Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Докато тази технология се развие до толкова че да стане евтина и достъпна самолетите като транспорт може да са отишли в историята . Както каза бензбоса по лесно е да пребиваваме в открития космос от колкото под вода на голяма дълбочина . По принцип вече намирането на самолета е само за да се извадят данните от черните кутии и да се установят причините за падането . Въпреки че няма гаранция че след толкова време във водата на голяма дълбочина ще се се запазили в някаква техническа годност .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Нямах предвид дълбоководно спускане - то е неизгодно за търсене (имаше полза само, докато можеше да се чуе пингера - там самата дистанция има значение)...
      Имах предвид дистанционно (от повърхността) изследване/прочесване на профила на дъното заедно с няколко други датчици... Там корабът се движи с що годе умерена скорост - (например 8 възела ) и 'гледа' полоса с доста голяма ширина... Така за месец може да 'огледа хиляди кв.км. Технологията си я има, просто в момента се използва за търсене на газ/нефт и съответно се дават луди пари за наемане на кораб..
      А дълбоководното спускане е за след това - ако в процеса на изследване са установени някои съмнителни точки - трябва да се проверят на място...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        То технологията я има ма не ги иждам как ще го подкарат тоя кораб денонощно в открито море,че и да върши работа.Колко и широко да гледка то пак ще минат годииииии и преди да прецапа половината дъно само на предполагаемия маршрут.8 възла са 200 мили грубо на ден,2 месеца от единия до другия бряг,няма и как да гледа на повече от 3 мили да речем сонар долу.Няма да смятам колко тегела му трябват на океан широк до Лондон и обратно като всеки един от тях е 2 месеца.Това при добро време,а то е 30% от времето.С 2 думи трябва да знаят къде да търсят за да намерят -една купа сено има една игла ма купата у Франция ли е или около Филиповци никой не знае.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          То технологията я има ма не ги иждам как ще го подкарат тоя кораб денонощно в открито море,че и да върши работа....
          Карат ги и работят денонощно... И без почивка - зареждане, смяна на екипаж - всичко се прави на ход без да види бряг...
          Да, понякога океана става прекалено 'шумен' и тогава прибират оборудването, но като цяло са предвидени да работят при максимално утежнени условия... А и самото прибиране на оборудването не е лека и безопасна работа...
          А поне тези кораби, на които съм се качвал, са имали оборудване, което се влачи след кораба и представлява 8 до 14 линии, дълги до 8 мили, и сепарирани през около 200м - т.е. наведнъж изследва доста широк район под дъното...
          При чисто сонарен кораб, който гледа само профила на дъното, нещата навярно са доста по-облекчени и евтини...

          За останалото съм абсолютно съгласен - площта е ОГРОМНА, и е нужен голям ресурс за да се изследва такава площ...
          Иначе 1000км еднократна 'полоса' мисля я правят за около 1-2 седмици, но това 'по-сложните' кораби - тези, които правят профил на това, което е на километри под морското дъно (т.е. мъкнат не един сонар, а например 12 линии през 50...
          Точно за намаляване на тази изследваема площ биха могли да помогнат анализите на намерените останки...
          Надявам се да намерят 'централните' останки,
          Но не съм сигурен дали те ще помогнат в разплитането на загадката - злоумишленика е бил достатъчно умен за да 'изчезне' от радарите и да се измъкне незабелязан от що годе добре наблюдаван район... Какво би му попречило просто да изключи черните кутии?
          Последно редактирано от slowtraveler; 08-08-15, 08:52.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Съвременните пътнически самолети са доволно сложни дори и за наземните екипи инженери а пилотите в общи линии се обучават на необходимия им минимум .Просто няма друг начин тази техника стана толкова усложнена че изисква работа от специалисти в много области . Мисля че след един подобен случай когато пилота беше изключил предпазителите на черните кутии от таблото в кабината и забоде самолета в някаква река направиха черните кутии и захранването им недостъпно поне от пилотската кабина .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Не съм специалист, но отломката не е сигурно дали изобщо е от "плаващ тип", поне не става ясно от публикуваната информация. Както и да го погледнем - откриването и ще съкрати доста региона на търсене - все пак има няколко сигурни неща (ако не е подхвърлена - както твърдят ТК):
              1. Самолета се е разбил в океана или поне много близо до брега.
              2. Сигурно има доста голям регион обявен за предполагаемо място на катастрофата от който ще отпадне значителна част защото няма как отломка от тази част да достигне до острова.

              Има и доста данни които, не са публични по разбираеми причини - данните от двигателите, радари, спътници и т.н. Може би сега ще се разтърсят по-усилено в региона около острова - може да открият и други парчета.

              До сега имахме само една вероятна област определена от времето на работа на двигателите. Графично - има една област в океана, като се знаят времето на катастрофата и приблизително ветрове, течения и т.н. е ясно от къде може да е дошла. Има друга област - знае се колко време са работили двигателите и други някои параметри т.е до къде максимум е можел да достигне самолета, изключваме областите наблюдавани с активни радари. и сечението на двете области е приблизителният регион, и при всички случаи е по-малко от първоначалната област. Има си специалисти за тези неща - те ще направят необходимото. Поне за сега е почти сигурно ( ако се изкл. ТК), че самолета се е разбил наистина а не е приземен някъде, дори това не е малко.

              Има доста ангажирани ресурси, но и нищо да не открият - парите няма да са на вятъра, ще се усъвършенстват доста технологии, други ще се създадат тепърва а и най-малкото ще се картографира доста голяма част от дъното на океана.
              Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Данните от двигателите и спътниците са публични...
                Но не са еднозначни... Например част от данните са : ОК/LOGIN - самолета е 'отговорил', но без координати или каквато и да е допълнителна информация. Чрез анализ на девиацията на честотата на приетия сигнал, правят анализ за предполагаемото местоположение и скорост на самолета спрямо спътника в момента на излъчване.... Което си е доста неточен метод за определяне на местоположение......
                Интересна статия:
                http://www.dailymail.co.uk/news/arti...d-weather.html

                По-долу има и видео със симулация за движение на евентуални отломки...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  http://pan.bg/view_article-1-324500-...ilipinite.html

                  http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ion-MH370.html
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Фитил от бабката, армията е претърсила въпросното място и нищо не са намерили.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      https://fakti.bg/world/321280-bomba-...aign=firstpage
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        На тези може ли да се вярва?
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          По-интересен за мен бе доклада на малайзийците през миналият месец... Не, че нещо сериозно са напреднали, но има интересни детайли в методиката на разследването...
                          http://mh370.mot.gov.my/MH370SafetyI...tionReport.pdf

                          А за писаното във 'факти' - струва ми се прекалено 'жълта' новина, за да и се обръща внимание...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            Две години и кусур по-късно излиза и тук тази партенка.

                            https://www.snopes.com/fact-check/mh...ly-resurfaces/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X