Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са тези прасета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какви са тези прасета?

    Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
    а месото е сухо, с много добри качества за производство на деликатеси.
    Значи са ядливи тяхната м....ца.Що по нашия край не се отгеждат по този начин.ВИНАГИ ЩЕ ИМА СЛУКА НА ВСЕКИ ИЗЛЕТ.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #17
      До: Какви са тези прасета?

      Пичове,скоро тръгвам на лов за диви прасета.Има верочтност тези да са нечий който се самоотглеждат в планината и се месят с дивите здраво.Аз много не им разбирам и като се зазими,ако са на хора да си го прибират,че аз по такова стрелям без да се замислям...и си го прибирам.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #18
        До: Какви са тези прасета?

        Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
        Значи са ядливи тяхната м....ца.Що по нашия край не се отгеждат по този начин.ВИНАГИ ЩЕ ИМА СЛУКА НА ВСЕКИ ИЗЛЕТ.
        Щото са разрешени за отглеждане само в Източна Стара Планина и Странджа.

        Коментар


        • #19
          До: Какви са тези прасета?

          Според мен прасетата са диви,големината им отговаря на около година ,година и половина възраст.При отглеждането на полудивата свиня стадата са големи и храненето им/подхранването/ става по друг начин.Това са хранилките на горското или на местните ловни дружинки за дивеча.По този начин задържат популацията в техния район а и помагат на животните да преживяват.Не забравяйте огромните площи изгорели тази години,което доведе до преместването на животни и струпването им в места където трудно могат да се изхранват.
          А Странджа не е толкова населена ,че човека да е създал страх у тези животни,чакайте да почне сезона за отстрел.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #20
            До: Какви са тези прасета?

            Опеделено диви свине. Източно-балканската свиня няма белезите на дивата дори при кръстосване. Изглежда точно като домашните, но е в различни десени - кафява, черна, шарена. Специално за клиновидната глава сигурно трябва многогодишно кръвосмешение.
            Подобно е положението и при дивата котка - кръстосва се с питомната, но поколението няма белезите на дивата, макар че в същност си е дива.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #21
              До: Какви са тези прасета?

              Свинете показани на снимката са диви свине. Източно балканската порода свине се отглежда и в този регион, но тя по структура прилича повече на питомните свине, като преобладаващият цвят е черен или тъмно кафяв. Иначе другото един от колегите го е описал по-горе.
              AUDI Q5, 2TDI

              Коментар


              • #22
                До: Какви са тези прасета?

                Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                Според мен прасетата са диви,големината им отговаря на около година ,година и половина възраст.При отглеждането на полудивата свиня стадата са големи и храненето им/подхранването/ става по друг начин.Това са хранилките на горското или на местните ловни дружинки за дивеча.По този начин задържат популацията в техния район а и помагат на животните да преживяват.Не забравяйте огромните площи изгорели тази години,което доведе до преместването на животни и струпването им в места където трудно могат да се изхранват.
                А Странджа не е толкова населена ,че човека да е създал страх у тези животни,чакайте да почне сезона за отстрел.
                Колега,диви прасета през деня на хранилка,ти се шегуваш.Бих се съгласил с това само ако снимката е правена в някой СТРОГО охраняван резерват ,а те в района не са много.Просто самото им поведение показва ,че те не са диви.Ако са снимани в резерват,колегата пуснал темата трябва да уточни колко силно варио е използвал.

                Коментар


                • #23
                  До: Какви са тези прасета?

                  Аз ще отговоря най-точно на въпроса "Какви са тези прасета?"
                  ВКУСНИ !

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какви са тези прасета?

                    Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                    Аз ще отговоря най-точно на въпроса "Какви са тези прасета?"
                    ВКУСНИ !
                    Много зависи как са приготвени

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какви са тези прасета?

                      Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
                      Колега,диви прасета през деня на хранилка,ти се шегуваш.Бих се съгласил с това само ако снимката е правена в някой СТРОГО охраняван резерват ,а те в района не са много.Просто самото им поведение показва ,че те не са диви.Ако са снимани в резерват,колегата пуснал темата трябва да уточни колко силно варио е използвал.
                      никакво варио снимката е правена от 6-7 метра, довечера ще пусна снимка за сравнение, и не е резерват, просто има хранилки и кабинка явно за отстрелване. Направих си опит клекнал и с бавно предвижване се приближих на 4 метра от едното прасе.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какви са тези прасета?

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        никакво варио снимката е правена от 6-7 метра, довечера ще пусна снимка за сравнение, и не е резерват, просто има хранилки и кабинка явно за отстрелване. Направих си опит клекнал и с бавно предвижване се приближих на 4 метра от едното прасе.
                        друг път не го прави (приближаването) щото колкото и да изглеждат питомни, почувства ли се застрашено....... доста е опасно такова прасе
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какви са тези прасета?

                          довечера ще видиш как се снимах с брадва и нож в ръка ( не че ще ми помогнат де ) ама бяхме 5 човека и автомобил така че мисля че нямаше да смеят да нападат.... ама знам ли друг път няма да го правя.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какви са тези прасета?

                            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                            ама бяхме 5 човека и автомобил така че мисля че нямаше да смеят да нападат.... ама знам ли друг път няма да го правя.
                            Ауу, разяреното диво прасе е като носорог! Баща ми е свидетел на случай когато разярен над 200 килограмов мъжкар се е опитал да се сбори с УАЗ-ка и вътре 5 човека са стискали пушките и не са смеяли да излезнат и да го гръмнат! Скоро някакъв се беше опитал да спе диво прасе с брадва в някакво село (във весниците пишеше), та резултата беше 1 труп (човешки), ранени и накрая чак след организиране на въоръжена с пушки хайка - 1 труп (свински)! Та не си подритвай здравната книжка!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какви са тези прасета?

                              Кажете разбирачите , кога напада дивото прасе и какво не трябва да правим(или да правим) като се срещнем ??
                              Щото аз съм се засичал на няколко пъти в гората като съм бил с мотора и до сега се са бягали.Ама знам ли ??
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какви са тези прасета?

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Ауу, разяреното диво прасе е като носорог! Баща ми е свидетел на случай когато разярен над 200 килограмов мъжкар се е опитал да се сбори с УАЗ-ка и вътре 5 човека са стискали пушките и не са смеяли да излезнат и да го гръмнат! Скоро някакъв се беше опитал да спе диво прасе с брадва в някакво село (във весниците пишеше), та резултата беше 1 труп (човешки), ранени и накрая чак след организиране на въоръжена с пушки хайка - 1 труп (свински)! Та не си подритвай здравната книжка!
                                абе и аз знам ловджийски истории как един глиган обърнал лада по капак ама реших че не са диви а полу та затова.... ама ще знам за друг път.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X