Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

    начало на ремонт на мотора
    не мога да намеря инфо за стягане на главите
    (всяка глава е с отделна гарнитура )
    и пети на биели

    мотора е VM 2.5 TD
    5 cilinder

    typr BJ73LV-MPW
    model 1988 - 1990
    по документи е март 1990 год .

    ето и номер на шаси TWOVOBJ7309504680


    благодаря предварително

  • #2
    До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruyser 250 TD

    По-голям боклук от тоя мотор май няма. Не искам да те обиждам, но...... За да извадиш първата глава, трябва да махнеш и другите.Защото се застъпват. Много внимавай със стягането. Изтръгват се шпилкита. Ако можеш-оттървай се от това нещо.
    Последно редактирано от targa; 08-09-07, 22:58.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruyser 250 TD

      вярно че този мотор е най гадния който съм правил някога много е капризен за ремонт
      ако някой може да помогне със стягането да дава инфо

      Коментар


      • #4
        До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

        https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...ontera/Manual/
        Това е наръчник за Фронтера, но двигателя 2,5 ТД е на ВМ и мисля, че няма разлика.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

          KUDZOV благодаря за линка но няма нищо общо с моя мотор

          никой ли няма инфо за моя проблем

          Коментар


          • #6
            До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

            прави си го като чероки 2.5 във ауто датата има всичко ,а също и във руския саит jeep ,или алфа, разликата е че има още два болта .този мотор въобще не е толкова черен колкото го изкарват ,но е страшно капризен към не добре направен ремонт ,ще кайа само че главата му -главите-са едно цяло ,те се свалят заедно ,шлаифат заедно със плочките ,при регулирана височина на ризите и се стягат заедно ,стягането отнема един работен ден
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

              ISUZO::
              за това че го изкарват много черен тоя мотор вярно е всичко зависи от качеството на ремонта
              и най вече от карането след ремонта ако всичко е наред мотора е железен
              този джип съм го карал 2 години
              а аз в момента точно това правя събрал съм всичко необходимо и ми трябват само коректни данни за стягане това с донагласяне с данни от други мотори не ме устройва а за шлайфа на главите както казваш е точно така
              но с малка разлика че тия мотори дет ми ги изредиха всички по форумите са с цяла обща гарнитура а в моя случай са 5 отделни и точно там е проблема
              не съм се блъскал с подобен проблем да не мога да намеря информация
              в крайна сметка писах на производителя писах и до един един завод в португалия където са правили сглобка на тоя мотор
              уви още отговор нямам ще изчакам още седмица и ще пиша отново

              Коментар


              • #8
                До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                отново се включвам
                както се казва хубавите работи бързо не стават
                мотора за който съм отворил темата преди време вече е сглобен и монтиран
                по Т.Т данни са спазени всички изисквания за монтаж и регулировки
                но имам проблем с регулирането на ГНП -то играх си два дена само с това при въртене на ГНП-то се усеща разлика в работата на мотора но нещо ми липсва
                мотора пали бързо и лесно
                работи много твърдо , мени оборотите в граници от 500 до 1300 на моменти се опитва да огасне , като се увеличава предваренето пушека става по тъмен и работата по твърда
                компресията на всички цилиндри е 23,5

                първото което мисля да направя следващата събота е да отворя гренажния капак и да сменя позицията на шпонката на ГНП-то в другия канал за да променя предваренето в друг диапазон , но това ще е доста рабта

                ако някой има идея къде и какво може да се пипне , може да пише
                благодарим ::!!!!!

                Коментар


                • #9
                  До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                  Я си занеси дюзите и ГНПто на стенд за калиброване.

                  Коментар


                  • #10
                    До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                    както съм споменал по рано става въпрос за тотал основен ремонт
                    в това число и разпръсквачите на дюзите са нови така и ГНП-то са били в лабораторията и са калибровани

                    Коментар


                    • #11
                      До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                      проблема решен , мотора работи перфектно , дори няма пушек
                      изненадващо ауспуха е идеално бял

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                        Започвам от начало , изминати 240 хил км , двигателя блокира.

                        Коментар


                        • #13
                          От: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                          Ако говорим за същия мотор, значи си направил ремонта отлично. 240 хилки на тоя VM и заводската сглобка далеч не винаги издържа
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                            240000 км. за VM си е добре!
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #15
                              От: HELP СПЕШНО TOYOTA Land Cruiser 2.5 VM (BJ73)

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Ако говорим за същия мотор, значи си направил ремонта отлично. 240 хилки на тоя VM и заводската сглобка далеч не винаги издържа
                              Почти всеки дизел от онова поколение, ремонтиран с правилните части от правилния майстор има дори по- голям ресурс от новия.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X