Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАДАЧАТА НА АЙНЩАЙН!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЗАДАЧАТА НА АЙНЩАЙН!

    Може ли малко повече за ябълките?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: ЗАДАЧАТА НА АЙНЩАЙН!

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Може ли малко повече за ябълките?
      Например? Дали "клатещите" са носели широки качулки и джобове? Дали е имало пикиращи гарги от породата ябълкояд? Кой е опънал хамака между дърветата?
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #18
        От: ЗАДАЧАТА НА АЙНЩАЙН!

        За задачката с ябълките - аз залагам на две.
        Може да се разглежда като игра на думи. На дървото има ябълкИ.
        Друсаш дървото, няма ябълкИ ниго горе, нито долу. Горе има една, долу също има една.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #19
          От: ЗАДАЧАТА НА АЙНЩАЙН!

          Първата задачка с табличка става за под 10 мин. Наум не ми се мисли- сигурно ще трябват часове докато си повтарям до наизустяване кой какво пие, пуши...
          Подхода към задачката е важен.

          Интересен реален пример от тези дни:
          4 човека разделени на двойки трябва да направят по 15-20 метра ограда от двете срещуположни страни на цех за метали. Работниците- заварчици естествено.
          Единият се разболява и на кума ми баща му остава сам.
          Двамата които са в пълен екип се бъзикат с нашия човек че ще изостанат доста техния екип(вътрешнозаводски хумор).
          Видял им първите стъпки на изработка на тяхната част и се хванали на бас че той сам ще свърши с изработката по- бързо от тях, с единственото условие да не го гледат какво прави.
          Докато първите заваряли с два електрожена нашия си направил едно шаблонче на лист ламарина и го подкарал на конвейр.
          Решетките за оградата били готови преди другите двама да си заварят последнния "фрагмент" от тяхната част.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: ЗАДАЧАТА НА АЙНЩАЙН!



            Бре, в други неща сме доста по-напред, но явно в този раздел, сме на поне 7-8 години след повечето останали форуми.
            Точно тези две логически задачки са занимавали участниците на различни места (като естествено, има изписани и отговорите) още през 2007-2008 г.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X