Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки SX4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки SX4

    Някой има ли конкретни наблюдения над този автомобил? Очевидно от Ярис ще минаваме на този вариант за жената,но силно ме притеснява намесата на Фиат и имам подозренията,че ще се окаже пълен кенеф. Притеснителна е и сравнително ниската цена в немското мобиле,за кола 2008 2009г. Гшедам,че има и голямо разнообразие измежду двигатели и се чудя,евентуално,ако става на какво да заложа. Доколкото мога да установя от мобилето,има и фул и парт тайм май? И такива,които изобщо не са 4х4? Изобщо някаква боза ми се струва? Ще съм благодарен на малко акъл.
    П.С През тапаталка,май съм сбъркал раздела. Ако е така,моля мода да я премести темата в правилния.

  • #2
    От: Сузуки SX4

    Колега имам приятел който наскоро си купи Сузуки SX4 и казва,че е много доволен от автомобила.Даже миналата седмица се върна от Австрия и бил много доволен от поведението му на пътя.

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки SX4

      Правихме кутия на такова. Пиньона на дифа в раздатката за назаде е малко по голям от на домашен миксер. Къмто 3к излезе ремонта на кутията.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки SX4

        Влез в Сузуки форум БГ и почети. Няма собственик на подобно нещо, който да не го псува и да не иска да го разкара. Принципно е с предно, 4х4 се включва ръчно и задейства електромагнитна муфа между двете оси, тоест може да се кара в 4х4 режим постоянно. Мейд ин Унгария, между другото.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки SX4

          Масово са унгарски сглобки, което само по себе си не е проблем. Намесата на Фиат (освен поставяне на емблеми) сякаш е ограничена до доставяне на дизеловия двигател, който пък е един от добрите съвременни такива. Но пък съвсем не е такава японската система за 4х4, ако търсите колата заради това...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки SX4

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Правихме кутия на такова. Пиньона на дифа в раздатката за назаде е малко по голям от на домашен миксер. Къмто 3к излезе ремонта на кутията.
            Щом колата е визала за такъв ремонт,можеш ли да споделиш някакви други впечаления от нея. Всмисъл,така докато се мотахте покрай нея,установихте ли и други неща,които да оставят някаква лоша представа?

            Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
            Масово са унгарски сглобки, което само по себе си не е проблем. Намесата на Фиат (освен поставяне на емблеми) сякаш е ограничена до доставяне на дизеловия двигател, който пък е един от добрите съвременни такива. Но пък съвсем не е такава японската система за 4х4, ако търсите колата заради това...
            Всъщност за момента,колата я търсиме заради външния и вид Честно казано,на мен също ми допадна,каква визия има,определено поне заради това талянците,има за какво да се похвалят. И точно помеже и на мен ми хареса,се притеснявам да не си сложа още един отзад (щото вече имам един) Ама като гледам,как започнаха нещата.. май няма да я бъде.

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки SX4

              Като собственик на въпросния автомобил (т.е. жената е собственик ) искам да хвърля малко по-добра светлина върху него.

              Притежаваме го вече 2 години, закупен от една много приятна дама след изтичане на лизинга и гаранцията и. Същият към момента е на 7 години и 154 хил.км. По него не е правен никакъв ремонт, само периодично обслужване естествено с качествени части и в сервиз, където хората знаят какво правят. При закупуването предишната собственичка ни засипа с цялата документация, сервизна история, гаранционни карти и т.н. бумаги натрупани с времето. Единственият по-сериозен и по-скъп ремонт се отнасяше до премахването на DPF филтъра, който се запуши от качествената нафта в България и естествено се наложи да бъде бутнат компа понеже си го търси при при физическото му премахване.

              Как направихме избора на автомобил? Жената каза - "Искам автомобила да бъде дизел, на малко години, 4х4, висок, да харчи малко, да е с евтини части, да е здрав и да не се чупи, да има парктроник, да не е много малък, но и да не е много голям, да е червен и т.н." женски глупости, които взаимно се изключват, но в крайна сметка след търсене в нета попаднахме точно на такъв екземпляр. Моята намеса беше до двигателя, който като разбрах, че е JTD на Fiat, просто не се замислих повече. Имам опит с италианските автомобили, който да ме направи техен заклет фен.

              Двигател - Fiat 1,9 и 120коня. След премахването на DPF фитъра, затапване на EGR-клапана и лек ремап на компютъра, колата просто полетя. Турбо дупка почти не се усеща. Много пъргав и динамичен двигател. Разход на гориво от 4,8л извънградско при скорост 90км/ч (женско каране) до 6,5 на магистрала със 140-150км/ч. Зимата смесено около 7,2-7,5 при положение, че двигателят не успява да загрее до достигане на крайната дестинация. Загрявания лятото при високи температури и стръмни наклони не съм забелязал. Стрелката никога не е минавала средата и перки на 2 степен не съм чувал, освен когато ги тествам с FiatECUscan.
              Във връзка с по-бавното загряване на комънрейла зимата и предвид моята глезотия относно мързела за стърженето на прозорци съм си добавил едно "мокро" Webasto, което предстои да изпробвам тази зима.

              Поведение на пътя - мощността на двигателя комбинирана с 4х4 опцията предполага да има много натъжени голфаджии на светофарите. Лятото си карам естествено само на предно предаване. Включвам на автоматичен режим само, когато се налага бързо да изтегля на някое кръстовище без въртене на гуми. Колата е много пъргава в дизеловия си вариант. Късото купе я прави "скоклеста" при неравности, а високият борд на гумите (205/60/R16) има тенденция към приплъзване при завиване с висока скорост. Колата е компактна (не малка), с огледала като на Зил, което позволява безпроблемно паркиране при ограничени пространства. Естествено наличието на парктроника на жената е удобство, както и малкият радиус на завиване. Клиренса от 19см много помага при преминаване на препятствия, но трябва да се има предвид, че кората под двигателя е пластмасова и като цяло задния диф не е много защитен, така че автомобилът не е за редовни оффроуд изпълнения, както погрешно смятат колегите от Румъния. Сега някой ще каже, че по книжка клиренса е 17,5см, но това се отнася за версията без т.нар. "оффроуд пакет". Последният не включва кой знае какво освен височината и 4х4.

              Автомобилът не е създаден за високи скорости (максималната е 180км/ч), но спокойно с него могат да се поддържат 140-150км на магистрала, както и бързо да се ускори при изпреварване. Купето не е добре обезшумено и се усещат се някои вибрации. Пластмасите не дрънчат много, но ги има. Иначе е просторно. Аз съм 195см и 110кг и не се чувствам смачкан вътре. Седалките не са нещо особено, но са по-добри от табуретките на Дачия примерно. Уредите са поставени удобно и се следят без проблем. Климатикът е добър. Стереото също. Воланът е чувствителен и се регулира във височина.

              Най-голямото удоволствие обаче е автомобилът да се управлява зимата на сняг. Двигателят стартира безпроблемно, естествено с хубава нафта. Автоматичното 4х4 работи много добре. Почти не се усеща кога прехвърля на задния мост. Тръгването на светофарите с хубави зимни гуми си е голям кеф. В завоите с газ също не съм срещал проблеми. Блокажа на междуосевият диф не ме подвеждал (знам как да го ползвам като дългогодишен нивовод - хаххаахах).

              Сега малко недостатъци - на първо място поставям ОГРОМНАТА, ама наистина ОГРОМНАТА колонка, която са оставили между предния и страничните прозорци. Вярно, че си има малко прозорче, ама за катили като мен едва ли е от някаква полза. Във времето се научих да се оглеждам от ляво и от дясно на колонката при управление, защото зад нея може да се скрие наистина цял Икарус.
              На второ място е сравнително малкият багажник - само 270литра. Това беше основната причина преди време да реша да продам колата и да си взема някое комби. Слава Богу, че ми дойде акъла в главата и не го направих. Иначе конструкторите са помислили (както в последствие разбрах ) да го "уголемят" с падане на седалките напред и тяхното повторно повдигане (на още един кат) до предните (като на Нивата, който е виждал знае). Така наистина може да се товарят доста обемни неща. На покрива има надлъжни греди, които позволяват да се монтира безпроблемно автобокс, както аз направих с едно Thule Ocean 200 (само 450л ) и въпросът с комбито отпадна.

              Относно "проблемите" в скоростната кутия - същата е много чувствителна относно маслото, което и се слага. За 30 хил.км съм го сменил 2 пъти докато намеря подходящото. Всички предходни отговаряха по спецификация, но само с последното не ми хърка при движение и поставяне на първа при студена кутия. Общо взето японките си искат японско масло. (Няма да правя реклама на марка).

              Друго което ми липсва е темпоматът. Много са малко тези сузута, които го имат. Иначе има окабеляване, обаче в ebay за ръчки им търсят по едни 200лв. Е няма да ги дам. Живот и здраве може да попадна на някое разчастено сузи и да го грабя.

              Ами това е като реклама на Suzuki SX4 дизел. Същият е отлично решение за малък градски автомобил SUV според мен.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки SX4

                Колега, аз пространно прочетох твоето есе (така да го нарека). Подробен си, за което получаваш моите суперлативи! Имам един въпрос обаче - проследил ли си въпроса с темпомата! Казваш че е окабелен волана, но по-важна е другата част, която извършва механическата част - подаване и спиране на горивото! Та въпроса ми е само бутоните на волана ли липсват или и други части? Благодаря ти!
                Междувпрочем и аз имам отскоро същата кола, със същия мотор и съм изключително доволен!!

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки SX4

                  Всичко се командва от ECU-то. Бутони за волана както е оригинално едва ли ще се намерят, затова съм заложил на друг "home made" проект, т.е. да си го направя сам. Взел съм си лостче от алфа 147/156, за същото при евентуален успех ще трябва да му се разпробие и укрепи място до лоста за мигачите. Имам ел.схема за свързване. Остава да проследя фактическото окабеляването и ако нещо ми липсва, да си пусна до ECU-то подходящите кабели. Бутоните на спирачките и съединителя също са наред (изпращат сигнали), така че не виждам причина да не се получи. Единствено ми трябва малко време да си поиграя, а не зная кога ще започна. Също така очаквам (понеже съм калитко) да се наложи активиране с платена версия на FES, а аз имам само безплатната.
                  При успех с проекта ще напиша резултата.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сузуки SX4

                    Колега без да те обиждам, но не виждам това как ще "разплаче" голфовете. Голфчето е по икономично, по пъргаво, по евтино за подръжка, отделно че има и доста по-висока максимална скорост, а
                    4х4 то му е доста по здраво. Единствено предимство което виждам в сузукито е в по-големия клиренс и то е предимство, само ако ти се налага да излизаш извън пътя.
                    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                    http://www.facebook.com/JeepBG
                    LZ1GGC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сузуки SX4

                      А така, колега - яко ги разплаквай по светофарите!
                      Нека, ако може, цялата магистрала от Перник до Люлин да я направят на 100м със светофари - да мое да си се късате
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сузуки SX4

                        Вече не съм на възраст, която предполага да се състезавам с пъпчивите тинейджъри. Идеята ми беше, че след лек ремап на компютъра сузукито става доста пъргаво и определено си заслужава манипулацията. И въобще идеята ми да напиша толкова много е, да не се представя в толкова негативна светлина. Пък който иска да си взема голфче - аз не съм им фен.
                        Последно редактирано от paunoff; 24-07-14, 15:45.
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сузуки SX4

                          Реших да събудя старата тема и да споделя моите впечатления за 1.6 бензин 107к.с. Моето в случая е Fiat Sedici, но то е същото.

                          Взех колата месец Май от Германия и си я докарах на ход. Само смених масло и филтри преди да тръгна, а тук пистовите ремъци, свещи и кабели.
                          Има приятна возия и чудесно представяне за 1.6 бензин, навярно дизелът ще е по-пъргав и мощен. Разход извънградско и магистрала около 6 до 6.5, а в София 7.5-8.
                          Вътре е комфортно и широко, еиднствен недостатък са тракащи пластмаси тук там.
                          Първо офроуд и направих от Говедарци до хижа Мечит, качи се без проблем само на auto.

                          Съгласен съм с paunoff за колоната от ляво между вратата и предния прозорец. На това също свикнах, в остър завой се навеждам малко

                          Единствен ремонт до тук е смяна на алтернатор, почна да издава странни звуци и си взех друг. (Не питайте в Миркат, няма да ви хареса цената). Взех си Lauber с гаранция, ползвал съм техни неща и за предни коли, без забележки.

                          Реших да измеря компресията, за да видя дали са се отразили 125000км, даде 13.5 на 4те цилиндъра.

                          С оглед гореспоменатото, да слагам ли газ или да не я мъча?

                          Поздрави
                          Последно редактирано от mecho_gruh; 03-09-18, 16:53.
                          Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сузуки SX4

                            Честито ! Късно видях темата но ще добавя съвсем безпристрастното си наблюдение по отношение на модела и марката, без да навлизам в технически подробности: Имахме служебни такива дизелови Сузукита в една далечна западноафриканска държава с разбити или никакви пътища. След 4 години безмилостна езда сузукитата си вървяха съвсем безпроблемно и никога не ни оставиха по пътищата, външният им вид разбира се бе станал отражение на гнусната експлоатация в региона. След това се реши да сменим автопарка.... с Дъстери !!! Дъстерите издаяниха 3 месеца и се изпотошиха преди гаранция... Добре че не бяхме разкарали сузукитата, изкараха още една година докато не ги сменихме

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сузуки SX4

                              @gkesovДа разбирам, че съм направил правилен избор. Има ли някакво решение на проблема с колонат аи видимостта, например огледало? Някой знае ли дали седалките са съвместими с други автомобили? Бих взел малко по-дълбок салон. Вкъщи имам седалки от СантаФе, ще трябва рязане и заваряване, а и са без еърбег.
                              Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X