Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнение за форд карго

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мнение за форд карго

    Търся да закупя пътна помощ и намерих на добра цена един форд карго обаче не намирам никаква информация за тези фордове,прилича ми доста на ивеко и някой ако знае нещо повече за тях да сподели,как са от към здравина и цени на резервни части.
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: мнение за форд карго

    Едно време по нашия край имаше доста такива камиончета и бяха доста на мода.Последните 10 години не Съм виждал и изоставено да ръждясва някъде такова а най-малко пък в движение. По-скоро ще срещнеш ИФА. От тук на татък изводите оставям за Теб. Нямам прек досег с такава машина и не мога да кажа друго.
    0887284106-Митко
    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

    Коментар


    • #3
      От: мнение за форд карго

      Ползвали сме около 10 години Форд Карго 0711 за учебен и превоз на товари. Като цяло впечатленията са ми, че е здрав камион, като елементите с които сме имали проблеми, това бяха основно спирачната система. Постоянно имаше проблеми с нея. Веднъж е правен лек ремонт на сервоуправлението на волана, веднъж му сменявахме шарнирите по предницата и май веднъж висящия лагер. През времето на експлоатация може би около 200 000 км, това бяха грижите с машината. Намирането на части е трудна работа, но пък за сметка на това не се е и налагало често да се търсят. Много от частите по Форда откъм ходова част на автомобила, са взаимозаменяеми с останалите марки, но си иска ровене и търсене. Например спирачните маркучи отпред бяха заменими с тези от Баркас пак предни. Шарнирите по предницата бяха много близки до тези на Ифа по размер. Казанчето за охладителна течност пък го заменихме с някакво от Волво, защото беше изгнило от годините. Същевременно пък работеше безпроблемно с много малки акумулатори - 2Х700А стартов ток 74-75Ач. Ел.системата беше на 12 волта. По спомен като разход на гориво беше, доста добре от 12 до 18 на 100, като това са най-ниски и най-високи стойности. Но около 14-15 бяха относително постоянните стойности. Като това е градско и извънградско. Зимата беше, проходим дори и празен, но нашия беше фургон с падащ борд. Гумите бяха 8 по 17,5 цола. Петстепенна скоростна кутия. Друго не се сещам в момента за камиончето, ако имаш нещо питай тук или направо ми звънни 0888417237

      Коментар


      • #4
        От: мнение за форд карго

        Ако все още се чудиш, давай на лични.

        Има официален представител на марката за България. Има и мобилен сервиз. Цените на резервни части са в пъти по-ниски от на останалите марки. Като цяло камиона е непретенциозен и доста здрав.

        Коментар


        • #5
          От: мнение за форд карго

          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
          Ако все още се чудиш, давай на лични.

          Има официален представител на марката за България. Има и мобилен сервиз. Цените на резервни части са в пъти по-ниски от на останалите марки. Като цяло камиона е непретенциозен и доста здрав.
          Баш майстора. И аз имам наблюдение върху няколко екземпляра. Ок е автомобила за разлика от повечето нови такива.
          Успех!
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            От: мнение за форд карго

            Вече семейно сме горди собственици на такава кочина. Ще се ползва вместо ремарке за собствени нужди. Естествено се стяга, и естествено части няма. Англииско производство е. Започнахме с подмяна на накладките и смяна на греста на всички лагери на главините, Най-спешни са ми семерините за задният мост. Има ли лесен начин за намиране на части?
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X