12 волта - оригиналните /пак китайски понеже цялото чудо си е китайско/ изкараха три години.

                  След това взех едни от търговец който се занимаваше с електрически колички от тези малките - две години и се скапаха.
                  Последно миналата година по съвет на "вещи" в занаята взех 4 х 6 волта като се получава по-големи волт-ампери за жалост в края на миналото лято се предадоха.

                  Цената при мен е около 60 лв. за едната батерия и като цяло 110 лева за три години експлоатация са си добре. Ама 100 лева за година по-добре с такси

                  п.п. Има едни малки акумулатори на бош дето ги слагали на новите модели коли за бекъп , доста мощни с малки размери цената им е около 200 лв. сърбят ме ръцете да ги пробвам обаче трябва да взема два и затова се въздържам.
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                    Погледни това http://e-scooter.alle.bg/%D1%81%D0%B...0%D1%81%D1%81/ ... аз предпочитам това и не е за 15 км. Един приятел има такова нещо и няма проблеми с него

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                      Да завърша темата, наскоро писах в друга тема "какъв електрически кит на велосипеда" но в крайна сметка реших да не съсипвам хубавото си планинско колело и си взех бензинова тротинетка, покарах малко вчера голям кеф и тръпка е , засега ще го карам леко да му свиквам а и да се разработи правилно двигателчето

                      Тротинетката е като тази от снимката че още не съм го снимал моя:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035288952.jpg
Прегледи:2
Размер:14.5 КБ
ID:5657157


                      п.с. Най-хубавата екстра е, че за 5 секунди се сгъва кормилото и тръбата от кормилото става като дръжка за носене на самата тротинетка, вчера я качих в градския транспорт с една ръка, не заема повече място от голям скейтборд и е много удобно за пренасяне при нужда където и да е
                      Последно редактирано от Еделвайс; 29-04-15, 09:59. Причина: п.с.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                        Чакаме видео :>
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                          А някой пробвал ли е електрическите тротинетки?
                          Мисля си,че има бъдеще в тях.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                            Със сигурност има бъдеще в електрическите тротинетки . Доста интересни модели предлагат вече, като например този: можеш да го ползваш за.. куфар и да се предвижваш

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X