Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Ще ви поразправям малко, то се е видяло! При все дебели стандарти - избират се най-евтините силови транзистори. Подпали се половината на едно софистично електронно устройство, щото не успяхме да се преборим за бушон. Отделно, че можеше да се реши по механичен начин, с едно желязо.
    Клемата, сигналът от ключа към двигателя минава през евтина мрежа, а не през еднодоларовия CAN чип. Не, че е кой-знае какво, ама коли за 200 бона разчитат на модифициран RS232 интерфейс, с малко ъпгрейд. Един бъг излезе след години масово производство, къв скандал се заформи като го намерих - не е истина. При диагностика и сгрешена контролна сума при един конкретен набор диагностики- не може да си угасиш двигателя. Трябва да се извади акумулатора, watchdog умира и не важи. Чакаш легендарния колесар на пътя, ако угасне мотора. Оправиха го, де, минало.
    Дали някой знае, че радиото е способно да затисне евтината мрежа, щото бълва текст какви станции сканира, и претоварва едната жица?
    А 30 ампера консумация при угасен двигател, утрепва акумулатори 2 бр по 45 амперчаса за около 45 минути, без колосалните компютри да се обадят? Лично го постигнах.
    Бюрокрация, повече отколкото е безопасно.
    Хардуерният дизайнер си търсеше кола без много електроника.
    Производителите да са спокойни, конкретна марка не казвам при никой случай! Повечето мизерии ги фикснаха бързо, в интерес на истината.
    Пита ли ме някой с лаптопа на пасажерското място да бърникам в мозъка на колата, и project-leader ме гъбарка, че ако се омотам - ще ми се отвори ербера в муцуната! Не знам как са го правили, не изключвам тая възможност.
    Как се казваше оня българин, дето пишеше за совалките? Същата простотия навсякъде, няма майтап!
    Мога да се обзаложа, че в бъдеще ще помислят за скъпи СПОТ-тракери, и ще дупчат с дрелки. Няма спор, че катастрофите вдигат безопасността.
    Последно редактирано от Rabin; 25-03-14, 16:03.

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Е то нали и близките вдигаха врява и искаха официално становище. Това потулвали - онова потулвали, че даже и гладна стачка обявиха. От зор го получиха и сега пак вдигат врява. Не били съгласни с твърдението. Ми да кажат с какво са съгласни, да им го кажат и да се приключва като са такива специалисти.
      Извинявай, много ли ти е трудно да осъзнаеш мъката и безизходицата, която е обзела душите на тия хора?Какви очакваш да са реакциите им в самото начало?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        http://skromni.virtualave.net
        Сетих се, същите неща ги пише, който не го мързи може да се убеди. Бюрокрация на квадрат, от тоалетната хартия - до совалката!

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

          естественото състояние на летателните апарати не е да летят, а да падат. А докато са в състояние на не-падане -
          А тази безмерна глупост кой я подхвърли тука?
          Ма да речем, че някой нещо му се е мернало за "нестабилните изтребители" и от това е извел тоя авиационен постулат, ама пак е далече от истината, а пък съотнесено към пътнически самолет е по детински наивно, та чак тъпо и граничещо с безумие.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

            Горе се спомена за пирон в кисело мляко. Не знам какви точно са натоварванията при подобен удар, но не съм съвсем сигурен че и спота би издържал - ако го имаше.
            Що аз не съм,даже съм почти сигурен,че няма.То тая консерва както се каза си има нормален брой нормални средства за известяване.Номера е,че при една катастрофа не всичко е нормално и ако се бодне на майната си нищо не се задейства нормално.

            Ипьрба се задейства от налягане,верно е,реже хидростата и оп изплува и Е ма де съм,бедствам.Да де ама трябва да изплува,антенката да му сочи небето.При нас на лодките лесно,по корабите пак ма нещо не ги слагат вън по самолетите все още.Трябва ти да го сриташ за да почне да цвика.Е след тоя случай може да им сложат по една клюкарка,но до момента Спот такъв то какъвто го знаем не го виждам.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              А тази безмерна глупост кой я подхвърли тука?
              Ма да речем, че някой нещо му се е мернало за "нестабилните изтребители" и от това е извел тоя авиационен постулат, ама пак е далече от истината, а пък съотнесено към пътнически самолет е по детински наивно, та чак тъпо и граничещо с безумие.
              в смисъл земното притегляне си важи и за тях.Нормално е за дърво да плува,а за нещо засилено във въздуха да пада.Как казва бащата Рано или късно,по един или друг начин срещаш земята.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Що аз не съм,даже съм почти сигурен,че няма.То тая консерва както се каза си има нормален брой нормални средства за известяване.Номера е,че при една катастрофа не всичко е нормално и ако се бодне на майната си нищо не се задейства нормално.

                Ипьрба се задейства от налягане,верно е,реже хидростата и оп изплува и Е ма де съм,бедствам.Да де ама трябва да изплува,антенката да му сочи небето.При нас на лодките лесно,по корабите пак ма нещо не ги слагат вън по самолетите все още.Трябва ти да го сриташ за да почне да цвика.Е след тоя случай може да им сложат по една клюкарка,но до момента Спот такъв то какъвто го знаем не го виждам.
                Пак говорите, за момента след като се обърне колата. Какво пречи до този момент да си се траква самолета?!?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Бензе, това е сложно за разбиране!

                  пп
                  аз лично не знаех, че след свалянето на корейския боинг, GPS го отварят за граждански цели.
                  Сега вероятно, ще ги логват вече постоянно и централизирано.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Пак говорите, за момента след като се обърне колата. Какво пречи до този момент да си се траква самолета?!?
                    През океана ли? За чий?Дават ти височина и скорост,пускат те в макарона и те чакат от другата страна.Ако не се появиш шанса да има някой мьрдащ е никакъв.
                    Едно време двумоторни им даваха максимално отклонение една дадена дистанция от сушата та ако му из кляка моторетка да до куца с другата,тримоторните цепеха напряко.За чий да следиш хиляди самолети,кое с какво ще ти помогне освен при катастрофа да го знаеш долу горе къде е?

                    Ми те и сега си имат бутон Осра се пезажа ма нещо никой не го включва като си подмокрят седалките,само до това им е.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Що аз не съм,даже съм почти сигурен,че няма.То тая консерва както се каза си има нормален брой нормални средства за известяване.Номера е,че при една катастрофа не всичко е нормално и ако се бодне на майната си нищо не се задейства нормално.

                      Ипьрба се задейства от налягане,верно е,реже хидростата и оп изплува и Е ма де съм,бедствам.Да де ама трябва да изплува,антенката да му сочи небето.При нас на лодките лесно,по корабите пак ма нещо не ги слагат вън по самолетите все още.Трябва ти да го сриташ за да почне да цвика.Е след тоя случай може да им сложат по една клюкарка,но до момента Спот такъв то какъвто го знаем не го виждам.
                      Могат да попроменят някоя друга процедура, но едва ли ще има кардинални промени....
                      Защото в случая самолета не просто 'изчезна', а се премести на друго място, умишлено и тихо...
                      Затова си мисля, че техниката няма да се промени толкова, колкото процедурите на работа с хората. Доколкото се сещам след случая с египтяните, бяха попроменили процедурите така, че да не може да остане един човек сам в кокпита. Може след този случай да им сложат на пилотите електрошокови парализиращи седалки, управлявани от пазач в отделна кабинка... Де да знаеш...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ...
                        Ми те и сега си имат бутон Осра се пезажа ма нещо никой не го включва като си подмокрят седалките,само до това им е.
                        Изобилното количество идиокрация помага за забавяне на нормалната мисъл, не само в тая сфера.
                        А натисна тоя бутон, а те интервюираха 10 бр. яйчарки за Лост и Зодиите.
                        Колко там стотин години тъмно средновековие, какво са по нашите стандарти, няма и 100 г. авиация...

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          А тази безмерна глупост кой я подхвърли тука?
                          Ма да речем, че някой нещо му се е мернало за "нестабилните изтребители" и от това е извел тоя авиационен постулат, ама пак е далече от истината, а пък съотнесено към пътнически самолет е по детински наивно, та чак тъпо и граничещо с безумие.
                          Аз бях, аз бях

                          Хайде да речем че нищо не ми се е мернало, а ти си поизглади накокошиненото и прочети какво съм писал, но го прочети не през моментна призма на моментното събитие (самолета лети и иска да падне), а като цяло (самолета лети но в крайна сметка трябва да се озове на земята по един или друг начин):

                          Не знам колко съм далече от истината, но до сега не съм видял самолет оставен на самотек да продължи да лети за постоянно до изгниване и разпадане ?

                          В интерес на истината - не съм видял и самолет НЕ-оставен на самотек да продължи да си лети за постоянно до изгниване и разпадане ?

                          За кораби призраци съм чувал. Моткат се без екипаж, по някое време в крайна сметка потъват едва след като изгният, или като се повредят от външно или вътрешно механично въздействие, или засядат някъде на сушата.

                          Кола призрак - пред всеки софийски блок можеш да намериш. Влакове, камиони...

                          За самолет призрак да имаш валиден пример ?
                          Някой дето да е излетял, пък да е забравил да кацне, и да се е разбил след като е изгнил там горе ?

                          Ерго - естественото състояние на самолета е да падне. По контролиран начин (кацане), или по неконтролиран такъв.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Да де, само дето първо трябва да излети - преди да падне.А под секрет да ти кажа - дори не съм и чувал някой да проектира самолети за летене на самотек, особено в буквалния смисъл на самотека... точно не е през моментната призма на моментното събитие...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Еее, има и такива, дето са си направени да летят сами! Дронове е казват
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                                Еее, има и такива, дето са си направени да летят сами! Дронове е казват
                                И те падат без гориво. Дирижабли и балони, евентуално, летят на самотек. Не знам за случай такова да е изгнило.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X