Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...И ще един Wrangler JKU

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...И ще един Wrangler JKU

    Идеята:
    Исках автомобил 5 врати за разходки със жената, 2те деца и кучето, риболов, къмпинг, пикник, софт офроуд, играчка с която да се занимавам през свободното си време, да предлага някакви удобства поне във вид на климатик и централно заключване и да може да поддържа 140 км/ч без да ми гръмне главата. Влекат ме и експедициите в дивата чужбина, описани тук във форума, но за това ще изчакам докато децата пораснат освен ако някой от вас не планира нещо сега

    За мен:
    Не съм офроуд състезател, не мога да се определя и като технически грамотен що се отнася механика на автомобила, държа на визията на един автомобил.

    Решението:
    След 6 месечно четене във форума най-накрая бях принуден да взема решение. По-скоро жена ми постави ултиматум или да купувам или ще изхвърли компютъра ми. Така ми развали удоволствието от фазата преди покупка. Проблема е такъв, че на мен ми доставя по-голямо удоволствие да си набавям информация преди някаква покупка отколкото самата такава.

    Покупката:
    На следващия ден се отправихме за Варна, където имаше един ужасно зелен екземпляр, стоящ в мобилето от може би 6 месеца (времето през което се запознавах с вашите мнения и коментари тук във форума).

    Jeep Wrangler Unlimited Sahara 2.8 CRD, 65000 км. с зимни и летни гуми, неизползван мек таван. Закупен и обслужван от Балкан Стар Варна. Изключително запазен.

    След 5 мин тестдрайв, пазарлък с 4000 лв надолу, автомобила беше мой. Явно бяхме един за друг.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picture.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:6048684



    И се започна:


    Поръчка 1:
    Old Man Emu 2" - 918,10
    Rubicon Express RE1476 Caster Kit - 61,53
    Rubicon Express RE1607 Suspension Kit - 92,24
    Цена с доставка до БГ - 1170,86

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OMEJJK4DS.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:6048685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:310x310xrubiconexpress-re1475.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:6048686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:310x310xrubiconexpress-re1607.jpg
Прегледи:1
Размер:8.0 КБ
ID:6048687

    Поръчка 2:
    Smittybilt SRC Front Bumper - 620,56
    Smittybilt SRC Rear Bumper - 620,56
    Smittybilt SRC Tire Carrier - 290,59
    Smittybilt SRC 10000 lb Winch - 606,98
    Цена с доставка до БГ - 2577,78
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:310x310xsmittybilt-s-b76622-02.jpg
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:6048688Натиснете снимката за да я уголемите

Име:76622--3.jpg
Прегледи:1
Размер:108.0 КБ
ID:6048689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S-B98210.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:6048690Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smittybilt_src_jeep_bumpers.jpg
Прегледи:1
Размер:167.5 КБ
ID:6048691
    Поръчка 3:
    Body Armor Roof Base - 837,79
    Body Armor Roof Basket - 741,49
    Daystar KJ71020 Storage - 29,52
    Цена с доставка до БГ - 1838,35
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ba-5124.jpg
Прегледи:3
Размер:117.2 КБ
ID:6048692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ba-jk6124.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:6048693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kj71020bk.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:6048694


    Поръчка 4:
    Вътрешен хром пакет
    Цена с доставка до БГ - 215
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JKCKA4.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:6048695

    Поръчка 5:
    Rear Light Guards Rugged Ridge
    Цена с доставка до БГ - 65
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqN,!hsE3,H)57rtBOGedy0gS!~~_1.JPG
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:6048653

    Поръчка 6:
    Джанти 18" 5 бр. Kmc Xd Series Xd811 Rs2
    Цена с доставка до БГ - 1235
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kmc_xd_series_xd811_rs2_blkmt.jpg.png
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:6048654

    Поръчка 7:
    5 бр. 275/70R18
    Cooper DISCOVERER STT M+S

    Цена с доставка до БГ - 1041
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cooper-Discoverer-STT-s.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:6048655

    Поръчка 8:
    CRTD2 Diesel Tuning Box
    Цена с доставка до БГ - 378

    Тунинг бокса я получих от Англия на третия ден след поръчката.
    Според търговеца/производител автомобила става от 177 к.с и 410 NM на 227 к.с и 480 NM.
    Монтирането става за 5 мин., тъй като има 2 Bosch конектора които трябва да се свържат към мотора.
    Нагласих я на максимална мощност (вътре в кутията има 7 режима определени в опътването като от "най-икономичен" до "максимална мощност").
    Тръгнах да я пробвам на околовръстното в Бургас. Определено се чувстваше по-доброто ускорение от 3 скорост. На първа и втора не се усеща нищо.
    След 2-3 км светна лампата на мотора. Стоп и откачане на кутията. Лампата продължи да свети, но спря след още няколко км.
    Нагласих пинчетата вътре в кутията на среден режим. След 2 дни каране отново светна лампата на мотора, но този път колата тотално изгуби мощност.
    Нагласих пинчетата на "най-икономичен режим". Лампата спря да свети след няколко километра. Екстра мощност никаква не се усеща. Писах на търговеца в петък, но още не съм получил отговор. Утре смятам да им я опаковам и върна обратно и да дам джипа да му направят чиптунинг тук в Бургас.


    Впечатления от джипа:
    Ходих вчера с приятели на офроуд разходка около Бургас - кал, драки, препядсвия. Другите бяха с подготвени автомобили други марки, гуми, лифтове, лебедки и т.н.
    Ще кажа само, че съм направил правилния избор и че този автомобил ме прави щастлив.
    БМВ Гран Туризмо xDrive стои и прашасва вече втора седмица пред къщи.


    След като всички железа пристигнат и се монтират ще кача снимки. Тогава ще реша и какво да променям по-нататък.

    Последно редактирано от evea; 09-03-14, 20:36.

  • #2
    От: ...И ще един Wrangler JKU

    Успех с проекта. Както ти казах хубаво беше някой от нещата да са купени от БГ заради гаранцията и последвалата поддръжка. Дано всичко да пасне по колата, не както с тунинг бокса

    Коментар


    • #3
      От: ...И ще един Wrangler JKU

      Мерси. Съгласен съм за гаранцията и поддръжката, но за съжаление това, което искам не се предлага тук или аз поне не можах да го намеря. Надявам се късмета да е смен при останалите неща.

      Коментар


      • #4
        От: ...И ще един Wrangler JKU

        Честито и поздравления! Сега по същество. Избрания от теб roof кит ми се вижда конструктивно малко... как да кажа.... нелогичен. Оптред е закрепен за купето, а отзад за шасито. За пръв път виждам такова нещо. При JK девиацията между купето и шасито е около 15-20 мм. Ако все още не е изпълнена поръчката звънни на производителя и го поразпитай що така. Все пак има и малка вероятност да греша за отзад и по някакъв виртуозен начин да е закрепена над тампона. Искам да те предупредя, че с тази стойка за резервното колело ще се наложи да проявяваш голям непукизъм. Ако те дразнат потраквания и потропвания не е за теб

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ba-5124.jpg
Прегледи:3
Размер:117.2 КБ
ID:5570301
        Последно редактирано от elbgt; 09-03-14, 21:06.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #5
          Мерси. Всичко е платено и пътува. Нямам представа как е захващането на Roof кита. Ако се наложи ще се преправя от този, който го слага. Определено не понасям почуквания и за това съм поръчал стойка за гумата. В момента трака и блъска, че имам чуството че задната врата ще падне. Ако нещо ме дразни, сменям.

          Има го на Quadratec, но аз го поръчах от 4x4Proyect. Те не го предлагаха, но им пратих линка и те ще ми го доставят.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-03-14, 21:26.

          Коментар


          • #6
            От: ...И ще един Wrangler JKU

            Лебедката, rof kита и броните са си чисти китайци, ще пообиколят света преди да ти ги доставят. Окачването го има тук на склад и е далеч от разумните решения за тази кола.

            Коментар


            • #7
              От: ...И ще един Wrangler JKU

              Да, наистина не бъркам. Отзад е закрепен към шасито, а отпред към купето. Луда работа

              Първоначално публикуван от evea Преглед на мнение
              Определено не понасям почуквания и за това съм поръчал стойка за гумата. В момента трака и блъска, че имам чуството че задната врата ще падне. Ако нещо ме дразни, сменям.
              Имах предвид, че точно тази стойка за гумата, която си поръчал ще ти скъса нервите
              Последно редактирано от elbgt; 09-03-14, 21:41.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #8
                Roof кита: http://bodyarmor4x4.com

                Ако бъде така, ще бъде сменена.

                Окачването е тук. Разумни решения за всеки са различни. Приеми го, че съм го избрал заради жълтия цвят.

                Коментар


                • #9
                  От: ...И ще един Wrangler JKU

                  Този roof кит е свален от сайта, което ми се струва логично. Има някаква надежда всъщност да го няма. Това ще е най-добрия вариант, защото не е добър вариант. Бих казал дори, че е лош. Пък и не е чак толкова важен
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ...И ще един Wrangler JKU

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Този roof кит е свален от сайта, което ми се струва логично. Има някаква надежда всъщност да го няма. Това ще е най-добрия вариант, защото не е добър вариант. Бих казал дори, че е лош. Пък и не е чак толкова важен
                    Дори и да получа този, явно има решение:
                    "OPTIONAL:If youdecide to bolt the Roof Rackdirectly to the body of the vehicle, remove bothtaillights from vehicle at this time, (Figure 5).NOTE: Drilling required for "Bolt Direct toBody" Installation."

                    Коментар


                    • #11
                      От: ...И ще един Wrangler JKU

                      Да наистина, предвидили са и такъв вариант. Не бях забелязал, защото е опция, а на снимките е към шасито. Значи е ОК.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ...И ще един Wrangler JKU

                        Честито за придобивката колега. С чип тунинга внимавай, не че не става просто трябва да го прави някой дето разбира. Има ли FAP филтър твоя Wrangler ? Няколко дни след чипосването усетих, че много бързо ми пада акумулатора, понеже бях слагал и аларма предполагах, че е по скоро от нея. Да ама не оказа се от чипа, сменихме софтуера след като от MADNES се замотаха към месец. Спокоен, че всичко е наред продължих да го карам, да ама не - като го чипосвах махнах и DPF-а, но явно не бяха написали хубаво софтуера и за FAP-а, понеже след като го покарах месец ми светна грешка за FAP-а и мина в авариен режим. Сменихме софтуера пак след близо 2 месечно разтакаване и неколкократни ходения, като се наложи аз да намеря къде да ми нулират брояча на FAP-а. Както и да е, сега върви без проблеми, усеща се прилична разлика във вървенето особено в началото, после се свиква. Та имай едно на ум, ако има нещо с което да помагаме, звънкай.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #13
                          От: ...И ще един Wrangler JKU

                          Мерси. Има FAP филтър. Тунинг бокса пътува обратно към Англия, тъй като не съм убеден че върши някаква работа, освен че дава грешки. Ако ще правя тунинг, ще е тук в Бургас от някой, който разбира и ще спомена за твоя случай, за което благодаря.
                          Иначе лифт кита вече е поставен. Утре сменяме задните дискове, всички накладки и слагам новите джанти и гуми и да видим какво ще се получи , че го дават хубаво време за разходки през уикенда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ...И ще един Wrangler JKU

                            Колега дай някоя снимка да видим как е станала джипката.
                            SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

                            Коментар


                            • #15
                              От: ...И ще един Wrangler JKU

                              Намерих само две снимки с джантите и лифта. Железата ще ги получа другата седмица и тогава ще я снимам и пусна.

                              Колата я оставих вчера при Кинекса в Кърджали, тъй като се появиха някои доста неприятни проблеми след като се повдигна. АБС-а и ЕСП-то се включват в завои, а над 80-100 км/ч на прав път става неуправляема и тръгва накъдето си иска.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5576431Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5576432

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X