Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Не мога да си представя, ако е катастрофирал - дали точно където го търсят, или в по-широк район - да няма никакви следи. И да се е разбил във въздуха, и да се е „гмурнал“ цял - при всички случаи не може да е безследно. Да е цял на дъното по някакъв начин (много невероятно само по себеси), но защо няма сигнал от т. нар. „черни кутии“? Там не са някакви дълбоки бездни.
    Да е отвлечен. Справили са се с пилотите да не подадат сигнал, летели са под радарите и пътниците някак са поставили под контрол. Добре - но къде кацна това нещо? Това не е Чесна да кацне в някой чифлик и да го набутат в сеновала.
    Да кацне на „нормално“ летище, означава с „аферата“ да е ангажирана държава... Това е нелепо. В сферата на майтапа - може наистина да са севернокорейците - с намерения за „обратна разработка“.


    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    ...А между другото и нищо не пречи да е просто кражба на самолет за части...
    Това сериозно ли? Има ли такава практика?
    Баси, това да не е Голф 2-ка - да го разфасоват и пуснат на „Симеон“!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Докато разглеждах картата на Tomnod намерих това

      Коментар


      • #33
        От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Интересувам се доста от случай и имам 2 версий.Едната че е станал катастрофа и самолета е под водата,въпреки че досега щяха да го открият по черната кутия,втората версия макар и на доста от вас ще се стори смешна е самолета да е отвлечен от извънземни,и съм сигурен че независимо от коя да е версия станала военните знаят истината но не казват.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #34
          От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не мога да си представя, ако е катастрофирал - дали точно където го търсят, или в по-широк район - да няма никакви следи. И да се е разбил във въздуха, и да се е „гмурнал“ цял - при всички случаи не може да е безследно. Да е цял на дъното по някакъв начин (много невероятно само по себеси), но защо няма сигнал от т. нар. „черни кутии“? Там не са някакви дълбоки бездни.
          Да е отвлечен. Справили са се с пилотите да не подадат сигнал, летели са под радарите и пътниците някак са поставили под контрол. Добре - но къде кацна това нещо? Това не е Чесна да кацне в някой чифлик и да го набутат в сеновала.
          Да кацне на „нормално“ летище, означава с „аферата“ да е ангажирана държава... Това е нелепо. В сферата на майтапа - може наистина да са севернокорейците - с намерения за „обратна разработка“.



          Това сериозно ли? Има ли такава практика?
          Баси, това да не е Голф 2-ка - да го разфасоват и пуснат на „Симеон“!
          Не бе човек, това е само в рамките на схемата "Терористичен акт, и самолета не е разрушен", ако трябва да се работи по нея. За кацането - там са се водили не знам колко военни конфликта, там острови, островчета, джунгли - може някъде някоя писта от стари времена да е останала във вид почти удобен за логаритмуване.

          Само в Индонезия са къде три "революционни" движения, Бирма ей я къде е и тя въпреки че точно там военните надали баш сега по разведряването ще тръгнат да се занимават но казва ли ти някой. Там в района "революционерите" не е като да са тъпи, в Бали атентаторите доста грамотно бяха изчислили нещата хем да гръмне бомбата в дискотеката, хем оцелелите от дискотеката и от околните дискотеки да се изсипят на тълпа на площадчето и там да ги посрещне камионетка с експлозив.

          А за частите - не, не знам да е като Голф разфасовка, както и не се сещам за държави които да са под ембарго от достатъчно скоро та хем някога да са могли да си купят Боинг 777, хем сега да не могат да си купят и едно болтче за него, но не би ми се видяло съвсем невероятно там по Изтока достатъчно мощна организация да е способна да пласира солиден процент от разглобена 777ка.

          Отново - всичко това ако трябваше да се придържаме към точно тази спекулация. Моето мнение го писах по-горе - самолета и пътниците са на дъното от ден първи. Вече защо са там, дали самолета е паднал сам или някой е взривил нещо вътре или утрепал пилотите - не знам.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #35
            От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
            Интересувам се доста от случай и имам 2 версий.Едната че е станал катастрофа и самолета е под водата,въпреки че досега щяха да го открият по черната кутия,втората версия макар и на доста от вас ще се стори смешна е самолета да е отвлечен от извънземни,и съм сигурен че независимо от коя да е версия станала военните знаят истината но не казват.
            За първата част от версията ти - черната кутия не е черна магия а черна кутия. Над водата излъчва някакъв радиосигнал, но под водата излъчва единствено пинг който може да се улови максимум от няколко десетки километра с много ама много късмет, с добро оборудване. Вероятно ще ги намерят по някое време, не е като да намерят блееща коза на балкон все пак.

            За втората част - бих те попитал на колко си години, но ме е страх от отговора та ще си затрая
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #36
              От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Добре де при толкова много наблюдателни спътници които висят отгоре и системи като американската НОРАД руската Щора и още един куп системи които следят и миграцията на птиците не видяха къде изчезна едно летящо футболно игрище ? Във въздуха гражданските и военните коридори се следят много стриктно и всяко дори и минимално отклонение води най малко до запитване от диспечер . Особено след като граждански самолети бяха използвани за терористични актове .
              Последно редактирано от sek.1; 13-03-14, 05:15.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Крайно интерсен е и 7 факт. Някои от телефоните на пътниците продължават да дават свободно. Ако е потънал, няма да звънят, а и лесно ще ги засекат къде са. Нещо хич не се връзват нещата.
                Това явно е 'страничен ефект/дефект' на GSM-ите....
                Преди около 2 години изчезна АН-2 в Русия. Абсолютно същия ефект - периодично насрещния телефон дава свободно...
                Тази есен (след повече от година търсене) намериха самолета в тайгата, и то само на 10км от летището - тежка катастрофа, при която всички (хора и техника) са били унищожени за секунди (тежък удар,взрив и пожар)...

                П.С. В момента дори не ми се коментира 'къде е' и 'какво е станало'... Търсенето рано или късно ще се увенчае с успех и тогава ще се разберат много неща....
                Добре е колегите да знаят, че 99.99% от самолетите извън летищната зона се контролират с вторичен радар, който не е никакъв радар, а е един цифров приемник в центъра, приемащ параметри, изпратени му от бордовата електроника - flightradar прави същото. Изключи ли се електрониката (дали електрически проблем или умишлено) - самолета 'изчезва' от радара. Първичните радари (работещи на стария принцип - излъчване на сигнал и следене на отражение от обекти във въздуха) се ползват предимно от военните, но имат доста ограничен обхват (освен ако се следи точно този самолет и са включени и летящи радари покриващи дадения район). И е напълно вероятно дадената зона да не е била покрита от първичен радар.
                Иначе за съжаление докато се намери самолета темата дава възможност на изява на доста... хм... странни мнения, които не зная въобще какви хора ги пишат... преди време за същия този изчезнал АН-2 се бе появил някакъв 'инжИнер', който представяше по медиите записи от телефоните на загиналите, в които те сумтели и молели за помощ..
                Същите такива хора сега почнаха да изкарват теории, че например това е нов тип пиратство - хората са упоени, самолета е отвлечен, 'внимателно' приводнен в удобно заливче, където хората са разфасовани и продадени за органи, всичко ценно - пари, бижута, електроника и т.н. е разграбено, а самолета е потопен на скришно място...
                Не знам какви хора могат да генерират такива идеи, но е добре да се замислят за писателска, а не изследователска дейност...
                Последно редактирано от slowtraveler; 13-03-14, 06:49.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Не бе човек, това е само в рамките на схемата "Терористичен акт, и самолета не е разрушен", ако трябва да се работи по нея. За кацането - там са се водили не знам колко военни конфликта, там острови, островчета, джунгли - може някъде някоя писта от стари времена да е останала във вид почти удобен за логаритмуване.

                  Само в Индонезия са къде три "революционни" движения, Бирма ей я къде е и тя въпреки че точно там военните надали баш сега по разведряването ще тръгнат да се занимават но казва ли ти някой. Там в района "революционерите" не е като да са тъпи, в Бали атентаторите доста грамотно бяха изчислили нещата хем да гръмне бомбата в дискотеката, хем оцелелите от дискотеката и от околните дискотеки да се изсипят на тълпа на площадчето и там да ги посрещне камионетка с експлозив.

                  А за частите - не, не знам да е като Голф разфасовка, както и не се сещам за държави които да са под ембарго от достатъчно скоро та хем някога да са могли да си купят Боинг 777, хем сега да не могат да си купят и едно болтче за него, но не би ми се видяло съвсем невероятно там по Изтока достатъчно мощна организация да е способна да пласира солиден процент от разглобена 777ка.

                  Отново - всичко това ако трябваше да се придържаме към точно тази спекулация. Моето мнение го писах по-горе - самолета и пътниците са на дъното от ден първи. Вече защо са там, дали самолета е паднал сам или някой е взривил нещо вътре или утрепал пилотите - не знам.
                  На този мастодонт "Боинг 777" островна писта в джунглата от ВСВ няма как да му свърши работа! И да приемем, че някой я поддържа и природата не я е "изяла" с годините, нито ще има необходимата дължина (да речем, че кацне с някакво чудо, после няма да има излитане по никакъв начин и става местна атракция, докато не го изяде джунглата и него, заедно с вече блокираната и неизползваема писта), нито ще има необходимата товароподемност (пистите по него време са били от трамбована пръст, а в по-мочурливите места са използвали и дървени трупи). Допускаме, че пистата е разширена и укрепена за някакви нужди до степен на нея да може да кацне и излети (разльота/излитането винаги е по-дълго като дистанция от кацането) толкова голям самолет, то тогава тази писта щеше да се вижда без никакъв проблем от въздуха и космоса и нямаше да е "тайна" по никакъв начин. Наркотрафикантите използват малки самолети, на които са им достатъчни само стотина метра окосена джунгла и въпреки всички усилия по маскировката на тези писти - "очите" на стационарна орбита ги ловят само след няколко използвания (ДЕА използват шпионските сателити много повече от военните). Отделно, че самолет от наземен радар можеш да скриеш, но от спътник, който не слуша (ползва отразен сигнал) за да види, а откровено си гледа и то по няколко различни начина едновременно (термичните изображения и следи се виждат прекрасно на монотонния термичен фон на водата или джунглата, металните обекти създават електро-магнитни аномалии и т.н.), е невъзможно! Отделно от това - радио маяците на черните кутии са конструирани да излъчват сигнала си и изпод много дебел воден слой (има доста такива случаи...) и да бъдат открити благодарение на този сигнал. В момента бивш пилот (летял на времето в този район) и преподавател коментира случилото се по НОВА. Според него, за да няма сигнал от кутиите възможните варианти са три:
                  1. Самолета е разрушен до такава степен, че са разрушени и черните кутии - нещо което съществува единствено на теория (няма такъв случай до момента).
                  2. Не е ревизирано захранването на кутиите, чиито батерии се самозареждат от енергийната система на самолета. По него край местните били немарливи по принцип, но тук говорим за нов и модерен самолет и тази версия също е в сферата на статистическата вероятност, заради ниската степен на амортизация на машината.
                  3. На борда не е протекло събитие, което електрониката на черната кутия да отчете като "катастрофа" и радио маяците просто не са сработили - най-вероятното обяснение според госта.

                  Според човека този регион е един от най-наблюдаваните от космоса - всички държави които имат технологията за това, имат и интереси там! Според него няма как военните (американци, руснаци французи, китайци, японци и др.), да не са "видели" какво се е случило, при положение, че във всеки един момент, този район се наблюдава едновременно от няколко сателита! Факта, че всички повдигат рамене, кара човека да си мисли, че крият нещо - най вероятно самолета да е свален по-погрешка и случая да се потулва... При терористичен акт или авария във въздуха, сателитите щяха да уловят експлозията, а радио-маяците на черните кутии да се задействат. Водата е плитка (едно от най-плитките места на световния океан) в района и не може да бъде пречка за откриването на останките.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    За първата част от версията ти - черната кутия не е черна магия а черна кутия. Над водата излъчва някакъв радиосигнал, но под водата излъчва единствено пинг който може да се улови максимум от няколко десетки километра с много ама много късмет, с добро оборудване. Вероятно ще ги намерят по някое време, не е като да намерят блееща коза на балкон все пак.
                    Този случай ми напомня за TWA-800 след излитане от Ню Йорк през 1996. Макар че се знаеше с приблизителна точност къде изчезна самолета, мина бая време докато открият черната кутия на дъното на океана. А сега не се знае дори къде е паднал този самолет... Като че ли търсене на игла в купа сено в дадения случай е лесна работа.

                    А иначе и тогава се въртяха какви ли не конспиративни теории. То ракети ли не показваха, че и някакви французи се заклеваха в НЛО...
                    Последно редактирано от Purple Elephant; 13-03-14, 06:59.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Отделно от това - радио маяците на черните кутии са конструирани да излъчват сигнала си и изпод много дебел воден слой (има доста такива случаи...) и да бъдат открити благодарение на този сигнал. В момента бивш пилот (летял на времето в този район) и преподавател коментира случилото се по НОВА. Според него, за да няма сигнал от кутиите възможните варианти са три:
                      1. Самолета е разрушен до такава степен, че са разрушени и черните кутии - нещо което съществува единствено на теория (няма такъв случай до момента).
                      2. Не е ревизирано захранването на кутиите, чиито батерии се самозареждат от енергийната система на самолета. По него край местните били немарливи по принцип, но тук говорим за нов и модерен самолет и тази версия също е в сферата на статистическата вероятност, заради ниската степен на амортизация на машината.
                      3. На борда не е протекло събитие, което електрониката на черната кутия да отчете като "катастрофа" и радио маяците просто не са сработили - най-вероятното обяснение според госта.
                      1. Случаи колкото искаш - черната кутия има два излъчвателя - радио, който сработва над вода, и хидролокаторен - за сработване под вода. Радиомаяка (включително спътников) често не успява да излъчи сигнал заради скъсана при удара антена. Пингера пък се засича под вода от съвсем малка дистанция (няколко километра в добрия случай, и то ако няма водна инверсия). Като например при френския А330 пингера се бе отделил от черната кутия при силния удар - него го намериха, а самата кутия я търсиха още доста време. И то при условие, че са направени като един модул...
                      2. Невероятно - това е нещо, което се проверява при чек-листа
                      3. Да, тук е прав, но да настъпи такова 'незначително' събитие, при изчезнал самолет е нещо много невероятно - силите и масите са огромни, а ако хората са живи, биха подали сигнал.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        1. Случаи колкото искаш - черната кутия има два излъчвателя - радио, който сработва над вода, и хидролокаторен - за сработване под вода. Радиомаяка (включително спътников) често не успява да излъчи сигнал заради скъсана при удара антена. Пингера пък се засича под вода от съвсем малка дистанция (няколко километра в добрия случай, и то ако няма водна инверсия). Като например при френския А330 пингера се бе отделил от черната кутия при силния удар - него го намериха, а самата кутия я търсиха още доста време. И то при условие, че са направени като един модул...
                        2. Невероятно - това е нещо, което се проверява при чек-листа
                        3. Да, тук е прав, но да настъпи такова 'незначително' събитие, при изчезнал самолет е нещо много невероятно - силите и масите са огромни, а ако хората са живи, биха подали сигнал.
                        Аз само съм цитирал човека! Компетенцията ми е далеч от обема, да правя каквито и да е догадки сам! Виждал съм въпросния "Боинг-777" на живо, на летище "Шарл Де Гол"! Единственото нещо което те стъписва повече с размерите си е двуетажния Еърбъс (няма друг такъв огромен пътнически туч...). Няма как да изчезне напълно нещо с такива размери - винаги ще останат някакви следи! Въпрос на време е да го намерят според мен! Нищо чудно преди това от Холвуд да направят филм по "действителен случай"...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Освен да пуснем залагане, дали самолета си кротува цял на дъното, или се е "изпарил"
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            777 илита с до 100 тона гориво на борда. То може да е следата, дори и нищо друго да не е останало.

                            А че един мъничък Ербъс успя да се приводни цял в Хъдзън не значи, че всички са амфибии. Неслучайно пилотът му стана герой.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              http://aeropress-bg.com/novini/36-ne...vaneto-si.html

                              Някой друг да е чел това в други източници?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Поне коректно е посочен източник и информацията е преведена коректно.

                                http://online.wsj.com/news/articles/...MODPREFIX%2529

                                Звучи логично да има такава телеметрия, но възникват нови и нови въпроси - като има телеметрия и излъчване - защо не е пеленгована?
                                Вероятността да няма височина на полета в телеметрия на самолетен двигател е нищожна, а има ли височина защо да няма и координати?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X