Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при гледане на full HD клипове и филми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при гледане на full HD клипове и филми

    Здравейте от известно време се появи проблем при гледането на full HD филми.
    Става въпрос за следното:
    При 720п и 1080p филми картината е страхотна,но при по-динамични сцени в горната част на екрана се появява за по-малко от секунда нещо като черта... не мога точно да го опиша все едно не може да рефрешне достатъчно бързо опитах да дам пауза и да направя screenshot но при пауза не мога да го хвана.
    Видеокартата е GTX560 и при игрите на fhd няма проблеми...
    Преди не се получаваше това нещо.Наскоро си сложих 64 битова ОС незнам дали е свързано с това.
    Плеърите на които гледам са KMplayer & Pot player изтеглих кодеци и пак същата работа.Също така изтеглих и GOM player но при него ми засичат незнайно защо на 1080...
    Ето конфигурацията ми:
    Монитор Acer 21.5 1920x1080
    Video card : NvidiaGTX560
    Proc. AMD Athlom x2 2.6
    4gb Ram
    По спомен дори със старата карта GeForce 9400GT гледах тези филми без този гаден дефект.
    Поздрави
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

  • #2
    От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

    Здравей.
    Със сигурност проблема ти е софтуерен.

    Първо провери с кои драйвери си - тези на Майкрософт или тези на Nvidia - ако си с тези на Майкрософт - сложи тези на Nvidia.
    Провери дали имаш драйвери за чипсета на дъното,.

    Изтегли последна версия на K-lite mega codec pack x64 и инсталирай нея върху всички останали кодеци.
    Отвори YouTube и пусни видео на 1080, за да разберем дали си успял с напътствията ми да го оправиш. Ако не пиши отново ;-)
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

      С последните драивери на nVidia съм.
      Инсталирах кодеците.
      Като отворя от youtube 1080p пак се получава аномалията.
      Кои точно драивер на чипсета да потърся?
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen-tearing.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5571787

        "Чертата" е нар. screen tearing. Проблема ти наистина е софтуерен, но с 560-ката няма как да очакваш друго. Картата става за игри, но се представя слабо при филмите и друга подобна медия. Това с чипсета го забрави... Можеш да опиташ ръчно да настроиш монитора си на малко по-ниска честота на опресняване. Какъв монитор ползваш? CRT (големите тумбести кинескопи) или TFT (плосък панел)?
        Последно редактирано от господин никой; 18-03-14, 13:34. Причина: смислова добавка...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

          Да ефекта е точно същия...
          Монитора ми е TFT LCD FullHD 21.5
          Колега със старата си карта гледах 720п без никакви проблеми а сега да се получава това...Да се пробвам ли да Downgrad-на драивера на видеото с този в кутията на картата (Inno3D)
          Интересно,че го дадох на CUDA декодинг и чертите почнаха да се появяват по рядко но за сметка на това в средата.
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

            CUDA-та рендва добре битмапи, а не движещо се видео. Можеш да опиташ да синхронизираш ръчно честотите на монитора и видеото. По принцип другото, което можеш да направиш е да поровиш в драйвера на картата и да зададеш по-добро качество на видеото, но честно казано не съм много обнадежден. Не връщай на стара версия на драйверите - само ще стане по-зле. Провери дали ти разпознава коректно монитора - понякога това е проблема. Трябва да го разпознава, като марка/модел.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

              Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
              CUDA-та рендва добре битмапи, а не движещо се видео. Можеш да опиташ да синхронизираш ръчно честотите на монитора и видеото. По принцип другото, което можеш да направиш е да поровиш в драйвера на картата и да зададеш по-добро качество на видеото, но честно казано не съм много обнадежден. Не връщай на стара версия на драйверите - само ще стане по-зле. Провери дали ти разпознава коректно монитора - понякога това е проблема. Трябва да го разпознава, като марка/модел.
              хмм.. не можеш да решиш проблем, но можеш да отречеш друг?
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                хмм.. не можеш да решиш проблем, но можеш да отречеш друг?
                Моля изясни защото не разбирам какво точно имаш предвид.

                Проблеми с органолептични симтоми (разбирай такива, които усещаш основно със сетивата си) е много трудно да решиш отдалечено. Ако ставаше дума за някакъв тип грешка или например неефективна конфигурация - окей, тогава ясно, но точно това трябва да установя на място дали ще бъде разрешено по един или друг начин, което няма как да направя.

                В най-добрия случай мога да предположа възможни предпоставки и да подам варианти за отстраняването на тези предпоставки - което и направих.

                Нямам представа кой проблем съм отрекъл.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                  Монитора ми го разпознава като марка и модел.Кабела който ползвам е DVI-DVI скоро ще взема от приятел кабел да пробвам дали е от него.
                  В момента ми показва,че монитора е на 60Hz и нямам опция да го преместя.
                  Не откривам обаче от къде да регулирам изходната честота на картата да е 60Hz.
                  По-принцип тези карти ги купихме с един приятел от едно момче което ги е ползвало в SLI а сега едната е в мен другата в приятеля.Неговия монитор е 19' и при него го няма този проблем.
                  Също така пробвах да разменя картите и с моята на неговия комп. няма дефект но като сложа неговата на моя проблема си остава.Сиреч не е проблема в картата.
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                    Извинявай, но да не би случайно монитора ти да е комбиниран с тунер (т.е. да е и телевизор)? Ако е така в повечето телевизори (или комбинирани устройства) има т.нар post processing, който е нещо хубаво в телевизията, но при игри се проявява по подобен начин. Повечето такива устройства имат нещо от сорта на "Game mode" (настройваш го на On) или направо "post processing" (настройваш го на Off).

                    //EDIT: Често подобен проблем може да е и от захранващият модул. Защо не пробваш да пуснеш твоето захранване на компа на приятеля ти (ако е съвместимо) и да видиш дали няма да се повторят симптомите. Понякога дори и лек недостиг може да причини подобен проблем.

                    //EDIT2: (простете за външният линк) Можеш да пробваш с тези beta драйвери от сайта на nVidia. По принцип поправят някои други проблеми, но са със сходно естество и може да помогнат и на теб.
                    Последно редактирано от господин никой; 19-03-14, 12:51. Причина: смислова добавка...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                      Монитора няма TV Tuner.
                      Този драйвер от линка виждам,че е за хп,аз съм с win7 64bit.
                      Ъпдеитнах до бета версия (335.23) ми дава последен бета драивер за моята ОС.
                      За захранването ще пробвам от на колегата то е фортрон 550в а моето е CM Elite Silent pro 400W
                      Но при стабилите тест гледам,от аида64,че на картата си стой 1025V,както е настроено от Афтърбърнара.
                      П.П. Много се чудех как се казва този "дефект",и след като ми казахте името разгледах в няколко американски форума и препоръчват с някаква програма да се изтрият всички драйвери т.е да няма остатъци от стари драйвери.
                      Вече съм в безисходица но от последните настройки които правих на PotPlayer намаля бъга но пак го има.И вече съм втренчен дали се появява...и не мога да се насладя на филмите,а брат ми ако не му бях казал да гледа спец за това нямаше и да забележи...
                      Поздрави!
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                        Проблема е доста сериозен и като цяло макар да е софтуерен от nVidia не са предложили решение. Почти всички собственици на 550/560/750/760 реват от съответният проблем, което доста време ме държеше на страна от nVidia, но аз пък не гледам почти никакви филми. Като стана дума - пробвай още едно нещо - пусни филма на разширен прозорец, а не на full screen. Интересно ми е дали ще има пак черти...

                        //EDIT: лично аз ползвам MediaPlayer Classic и съм относително щастлив от него. Пробвай го - може и да се подобрят нещата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                          На малък екран не го забелязвам.Понастоих постпроцесинга от плеъра и сега много рядко се забелязва,не ми остава нищо друго освен да чакам новия бета драивър и да се надявам да изчезне съвсем.
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                            При мен мен същия проблем ,но с друга карта преди време го оправих със смяна на драйверите с по стари.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем при гледане на full HD клипове и филми

                              Сега забелязах,че и на Solidworks го има проблема при бързо приближаване и отдалечаване...но там не е фатално...явно не е от плеъра но все пак след последните настройки при филми много по-малко се забелязва.
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X