Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко на север

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Малко на север

    Миналата година ходих от Бургас до Нордакп, може и да ви бъда полезен с някои съвети и идеи. Звънни да пием по кафе , и ще ти разкажа, че във форума трябва да пиша и пиша а по природа съм мързелив . Поздрав


    Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
    И така,тази година Бургаската група,мислим да прескочим до Нордкап,през Европата,а на връщане през Финландия,Санкт Петербург и Прибалтийските републики.Определили сме дата 21 юни за тръгване.
    Досега,не сме пътували толкова на север,и приемаме съвети,относно всичко
    Няколко неща не сме уточнили все още
    Дали времето е подходящо(според мен е точно)
    Дали със фери,илипо мостовете да стигнем до Скандинавия.
    Какво има в Швеция.
    Какво да не пропуснем в Норвегия
    Какво да очакваме във Финландия,освен финландки.
    Ако изникнат още загадки,своевременно,ще пиша.

    Коментар


    • #32
      От: Малко на север

      Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
      Миналата година ходих от Бургас до Нордакп, може и да ви бъда полезен с някои съвети и идеи. Звънни да пием по кафе , и ще ти разкажа, че във форума трябва да пиша и пиша а по природа съм мързелив . Поздрав
      Смока е в Берлин, другата част от "бандата" сме си на морето така че ако искаш да се черпим с бира дай телефон за връзка или ти звънни на 0899852338

      Коментар


      • #33
        От: Малко на север

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Смока е в Берлин, другата част от "бандата" сме си на морето така че ако искаш да се черпим с бира дай телефон за връзка или ти звънни на 0899852338
        И аз съм от Бургас 0879950844 да се чуем , за консумация н напитки и разговори за пътешествия съм винаги готов :-)

        Коментар


        • #34
          От: Малко на север

          Прясна информация от Норвегия. Задължително минавате през Олесунд, Молде, Аталнтическия път, Тролстиген ( там е невероятно) И ако имате възможност Гейрангер - пътищата са страхотни, проблем с комуникациите няма. Цена на горивото е между 13.5-15.5 крони за литър. Добре е да разполагате с Visa Карта, понеже с Маестро не можах да плащам по бензиностанциите. Персонал много често там няма. Пъхаш картата в бензиноколонката, въвеждаш кода си, вадиш картата и тогава зареждаш. Ако случайно имате нужда от помощ, имам много приятели които биха се отзовали. В областта More og Romsdal са всички гореспоменати забележителности. Още нещо за бензиностанциите : горивата при Statoil, Shell и Esso са с около 1-2 крони по-скъпи. Но има една голяма далавера за Statoil. Във всяка една бензиностанция има кафе машина, която се използва с една специална чаша, която струва 200 крони ( 50 лв.) за година. Никой не брои колко кафета са взети. Купувате си тайфата една такава чаша на входа на Норвегия и през цялото време там ще разполагате с почти безплатно кафе. Имайте в предвид, че една бира там в магазин струва около 24-30 крони. говоря за обикновен кен. Алкохол може да се купи в делничен ден само до 20:00 часа. В хр. магазин има единствено бира и някакви глупави сайдери. Вино, уиски и всякакви други концентрати могат да се намерят само във Винмонопола, който работи до 20:00 в делничен ден и 18:00 в съботен ден. Неделя магазини почти НЕ работят. Ако случайно на някой му трябва информация за там, може да ми звънне. Тел. ми е 0 8 8 8 4 1 6 9 0 9 Александър. Разговорници и т.н. мога да осигуря. Мога да ви дам и телефони на мои приятели, които да съдействат при евентуален проблем. И нещо МНОГО важно. Спазвайте правилата за движение. Толерантност от полицията за превишена скорост почти липсва. Глобите са безбожно високи. над 10 км/ч до 20/км/ч над допустимото - глобата е около 800 лв. Над 20 км/ч може и да поостанете в затвора за някой друг ден/седмица. АЛКОХОЛ и ШОФИРАНЕ - ТОТАЛНА ЗАБРАНА. Веднага в затвора ако хванат някой. Внимавайте и се пригответе специално за там за цивилизовано шофиране, приятни хора и многоооооо красива природа !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_7625.jpg
Прегледи:1
Размер:235.1 КБ
ID:5588035

          Тази снимка съм я правил 2012 на Trollstigen - УНИКАЛНО МЯСТО !

          Коментар


          • #35
            От: Малко на север

            agyulev благодаря за информацията, повечето неща съвпадат с нашето планиране. Относно културата на шофиране и пиене вече се подготвяме (психически)
            Групата все още не е сформирана, тази година всичко ще е в последния момент и най-вероятно ще са две групи. Който е карал в група ще ме разбере за какво намеквам.

            Коментар


            • #36
              От: Малко на север

              Митьо реши да пътува сам. Ние 4 човека пътуваме по план (: тръгнахме днес след концерта на Мейдън и сега ще нощуваме в Унгария. Който иска може да пътува виртуално с нас на този линк http://share.findmespot.com/shared/f...myVnfrOFNqSymz снимки скоро

              Коментар


              • #37
                От: Малко на север

                От вчера съм в Берлин.Дотук пътувах сам,от тук на сетне продължавам със Павлин(rаmar).
                Със основната група се появиха различия във продължителноста и концепцията на това пътуване,и решихме да се разделим.С това смятам въпроса за приключен.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0013.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5594002
                Моето пътуване започна от Идилево,където имаше презентация на ОТКАЧЕНИЯ ХОЛАНДЕЦ.Всеки,който не е бил ,много може да съжалява.
                Видях се със много приятели,запознах се със много готини хора,но настъпи момента за истинското отпътуване.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0019.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5594004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0024.jpg
Прегледи:1
Размер:125.4 КБ
ID:5594005
                Планът беше,през оряхово,със ферибота да пресека Ряката и после да нощувам,някъде след Трансалпина.На другия ден да карам до Краков(Полша),и от там до Берлин,където Павлин очакваше да се присъедини.
                Ферито ме изчака да си сменя всички левове и отплава.При акостирането на другия бряг,стартера на мотора се задави и отказа.Направо ми причерня,и започнах да мисля схеми на доставка на стартер.Още при свалянето ми стана ясно,че повредата не е много сериозна.Захранващия кабел на стартера,по незнайно какви причини се беше заварил за корпуса.Оправих го завъртя,успокоих се и оставих на румънските митничари да го сглобяват.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0031.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5594006После газ до прохода,но нагоре всичко бе мъгла.Два пъти се качвах и се отказвах,но реших ,че нямам време да чакам и юруш.Много хубав проход,всеки самоуважаваш се моторист ,трябва да кара там.Времето се колебаеше но аз вече бях горе.На слизане се появиха много готини места за палатка,и реших да нощувам там,макар че беше още много рано.Намерих си най готиното място,завинаги за палатка.За деня 424км.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3572.jpg
Прегледи:1
Размер:225.7 КБ
ID:5594007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3573.jpg
Прегледи:1
Размер:238.0 КБ
ID:5594008гледка от верандата на палаткатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3576.jpg
Прегледи:1
Размер:181.9 КБ
ID:5594009
                През нощта заваля слаб дъжд и не спря докато не излязох от планината.Унгарския боклук много ме обърка и направих една голяма врътка в планината ,удължих си пътя със 120км.
                Цял ден карах,но неможах да стигна Краков.100км,преди Краков се стъмни ,и останах да спя във някакъв ски курорт в Полските Татри.Намерих си легло със нет и баня за 10 евра.Днешния ден,бая покарах,минах през 4 държави,успяха да ме глобят за скорост в Словения,споразумяхме се на 20Е.За деня се събраха 857км.,като само 90км. магистрални.
                На другия ден,зададох най къс маршрут,и влязох във една игра.
                Първо ниво,беше:Китни селца ,със готини дървени къщички,и готин асфалт.
                Второ ниво:Много къси завои във гъсти борови гори,без никакво движение.
                трето:Големи завои и каране по билото,като всичко се вижда в краката ти.
                Чевърто ниво,беше много,много скучно и спрях да играя.Слязох на главния път,и преди Краков влязох във задръстване.
                Играта ,беше много хубава,но края лош.
                Краков,един красив средновековен,европейски град,нищо повече.Вече се нагледах на подобни гледки,и трудно се впечатлявам.Все пак отделих около 1,5ч.в разходка из центъра,и газ към Берлин.
                Във 17ч.си бях във апартамента на биричка.
                За деня 716км.като 600км.на магистрални.Изморих се повече от предния ден,мисля че заради магистралното каране.
                Днес следобед тръгваме към Рощок,за да хванем ферибота за Трелеборг(Швеция).Нощен е ,смятаме да го преспим,и след това направо Норвегия.
                Надявам се да имам мобилен нет във Норвегия,и да пускам материали по пътя.Нямам спот,но смятам да се чеквам във Фейсбук,за да има някаква представа каде съм.
                https://www.facebook.com/dimitar.anastasov.31
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #38
                  От: Малко на север

                  Нека,някой модератор премести темата в текущи пътувания.Благодаря.
                  Димитър Анастасов
                  d.anactacov@gmail.com

                  Коментар


                  • #39
                    От: Малко на север

                    В момента съм на пристанището на Малмьо и утре сутрин идвам към Трелеборг.Ако искаш да се видим на по биричка - за мен следващите 3 дни са неработни.Имай в предвид че утре - петък е неработен ден в Швеция.Флашката за интернета също е нагласена - поне това притеснение да ти отпадне.Може и едно къпане на Трелеборг да си спретнем в морето Поздрави!

                    пп Виждам че сте 2 групи - поканата се отнася за всички - много ще ми е приятно - телефонът ми е в подписа!
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #40
                      От: Малко на север

                      Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]719668[/ATTACH]

                      Страхотно местенце, страхотна снимка! Размечтах се.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Малко на север

                        Вече сме в Норвегия.Вчера си играхме на гоненица със едни облаци,но накрая ни хванаха натясно,и бая се намокрихме.Екипа на Rukka е уникален,капка не пусна и за 10 мин.на слънце изсъхна,а на Павката Фараото,още е мокро.
                        Днес сме на фиордите.Лисефиорд.
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • #42
                          От: Малко на север

                          Южна Норвегия е много интересна.малко снимкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5595179
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0069.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:5595179
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0106.jpg
Прегледи:1
Размер:145.4 КБ
ID:5595185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0126.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5595187
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0131.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5595188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0079.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:5595181
                          Димитър Анастасов
                          d.anactacov@gmail.com

                          Коментар


                          • #43
                            От: Малко на север

                            Вече имам норвежки мобилен не,и мога да пускам снимки от телефона.като се върна,ще има и от фотоапарата.
                            Димитър Анастасов
                            d.anactacov@gmail.com

                            Коментар


                            • #44
                              От: Малко на север

                              Последните няколко дни караме по около 150км. на ден.има страхотни места наоколо и ги разглеждаме с голям кеф.В момента съм в Берген,за утре плана сега ще го правя.
                              Ето малко снимки от днес.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0154.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5595532
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0155.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5595533
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0160.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5595535
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0162.jpg
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5595540
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0169.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5595545
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0172.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5595547
                              Димитър Анастасов
                              d.anactacov@gmail.com

                              Коментар


                              • #45
                                От: Малко на север

                                Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                                Последните няколко дни караме по около 150км. на ден.има страхотни места наоколо и ги разглеждаме с голям кеф.В момента съм в Берген,за утре плана сега ще го правя.

                                Близо сте до Voss- около 150-160км. Много красиво градче, би трябвало сега да е пълно с делтапланеристи там. Може да го разгледате и наснимате, за да ви завиждам още повече Работил съм там като музикант, не помня името на хотела, но беше точно до гарата.
                                Жокер- почти във всяко по-голямо градче из Норвегия има български музиканти, които свирят в хотелите. Ако се наложи помощ- може да поразпитате. Същото е и по фериботите, където свирят "банди". И да не са българи- все ще са "от нашите"... Лек път и много приятни емоции!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X