Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за бензинов котлон Шмель

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за бензинов котлон Шмель

    Здравейте,
    Пиша "проблем", но не знам дали това е воупще проблем.
    Имам чисто нов, бензинов котлон Шмель 4. Взех го преди няколко месеца. И много съм доволен, работи и пали като ракета. За риба, излети и на терасата си го ползвам за готвене.
    Но забелязах, че когато оставя не изгорял бензин в резервоара. На другият ден в котлето, в което седи, имаше бензин, около 10гр.
    Какво открих. След като го изгася и изпусна налягането в резервоара го оставям да изстине напълно. Затварям дюзата, стягам помпата от където се налива и горивото и си го прибирам. На другият ден греда. Бензин. Та след няколко часа, понякога и ден, от дюзата започва да просълзява, под влияние на летливостта на бензина.
    Ок. смених дюзата, викам си иглата нещо не уплътнява. По прегледах тук там, играх си с положението на иглата, но уви.
    Случвало се е да издържи и повече от ден, без да изпуска. Но вече не го оставям с бензин в резервоара.
    Въпросът ми е, дали това е нормално? При други с този тип котлони, случва ли се? Има ли решение ? Нормално ли е след ползване да не се оставя бензин в резервоара? В инструкциите към котлона пише, че за по дълъг период трябва да се махне. Но това е свързано, според мен, с отлаганията, както при всичко де що работи с горива.
    Пийте червено вино! Дава здраве.
    А то ни трябва за да пием ракия!

  • #2
    От: Питане за бензинов котлон Шмель

    Не затваряй нищо след гасене. Преди транспортиране затваряй. Така е с технологиите на по 70 и кусур години.
    Аз отдавна съм на газ.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за бензинов котлон Шмель

      Да разбирам, че всичко е нормално, хммм. Да си оставям бензин с него и какво? Отворена игла и помпата на резервоара, за да изпуска натрупваното налягане?
      Нямам опит с шмель, рових се и по руските сайтове, но нещо руският ми е по заминал. Язък за ученето.
      Брат ми има същото и казва, че не се случва така при него. Но има "но", ме съмнява, че неговото уплътнява добре навсякъде, макар че си работи. Сложихме му лоена набивка и му сменяхме гумички, че изпускаше. Казва, че си седи със седмици и няма бензин като при мен. Освен да изпуска налягането от някъде и за това да изглежда наред.
      След гасене, го оставям поне 1-2 часа да изстине и тогава го затварям.
      Пийте червено вино! Дава здраве.
      А то ни трябва за да пием ракия!

      Коментар


      • #4
        От: Питане за бензинов котлон Шмель

        НЕ го затваряй бре! Пенчо ти е писал.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Питане за бензинов котлон Шмель

          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
          НЕ го затваряй бре! Пенчо ти е писал.
          Eee, Войводооо, събрах ме се ))Чета аз какво ми е написал човека.
          Казвам, че го затварям само като изстине, та се удърви от студ.
          Няма ли бензинът да даде фира като не е затворен? Получава се омагьосан кръг, един вид
          Последно редактирано от Гергин; 11-03-14, 11:36.
          Пийте червено вино! Дава здраве.
          А то ни трябва за да пием ракия!

          Коментар


          • #6
            От: Питане за бензинов котлон Шмель

            Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
            НЕ го затваряй бре! Пенчо ти е писал.
            А'нтъй!

            Коментар


            • #7
              От: Питане за бензинов котлон Шмель

              Имам два бензинови,те по принцип са мултигоривни де,единия с игла на дюзата,другия само дюза и помпа,и кранче за изпускане на налягането,няма изтичане на гориво след гасене,отворени или не.Няма логика да изтича гориво като е топъл или студен,важно е да му се изпуска налягането след гасене.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за бензинов котлон Шмель

                Хмм, вкарах се в размисли. Може би е от иглата? Как се сваля иглата? Трябва ли самата горелка да се отвие от резервоара? Да няма някъде уплътнение, което да се сменя? Не, че тече. Но ако примерно го сложа в раницата и тръгна на някъде, и в него има бензин, резултата ще е.....Някакви насоки за проверка или..
                Такъв ми е котлона.
                http://images04.olx.com.ua/ui/8/70/3...1284323330.jpg
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за бензинов котлон Шмель

                  Кат' го носиш в раницата, източвай му бензина. А иначе загубите от изпарение през такова малко дупче са нищожни. Имам подобен съветски и така правя. С петромаксите също.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X