Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тротинетка - електрическа или бензинова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тротинетка - електрическа или бензинова

    Привет колеги, отскоро ми се върти за кеф, при хубаво време да ходя на работа с тротинетка, като разстоянието е 15км в едната посока. Не съм решил още окончателно дали ще купувам такова чудо..., та електрическата тротинетка която съм си харесал е с батерия 1000W и издържа смесено до 40км пробег с едно зареждане, което е добре НО, как стои въпроса относно съхранението и живота на батерията, която хич не е евтина, колко ще изкара според вас като цяло, не като пробег а като време ако я карам само през лятото, като през есента, зимата ще седи неизползван? Предпочитам електрическата тротинетка по няколко причини, по-лека е, безшумна е, и при нужда мога да я в карам в метрото или градския транспорт без да усмърди на бензин? Бензиновия скутер, освен по-голяма мощност и пробег нищо повече не ми дава като плюс? Съвети?
    Електрическия
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:18.4 КБ
ID:6049324

    Бензиновия
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:6049325

  • #2
    От: Тротинетка - електрическа или бензинова

    Батерията издържа 2-3 години, при правилна употреба, като последните няколко месеца може да имаш намален пробег. Ако пробегът намалее значително, значи е дошло време да се сменя. Спазват се определени правила: зарежда се след всяко каране, дори след малък пробег; след дълги разстояния се оставя да почине за половин час преди да я включиш за зареждане. Ако е недозаредена и се остави за повече от няколко часа, може да започне вътрешно окисляване, което ще намали живота й още повече, както и самия пробег. Презареждането също уврежда батерията. Ако няма да се ползва, батерията се оставя напълно заредена, и така може да стои до три месеца, след което трябва да се зареди отново. Неизползването на батерията не удължава нейният живот, защото просто се развалят с времето.

    Негативи на електрическия скутер: затруднява се на стръмен баир; ускорява по-бавно. С намаляване на заряда се намаляват ускорението и възможността за катерене на баири. Обикновено се правят от олекотени материали, които са по-чупливи, така че не трябва да се тръшкат и халосват при паркиране.

    Коментар


    • #3
      От: Тротинетка - електрическа или бензинова

      Това нали не подлежи на регистрация?

      Коментар


      • #4
        От: Тротинетка - електрическа или бензинова

        Бензинова.Електрическата ще ти строши нервите,става само за разходка из някой голям склад.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #5
          От: Тротинетка - електрическа или бензинова

          И двете стават. Поне на картинка изглеждат добре. Ако имаш къде да зареждаш редовно - електрическата версия ми харесва повече. Коя тежи повече и каква е батерията на електрическата?
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Тротинетка - електрическа или бензинова

            Това става за малки дистанции. Придвижване на 15 км. няма да е кеф а по скоро изпитание
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Тротинетка - електрическа или бензинова

              За това разстояние тези возила няма да ти свършат работа колега. Аз преди няколко години за същите километри опитах с 50 куб. скутерче, което е ограничено до 45 км.макс. скорост.Повярвай ми че понякога ми се искаше да скоча в движение от него и да побегна пеша напред. Пътя ми беше на изкачване в едната посока, и респективно на спускане в другата, но все не биваше, пък и аз съм си тежък .После си взех друг скутер Сузуки Бъргман 250 куб. и сега си пътувам със голям кеф. И возия и скорост. Да не говорим че и времето за пътуване се съкращава многократно. Относно показаното на снимките ,стават за в махлата за децата. Успех в избора !

              Коментар


              • #8
                От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                15 км. на това нещо.. Аз не бих издържал. С тия колелца, и малките камъчета по пътя са си изпитание.
                3а тия километри, един велосипед е идеален...
                Иначе, съм за електрическата, точно, заради посочените от теб предимства.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #9
                  От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                  Малък ти е бил скутера! Колегата онзи ден си взе Aprilia SR с пипана електроника и този скутер тръгва без проблем на задна гума и спокойно поддържа 70км/ч постоянно.

                  Такива бензинови тротинетки бях виждал някъде в интернет как вървят повече от Puch Maxi (онова с педалите) , т.е. около 45км/ч , което за такова нещо е АДСКИ много.
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                    Със скутера с 10" гуми изпитвам големи затруднения с дупките, които се появяват ненадейно изпод колата отпред. Добре че го карам всеки ден и съм станал факир, та още не съм се пребил.
                    С това нещо с тея аспиринчета не се сещам как ще се придвижваш из града.
                    По-добре си вземи педалетка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                      Това с батериите ще ви отрови живота.Лично аз гледа удобство на първо място, и ако се прежаля да карам такова чудо 30 км за един ден бих взел бензин.Това с батериите е един ангажимент, който бих избегнал.Обратното е с всички останали грижи да си създам още една..........заредих ли батерията, дали ще изкара днес и т.н. и то всеки божи ден. Другото е просто- зареждаш гориво и толкова.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                        Това нали не подлежи на регистрация?
                        Бензиновата и електрическата тротинетка не подлежaт на регистрация проверил съм го, виж електрическия скутер-мотопед вече подлежи на регистрация и да имаш категория "M"


                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Със скутера с 10" гуми изпитвам големи затруднения с дупките, които се появяват ненадейно изпод колата отпред. Добре че го карам всеки ден и съм станал факир, та още не съм се пребил.
                        С това нещо с тея аспиринчета не се сещам как ще се придвижваш из града.
                        По-добре си вземи педалетка.
                        Тротинетката ще я карам само при кеф, не всеки ден ще ходя на работа, като ще я карам и по парковете ей така за разходка, инак до работата ми има поне 7 км велоалеи та мисля там да го карам а не на пътя че някой ще ме сгази като нищо.

                        Засега разбирам че май е по-добър вариант бензинова тротинетка да взема че и е много по-евтина, бензиновата е 49 кубика- тази от снимката струва 990лв. Докато електрическия е много по-скъп 1650лв. но при положение че батерията му ще ми кара 1-2 години, а само тя струва половината пари определено ще се откажа от електрическия. Ще помисля, ако взема ще е бензиновия. Благодаря Ви за съветите
                        Последно редактирано от Еделвайс; 18-03-14, 12:02. Причина: Сливане мнения

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Бензиновата и електрическата тротинетка не подлежaт на регистрация проверил съм го, виж електрическия скутер-мотопед вече подлежи на регистрация и да имаш категория "M"



                          Тротинетката ще я карам само при кеф, не всеки ден ще ходя на работа, като ще я карам и по парковете ей така за разходка, инак до работата ми има поне 7 км велоалеи та мисля там да го карам а не на пътя че някой ще ме сгази като нищо.

                          Засега разбирам че май е по-добър вариант бензинова тротинетка да взема че и е много по-евтина, бензиновата е с 49 кубиковото двигателче- тази от снимката струва 990лв. Докато електрическия е много по-скъп 1650лв. но при положение че батерията му ще ми кара 1-2 години, а само тя струва половината пари определено ще се откажа от електрическия. Ще помисля, ако взема ще е бензиновия. Благодаря Ви за съветите

                          Eлектрическия велосипед НЕ подлежи на регистрация, ако двигателят е до 250 Вт. имам два модела, да пускам ли снимки при цена 1200 лв.

                          ПП. Има опция - слънчево зарядно.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Eлектрическия велосипед НЕ подлежи на регистрация, ако двигателят е до 250 Вт. имам два модела, да пускам ли снимки при цена 1200 лв.

                            ПП. Има опция - слънчево зарядно.
                            За електрически велосипед също не изисква регистрация така си е, но за електрически скутер да, имам байк и го карам редовно та затова искам тротинетка заради специфичното и возене и за кефа, инак пусни снимки може и на други колеги да им е интересно да ги видят

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тротинетка - електрическа или бензинова

                              Eто - първото си е почти тротинетка - 20" сгъваемо "балканче" с литиева батерия в рамката.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Folder_low_res.png
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5571793

                              Другото си е електро велосипед.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tigra.png
Прегледи:2
Размер:339.9 КБ
ID:5571794
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X