Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

    СПРИ тоалетната хартия
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #17
      От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

      Става въпрос за вътрешни хемороиди. Понеже ми вкарваха сонда ( или както там се казва ) и през входа и през изхода на храната, след манипулациите доктора каза, че е видял единствено хемороиди. Болка нямам, винаги се стремя да хапвам готвена храна. Дори на обяд, обикновено се прибирам до нас за да хапна нормална храна, а и да се поразтъпча пеша ( 3 км. общо ). Люто съм ял много години, но преди Нова година го спрях.
      Другото, което разбрах е, че в мястото за "разтоварване" би трябвало да се ходи само, когато почувстваш осезаема нужда от "разтоварване".
      А тоалетната хартия съм я спрял от две години ( ползва се само в краен случай ).
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #18
        От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
        Става въпрос за вътрешни хемороиди. Понеже ми вкарваха сонда ( или както там се казва ) и през входа и през изхода на храната, след манипулациите доктора каза, че е видял единствено хемороиди. Болка нямам, винаги се стремя да хапвам готвена храна. Дори на обяд, обикновено се прибирам до нас за да хапна нормална храна, а и да се поразтъпча пеша ( 3 км. общо ). Люто съм ял много години, но преди Нова година го спрях.
        Другото, което разбрах е, че в мястото за "разтоварване" би трябвало да се ходи само, когато почувстваш осезаема нужда от "разтоварване".
        А тоалетната хартия съм я спрял от две години ( ползва се само в краен случай ).
        Доктора каза ли в кой стадий са? Ако до втори, общо взето това, което ти казвам ще ти реши проблемите. Ако вече трети, освен рязане друго решение май няма.

        За ходенето - като си съставиш въпросния режим, примерно 20 минути след ставане ще ти се дохожда до тоалетна, и ще става без никакво напъване. Това е и целта на мероприятието. И то ще става без напъване независимо от гъстотата.
        Тоалетна хартия - няма нищо лошо в нея, стига да не се опитваш с нея да заместваш миенето. Когато всичко на мястото е спокойно, и си във въпросния режим, и бърсането става лесно (почти няма нищо за бърсане), а няма и силна миризма. Ако като ходите до тоалетна омирисвате орталъка, сериозно трябва да се замислите за диетата си, независимо дали имате или не хемороиди. Силно миришещи фекалии означават потенциален проблем, рано или късно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

          Явно са в начален стадий, защото доктора не звучеше притеснено. А и до сега не съм изпитвал никакъв дискомфорт в тази област.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #20
            От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

            Ако се новобранец в света на хемороидите, змийската хурка, комбинирана с детралекс ще помогне... за 2-3 години. Радикалното и окончателно в повечето случаи е операция. След няколко дена дискомфорт ставаш като нов.

            Коментар


            • #21
              От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

              Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
              Ако се новобранец в света на хемороидите, змийската хурка, комбинирана с детралекс ще помогне... за 2-3 години. Радикалното и окончателно в повечето случаи е операция. След няколко дена дискомфорт ставаш като нов.
              Не обобщавай. При всеки е различно. Между двете ми кризи имаше 9 години, и двете си бяха изцяло моя заслуга. Някои хора са имали проблеми с хемороиди един единствен път в живота си, и толкоз. Операцията е крайно средство - дори опериращия ще ви го каже, ако наистина иска да ви излекува, а не да минава под ножа наред.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не обобщавай. При всеки е различно. Между двете ми кризи имаше 9 години, и двете си бяха изцяло моя заслуга. Някои хора са имали проблеми с хемороиди един единствен път в живота си, и толкоз. Операцията е крайно средство - дори опериращия ще ви го каже, ако наистина иска да ви излекува, а не да минава под ножа наред.
                Така е!
                2001г. бяхме на Китен на почивка. За мен почивката беше условно казано. Ни да лежиш, ни да седиш, на плажа същото. Паста "Mastu S" и хигиена. От тогава до сега...да чукна на дърво...
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #23
                  От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                  Както споменах, до сега никога не съм изпитвал дискомфорт в тази област, да не говорим за болка. Между другото преди три години една Пловдивска лекарка, след проведена ирисова диагностика също ми спомена само хемороиди, на което аз не обърнах никакво внимание. Иначе причината за да се престраша да се подложа на двукратното изследване със сондите, беше, че от известно време изпитвам едно "подуване" и "тежест" в корема, "куркане" на червата и т.н. Понеже със сондите не откриха нищо ( изключвам хемороидите ), явно нещата вървят към някаква форма на колит.
                  P.S. При втората процедура със сондата, доктора каза, че има прегънато черво, което той е "оправил". ( Такава процедура не пожелавам на никого - правеше се без никаква упойка! ).
                  Последно редактирано от alex_serviz; 16-03-14, 17:55. Причина: Допълване
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    Както споменах, до сега никога не съм изпитвал дискомфорт в тази област, да не говорим за болка. Между другото преди три години една Пловдивска лекарка, след проведена ирисова диагностика също ми спомена само хемороиди, на което аз не обърнах никакво внимание. Иначе причината за да се престраша да се подложа на двукратното изследване със сондите, беше, че от известно време изпитвам едно "подуване" и "тежест" в корема, "куркане" на червата и т.н. Понеже със сондите не откриха нищо ( изключвам хемороидите ), явно нещата вървят към някаква форма на колит.
                    P.S. При втората процедура със сондата, доктора каза, че има прегънато черво, което той е "оправил". ( Такава процедура не пожелавам на никого - правеше се без никаква упойка! ).
                    В такъв случай, промени си от сега режима така че всеки ден да си "по график", и е много вероятно проблеми въобще да нямаш. Никога. Пък току виж и колита отшуми.

                    Първия ми път - ядях много сухоежбини и колбаси, почти без плодове и зеленуци, почти без манджи и без супи. И така много години. И нередовен режим - ядях когато ми скимне, спях когато ми скимне, редовно ходенето до тоалетна си беше половин раждане. . Въпросния ден, вечерях с филе "Елена". Ама не за мезе. За вечеря. На другия ден естествено нямаше никой, но захлупих с луканка, пържени картофи и други подобни истории. И след поредното "раждане" се сдобих с "екстрата". Втория път пак си бях занемарил режима системно, системно недоспиване, съответно уикенда спане до никое време, пак пропуск, и пак същия филм, като тоя път се наложи и леко рязане.

                    От една възраст нагоре организма иска поне елементарен режим. Иначе идват проблеми от всякакво естество. Не е нужноо режима да е строг - просто не бива системно да се изпада в крайности. Той сам ти подсказва мнооого преди същинския проблем. Ама обикновено докато не си строшим главата поне веднъж не го слушаме.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      В такъв случай, промени си от сега режима така че всеки ден да си "по график", и е много вероятно проблеми въобще да нямаш. Никога. Пък току виж и колита отшуми... Ама обикновено докато не си строшим главата поне веднъж не го слушаме.
                      Това за главата съм съгласен, но до като не си изпати човек, все си казва, че на него няма да му се случи...
                      Иначе смятам, че имам що-годе нормален режим на хранене ( вече ). Стремя се винаги да хапвам сготвени манджи, сухоежбина - много рядко, в краен случай. Жена ми е с диабет от няколко години, та покрай нея си подобрих значително хранителния режим. Ясно ми е ( вече, на стари години... ), че предозирането с някои храни/напитки, след време си взима своето. Научих го по трудния начин. Газирани напитки не пия от 11 год., след като цял живот не бях пил никаква негазирана течност, развих хроничен фарингит...
                      Сладко съм ял като, че свършва света. Вечер ядях по три различни вида десерт, винаги в хладилника имаше торта, а децата и жена ми дори и не я опитваха... Покрай жена ми почти спрях всякакви сладкиши/благинки. И още ред други щуротии, които съм вършил много години сега ми "отвръщат на удара"...
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                        "Първите 35-40 години съвсем съзнателно се опитваме да си унищожим организма, а в останалите се опитваме да го излекуваме"
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                          Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
                          Ако се новобранец в света на хемороидите, змийската хурка, комбинирана с детралекс ще помогне... за 2-3 години. Радикалното и окончателно в повечето случаи е операция. След няколко дена дискомфорт ставаш като нов.
                          Дори и след операция няма гаранция че пак няма да се появят . Това ми обясни не един доктор а последния каза пич това не е градински маркуч и не можеш да режеш постоянно по някое парче . Един комшия се оперира и след 2-3 години пак същата работа . Имам един приятел от Пазарджик който прави един мехлем народна рецепта която се предава от поколения . Не ликвидира хемороидите но с години нямаш проблеми . Той е автобусен шофьор и на времето оправяше хемороидите на всичките колеги . Истината е както е написал Спарки никакво напъване и хигиена . За да нямаш проблеми със стомаха има много рецепти на мене лично много добре ми влияе едно киви и една лъжица мед вечер преди лягане . Също и една супена лъжица зехтин ама ако намериш истински той и за язвата ми помага много .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            "Първите 35-40 години съвсем съзнателно се опитваме да си унищожим организма, а в останалите се опитваме да го излекуваме"
                            В тоя дух:
                            След 30-тата си година мъжът разбира че има и други органи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              В тоя дух:

                              Аз знам и друга ако след 40 като се събудиш сутрин и нищо не те боли ощипи се да не си умрял
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хемороиди: съществува ли прост начин на профилактика/лечение?

                                Сдобих се зa първи път в животa ми.
                                Потвърждaвaм- aнтифлегмин от ветеринaрнa aптекa-4.90лв.
                                Резултaтa е че зa 5 чaсa -все едно че никогa не се е случвaло. Тубичкa пaстa зa зъби. Стигa зa милиони хемоизроди.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X