Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

    Здравейте!
    Понеже на скоро ми откриха въпросната болежка, се заинтересувах от проблема и препатил човек ми даде следната тема за размисъл.
    Само не ме хокайте, че по този начин се връщаме векове назад... Понеже решението ми се вижда просто, бих искал някой да сподели мнение от медицинска гледна точка с този метод може ли да се разчита на добри резултати?
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

  • #2
    От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

    Глупости на търкалета.

    Изгради си режим: Ставане, закусване, евентуално цифара/кафе, и "разтоварване". Трябва да станеш като оня по рекламата - влизаш, свършваш си набързо и лесно работата, и излизаш.

    За което примерно седмица - две наблягаш на храни, дето се "разтоварват" лесно и намаляваш подправките и всичко, дето дразни. През това време симптомите ще отшумят, а червата ти ще свикнат че всяка сутрин примерно в 8ч трябва да "разтоварват". После само поддържаш тоя режим и толкоз, без акой-знае какви въздрържания от това или онова. Аз си ям и люто, и ядки, и подправки и няма проблем. Единствено не трябва да допускаш да се спичаш и всичко ще е наред. което значи примерно повече плодове и течности, желателно вода, повече манджи дето не дразнят и излизат лесно.

    Много добре ми действат банани. 2-3 на ден покрай яденетата ми гарантират че каквото и да ям, на другия ден няма да има перипетии в тоалетната.

    Друг бонус от такъв режим е че и ще започнеш да се чувстваш по-добре по отношение на храносмилателна система.

    Накратко - дали ще имаш повече проблеми си зависи от теб.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

      Има логика в писаното в статията... Изпитано на собствен г...з

      Но в някои случаи е доста късно и неефективно само смяната на режима на хранене, смяна на тоалетна и т.н.... И са нужни по-сериозни и кардинални мерки....
      Също изпитано на собствен г...з ....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

        Хора с вродена слабост на съединителната тъкан са предразположени към венозна съдова недостатъчност, в частност хемороиди. Начин на живот, двигателен режим, наднормено тегло, хранителни навици-това са факторите, които съучастват за появата им. Причините са комплексни, и би било добре да се елиминират поне тези, които е възможно. Дефекацията клекнал не виждам по какъв механизъм би подобрила нещата.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

          Намираш си змииска хурка и я пиеш.В София я продават на женския пазар,там и ще ти кажат как да я взимаш,4е много люти.За хемороидите много е важно да няма запек и редовно миене след тоалетна.Това е,ако се интересуваш пиши на ли4ни.
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

          Коментар


          • #6
            От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Има логика в писаното в статията... Изпитано на собствен г...з

            Но в някои случаи е доста късно и неефективно само смяната на режима на хранене, смяна на тоалетна и т.н.... И са нужни по-сериозни и кардинални мерки....
            Също изпитано на собствен г...з ....
            При всеки е различно, да. Но едно от най-важните неща е да не се допуска трудно изхождане. И двете "кризи" при мен, бяха заради нередовен режим, последващо спичане, и съответно стоене по една семица вкъщи, по корем, втория път и разане.

            Хигиената също е много важна. Недразнещи и лесно излизащи храни + измиване след всяко изхождане вършат чудеса. Има и разни мазила, но не мога да кажа че ми помагат особено, не и без останалите мерки. Имаше и някакви хапчета, дето помагат за стягане на кръвоносните съдове при криза, но това го изписва лекар.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

              Ами аз минах през всичките тези фази... И престоя ми в тоалетната винаги бе продължителен..... И почнаха по две кризи годишно, въпреки всичките предпазни мерки.
              Писна ми и отидох при един професор - много известно име в сферата. Поприказвахме, човека ми направи чертеж за причините и същността на заболяването, обясни всичко стъпка по стъпка - кое какво е, защо се получава, и какво може да се направи...
              Накрая лично той ме оперира. Да, след това има няколко тежки дни. И точно по време на тези тежки дни разбрах, колко по-щадящо е клекналото изхождане...
              Да, сега вече да чукна на дърво - няма значение дали ползвам 'трона' или клекало...
              И странно - вече всичкото става наистина лесно - влизаш, свършваш си работата за минута, и излизаш... Без да има голямо значение какво си ял..
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Хигиената също е много важна. Недразнещи и лесно излизащи храни + измиване след всяко изхождане вършат чудеса. .
                Изключително важна!!!
                Ако не си я докарал до хирургическа намеса някаква паста от аптеката да тушираш проблема, една две седмици диета от пикантни храни и ХИГИЕНА до живот.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                  От личен опит.. Никакви червени пипери, никакво люто или нещо, което дразни стомаха и кара да се ходи до офиса повече от два пъти на ден.. А при случайна поява се разкарват лесно.. Промивка със студена вода, но трябва да се внимава да не се засегнат съседни органи..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                    Като за начало задължително посети лекар проктолог за преглед и установяване на вида заболяване, не е само хемороиди.Лечението може да е с медикаменти ,нещо като операция което се прави на място за 10 мин. или накрая оперативно в болница . Ограничението напикантни храни е желателно и хигиена и по-кратко застояване в тоалетната.
                    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                      Това дето го е написал Спарки е самата истина! Стигнах до този извод по трудния начин, много е важно правилното хранене и да се създаде режим. Това яденето на сандвичи, пици, банички и други подобни да е в краен случай...
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                        Това дето го е написал Спарки е самата истина! Стигнах до този извод по трудния начин, много е важно правилното хранене и да се създаде режим. Това яденето на сандвичи, пици, банички и други подобни да е в краен случай...
                        То всички сме стигнали до това по трудния начин.

                        ...ама, аз си ям и банички, и пици и сандвичи. Просто ги комбинирам с плодове и повече течности, и проблем няма. Поне при мен е важно не толкова какво точно ям, а редовно да разтоварвам. Естествено гледам да не изпадам в крайности - ако единия ден си позволя нещо с повече подправки например, на другия ден го давам по-умерено - с неща дето не дразнят, плодове, салати, и такива неща. Както по-горе написах, 2-3 банана дневно ми решават всичките проблеми с трудностите сутрин.

                        Другото е, че ако например не стана сутрин преди 10, ходене до тоалетна няма, а на другия ден вече е трудно. Който проблем съм решил лесно - вечер преди лягане чаша вода, и сутрин няма как да не стана преди 10, защото се събуждам "посинял".
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                          За съжаление според мен няма 'лечение', а има 'спиране'/намаляване скоростта на процеса и задържане на положението при всичките тези мерки...
                          Поне от това, което разбрах при беседите с професора технически погледнато ситуацията е следната - мястото представлява нещо като сюнгер, който се надува от една страна от артериите, и се оттича от вените - мястото е 'късо съединение' между вените и артериите.
                          При определени условия (повишаване на местното налягане при напъване и т.н.), сюнгера се разкъсва леко, правейки по-големи джобове. Потока кръв през тези джобове не е толкова активен, колкото през гъбестото тяло, и понякога задържането на кръв предизвиква възпаление (което е кризата)...
                          Мястото се кръвоснабдява от една артерия, която се разделя на ляв и десен клон, като левия се разделя на още два клона. Така мястото се кръвоснабдява през около 120 градуса.
                          Манипулациите, които се правят от няколко рекламирани клиники (от рода - безкръвни и т.н.), съвсем не са толкова безкръвни, като възстановяването от тях е съпоставимо като време и дискомфорт както при стандартна операция.
                          Недостатъка на тези манипулации е че се отстранява следствието (разширената част на сюнгера), а не причинителя - повишеното кръвоснабдяване на тази зона.
                          При добре изпълнена стандартна операция се прекъсват артериите на по-голяма дистанция от сюнгера, като по този начин се ограничава самото 'надуване' на сюнгера, и според професора няма да има рецидив - след правилното възстановяване няма никакви ограничения в диети, начин на живот и т.н....

                          Разбира се всяка операция е риск, така, че е добре да се пристъпва към такива интервенции само в краен случай...
                          Но поне при мен ми бе писнало все да се съобразявам с условностите, и въпреки диети, хигиена и т.н., пак в най-неудобния момент да ме хване криза (например по Нова година и Великден).
                          Не съм съжалил и за секунда за решението си преди няколко години...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                            Слушах двама мои приятели със същите проблеми та:
                            Изключително ефикасно средство е някакво мазило което се купува от ветеринарна аптека. По спомен мазилото се използва за предпазване на крави от мастит( маже се вимето на кравата).
                            Може да има и аналог за хора, но трябва да се види какво съдържа.
                            Естествено ако се появяват прекалено често....

                            П.П. "Антифлегмин" се казвало. За външни хемороиди- мажеш вечерта и на сутринта все едно че нищо не било. Потвърдено от няколко източника.
                            Хайде и да почерпите!
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                              При обостряне много ми помага маз Матсан Дойч .Преди време в няколко аптеки ми го препоръчаха,но прочитайки че съдържа отрова от пепелянка си представях че само пепелянка ми липсва как едвам ходя от болка .
                              Но като пробвах,за един ден ме оправи за разлика от проктогливенол и троксевазин.
                              Казаното от Спарки подкрепям с двете ръце,от доста време поддържам същите правила .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X