Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

    За да не пускам нова тема, ще използвам тази да попитам как става офроуд навигацията с тази карта? В смисъл по какви точки може да се ориентираш извън пътя (наименования на местности, реки, и т.нт)? Точноста ще я коментирам след по-съществена експлоатация, но първите ми впечатления не са много положителни, което може да се дължи и на неумението ми да я ползвам!

    п.п. Хардуера е nuvi 2595.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      За да не пускам нова тема, ще използвам тази да попитам как става офроуд навигацията с тази карта? В смисъл по какви точки може да се ориентираш извън пътя (наименования на местности, реки, и т.нт)? Точноста ще я коментирам след по съществена експлоатация, но първите ми впечатления са отрицателни, което може да се дължи и на неумението ми да я ползвам!

      п.п. Хардуера е nuvi 2595.
      Или караш да те рутира по налични на картата черни пътища, или се движиш в режим offroad (ако машинката ти поддържа такъв) от точка на точка (предварително набелязани), при който GPS-ът ти дава посоката към следващата точка по права линия.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Или караш да те рутира по налични на картата черни пътища, или се движиш в режим offroad (ако машинката ти поддържа такъв) от точка на точка (предварително набелязани), при който GPS-ът ти дава посоката към следващата точка по права линия.
        Силно се съмнявам да има режим offroad, но утре ще я поразцъкам (м/у другото е в списъка с у-ва поддържащи OFRM!). А второто какъв му е смисъла да ме навигира по права линия?!? Все пак карам джипка, а не хеликоптер

        п.п. също не мога да си пусна изолиниите!
        Последно редактирано от bushiDO; 07-05-15, 22:50.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          ... А второто какъв му е смисъла да ме навигира по права линия?!? Все пак карам джипка, а не хеликоптер ...
          За да те навигира, на картата трябва да има пътища. Ако такива няма, единствената опция на GPS-а е да ти показва посоката към зададена от тебе точка по права линия и тогава ще си търсиш начин как да стигнеш до въпросната точка.
          Ако иска да навигира извън асфалта, добра идея е човек да си направи предварително малко подготовка и да си набележи откъде точно иска да мине. Мързеливско разчитане на машинката може да те вкара в интересни приключения ...

          Изобщо, черните пътища могат да бъдат много променлива величина. Такива, които ги има на картата, на терен може вече да ги е хванала липсата, защото водата или гората са си ги взели, и обратното, на терен ще виждаш пътища, които на картата липсват.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X