Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за обектив Сигма!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за обектив Сигма!!!

    Приемам съвети и критики за този обектив който мисля да взимам Втора ръка...
    Сигма 70-300мм аро Макро Супер за никон!
    На ново колело 3 за 7 месеца 2422 км,Общо на трите колела 16678 км.

  • #2
    От: Съвети за обектив Сигма!!!

    Един въпрос...
    Искаш да правиш качествено технически издържани снимки или просто искаш да отбиеш номера с някакъв обектив/нещо като ..."мижай да те лАжем" / ???
    Ако искаш да е...отбий номера...това е твоя обектив.Ако искаш да е нещо с което да правиш качествени от техническа гледна точка снимки, то НЕ гледай обективи дето са по 170лв. на втора употреба!!!
    Най-ниската цена за обектив който да е наистина добър е тази за Никр 70-300VR...ама там за втора употреба си искат 600-700лв.
    Всеки си преценява де, ама...да си купиш нещо само защото ти е по джоба , а то да НЕ става...вече е глупаво!
    П.П.Въпросния обектив няма мотор/т.е. няма да имаш и автофокус/ , да не говорим че няма и стабилизация, което за обектив с дължина 300мм. си е направо безумие...особено за снимане от ръка. Та не знам...защо въобще го гледаш този обектив...
    Поздрави и умната с избора!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за обектив Сигма!!!

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ... П.П.Въпросния обектив няма мотор/т.е. няма да имаш и автофокус/...
      Тук бъркаш.
      А иначе англо-говорящите са много прави с "you only get what you pay for..."

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за обектив Сигма!!!

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Тук бъркаш.
        А иначе англо-говорящите са много прави с "you only get what you pay for..."
        Ами обикновено при Сигма обозначението на наличен мотор в обективите им е HSM..., а аз в наименованието на конкретния модел не го вждам и затова така писах.
        Даже и да има обаче...със сигурност стабилизация няма, а това за обектив с 300мм. си е огромен - ...
        Да не говорим какви оптически качества ще има обектив струващ нов 300+лв.

        п.п. Да попитам и аз обаче/колегата ще извинява , че му използвам темата, ама да не отварям нова такава/.
        Какво ви е мнението за обектив на Сигма 100-300 /букви и обозначения няма да описвам, защото мисля, че имат само един такъв /.
        Доста го хвалят...какво ви е мнението за него?
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за обектив Сигма!!!

          Сигма 70-300 има към днешна дата поне пет ревизии - три безмоторни, една HSM и една OS HSM. От безмоторните втората се счита за най-добра, сравнима със стария Никор 70-300D. И на мен ми е любопитно какво представлява последната. 100-300 е супер, но се намира рядко за Никон (в момента май се продава една в базара на фотофорума, ако вече не е заминала).
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за обектив Сигма!!!

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Какво ви е мнението за обектив на Сигма 100-300 /букви и обозначения няма да описвам, защото мисля, че имат само един такъв /.
            Добре си се насочил Любо 100-300/4 HSM е отличен обектив, но е 1200-1300 лева втора ръка ! Аз имам AF NIKKOR 70-210/4 . Малко по-бавен автофокус, но има уникална картинка. Произвеждан е само една година / 1987 / , по която причина е доста рядък, но в Ebay се намира..само, че трябва да си с мотор в тялото !
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за обектив Сигма!!!

              Дани...от едно известно време обмислям закупуването на D7100...мисля, че там освен мотор си има и настройка за фронт и бек фокус и това ще ми върши като екстри доста работа с различните обективи.
              Скоро на ФФ няма да имам финансови сили да премина и в тоя ред на мисли смятам, че D7100 е едно добро решение за няколко години напред...
              Какво е твоето мнение?
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за обектив Сигма!!!

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Дани...от едно известно време обмислям закупуването на D7100...мисля, че там освен мотор си има и настройка за фронт и бек фокус и това ще ми върши като екстри доста работа с различните обективи.
                Скоро на ФФ няма да имам финансови сили да премина и в тоя ред на мисли смятам, че D7100 е едно добро решение за няколко години напред...
                Какво е твоето мнение?
                Поздрави!
                За доста години е решение...така е .и да, има фина настройка на фокуса, то и при д7000 го има , добро решение е това! Много обективи ще станат достъпни , които сега не можеш да използваш. А за фулфрейма...не си струва напъна..поне за сега..,още кила отгоре, по-скъпи обективи, а и си заслужава от д700 нагоре тяло, та заедно с обективите отиваме на пари колкото за едно Терано
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X