Страница 218 от 227 ПървиПърви ... 118 168 208 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... ПоследенПоследен
Резултати 4,341 до 4,360 от 4522

Тема: Инструменти от Лидл

Публикации
    160
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Инструменти от Лидл

Има ли смисъл да се купува Х20 уред(без други налични от серията)след като излизат performance серията?Дали ще излязат аналози на Х20 от другата серия?Че чакам за импакт от една година и нз да чакам ли още

Публикации
    839
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на valkov1989 Преглед на публикациите
    Има ли смисъл да се купува Х20 уред(без други налични от серията)след като излизат performance серията?Дали ще излязат аналози на Х20 от другата серия?Че чакам за импакт от една година и нз да чакам ли още
    Има смисъл разбира се. Особено, когато имаш не един и два други инструменти, захранвани от акумулатищирни батерии от серията X team. Иначе, серията на Parkside Performance, се оказа скъпа и поради това пазарно неизгодна. В България специално, аз не очаквам ЛИДЛ да пуснат масово инструменти от серията Performance. Извинявай, но през декември лесец миналата година, когатао за първи път ЛИДЛ БЪЛГАРИЯ пусна ъглошлайф и винтоверт(бормашина) Parkside Performance, цените на винтоверта съответно бяха 180 лева и 222 лева за ъглошлайфа. Такива цени са малко високи за българския стандарт. От друга страна, в България, извън логистиката на ЛИДЛ има вносител на резервни консулативи (батерии) за инструментите ,,Парксайд", захранвани с акумулаторна батерия.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

Публикации
    839
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на kiossis Преглед на публикациите
    Между другото този гайковерт може да се ползва за изпукване на много други гайки с по голям размер. Не е казано че е само за гумите на кочината.
    А батерията от 4 а/ч и бързото зарядно са идеални за флекса и перфоратора на батерия.
    С флекса режете скоби, моби, катинари, матинари, а с перфоратора лично аз имайки 4 а/ч батерия пробих в як бетон 4 отвора по 150мм дълбоки с видия 10ка за две стойки на климатик.

Е, кво говориш? Януари месец, с акумулаторния перфоратотщр Парксайд, с една батерия 4ач, пробих 12 отвора в бетон за основи с ьиаметър 10 мм и дилбошина над 120 мм. За такъв хоби-инструмент, със слад удар ( 1 джаул по спецификация на производителя) е много добре. Откакто притежавам този перфоратор ( краят на септември 2018г.), съм го използвал много пъти и отдавна се е изплатил. Напоследък, постоянно го държа и мъкна в багажника на колата и го използвам най-активно, защото соновно пробущивам в тавани и перфоратора ми е много удобен.

Публикации
    839
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на mitko 53 Преглед на публикациите
    От упътването https://www.kompernass.com/admin/vie...iA1_LB7_22.pdf . 85W е, зарежда 4Ah батерия за 80 минути. Моите, стандартните 65W, с такава батерия го откарват над 2 часа.
    Точно така е Митко! Бавно зареждат Зарядните устройства от комплектите на инструментите и батериите Парксай, серия ,,X-team"-2ач, зареждат 4 ач батерии, дори за повече от два часа, при почти напълно разредена батерия ( до степен да не може да върти или пробива). Това, обаче специално на мен, не ми е проблем. Просто за аглошлсйфа и за перфоратора, закупих по 2 броя 4ач батерии и си реших проблема с непрекъснатостта на работата.

Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    2

На въпросното перфораторче вече задният лагер на ротора свири ужасно. Но вече няколко месеца го тормозя редовно. Но държи кучето, още не се е разпаднало, та да го рекламирам. То предполагам и с това свирене мога да го рекламирам, но ми трябва постоянно, много е удобно. Ама щом надуша че ще го пускат пак, ще им го нося, може пък с ново да го сменят.
    Гледам в Германия много поевтинели батериите Х20 ,2Ah https://www.lidl.de/de/parkside-zusa...amilie/p280171 . Имаше и зарядни отделно 65 ватови по 8 евро, но са се изчерпили.
    Иначе серията Х20, поне засега, постоянно я допълват и обновяват, щом и прахосмукачка пуснаха. Ударният винтоверт също е обновен- вече е 45Nm и с метален патронник, а въпросният гайковерт е вече с 4Ah батерия, а не като миналата година с 3.
    Последно редактиран от mitko 53 ; 15-03-19 в 18:42

Място
    София
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на andreiS40 Преглед на публикациите
    Има смисъл разбира се. Особено, когато имаш не един и два други инструменти, захранвани от акумулатищирни батерии от серията X team. Иначе, серията на Parkside Performance, се оказа скъпа и поради това пазарно неизгодна. В България специално, аз не очаквам ЛИДЛ да пуснат масово инструменти от серията Performance. Извинявай, но през декември лесец миналата година, когатао за първи път ЛИДЛ БЪЛГАРИЯ пусна ъглошлайф и винтоверт(бормашина) Parkside Performance, цените на винтоверта съответно бяха 180 лева и 222 лева за ъглошлайфа. Такива цени са малко високи за българския стандарт. От друга страна, в България, извън логистиката на ЛИДЛ има вносител на резервни консулативи (батерии) за инструментите ,,Парксайд", захранвани с акумулаторна батерия.
    От няколко месеца дебна за пърформанс винтоверта (60 нютона май беше), че ни трябва за покрив и неимпакт (по-мощен) , но не знам защо и в немския лидл липсва, а беше на изгодна цена спрямо нашата верига.

Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    6

Перформънса го изчерпаха навсякъде. И аз го чакам. Взех флекса, но не е нещо особено. Поне батерията му ще става за верта.
    Перфоратора дупчи, но доста бавно ги пробих тия 150мм отвори. Бая натискане и вадене докато пробия до дъно. Ама като се има в предвид че е само 1 джаул е добре. С 6 джауловото Спаркито на кабел щеше да е лесно но ме домързя да го нося от апартамента.

Сега купих водоструйката. Доста добра изработка.
    Правил съм един Керхер - непрофесионален. От класа на Лидлската машина. Бяха го пипали някакви некадърници. Пусковият ключ разпарчотосан, получи пружинка от химикалка и тнт. Общо взето машината след като я възстанових си пръска стабилно, но като екстри и изработка е по зле от Лидлската.

Публикации
    839
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

За основен перфоратор, си вземете Парксайд 1050 вата 3 джаула или още по-добре, онзи кютук с вертикален ротор.. Това си е пълноценен къртач и перфоратор, със сила на удара от 5 джаула. Мой приятел и в момента мори и все не успява да вземе душата на един перфоратор Парксайд 1050 вата, със сила на удара от 3 джаула, който му давам, за да си прави основен ремонт по къщата.
    Акумулаторният пефоратор е просто незаменим, при изработване на отвори в тавани. Тук в софийското ми жилище, в момента съм с такъв перфоратор и откакто го имам ми свърши много работа. Разбирасе, за основен перфоратор не е достатъчен. Специално перфораторите Парксайд са много добра оферта. Както казах щ, имам три от тях и съм много доволен. Най малко съм работил с 5 джауловия 1500 ватор перфоратор/къртач. Най много с 1050 ватовия и с акумулаторния перфоратор.Читави машини са! За цената си и тригодишната гаранция, са много добри продукти!

Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    6

И аз имам и трите машини. Но двете на кабел са на вилата. Този 1500 вата, 5 джаула има проблем със съединителя. Калпава конструкция по рождение. И ако се напъва с големи свредла ще се износи и става само къртач.
    Аз за това го оставих на вилата. А тук ползвам Спарки - 6 джаула с напречен мотор. Неговият съединител е истински, но и цената е доста истинска ...

Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    2

И аз го имам големия 1500W,но го ползвам предимно като лек къртач вече четвърта година. Случи се понякога и да пробивам дълбоки отвори, но до Ф12-14мм., за нагоре ползвам SDS Max, та не съм му товарил съединителя, само знам че има такъв. А за Performance винтоверта, се оказа сериозна машинка. Миналата седмица правих едни асмалъци, доста отвори направих Ф6мм в тръби 3/4, зарядът на батерията падна само с едно деление. Наистина безчетковите мотори били по- икономични.
    A за акумулаторното перфораторче, време е пуснат нещо по- сериозно, конкуренцията им от Aldi ги води с една обиколка https://www.weltdergadgets.com/aldi-...er-im-angebot/ .
    Последно редактиран от mitko 53 ; 16-03-19 в 08:08

Място
    София
    Публикации
    5,845
    Точки (при гласуване)
    19

Някой да е купил от мултитуловете? Вчера заприходих един, но се оказа, че отворите за закрепване на инструментите за по-тесни и те не влизат както трябва. Чудя се, дали да го връщам или с една часовникарска пиличка да разкарам леко отворите. Разликата е, според моя 50-годишен шублер, от 5 стотни до 1 десета от мм. Сигурно и средло 2.2мм би ми свършило работа, но нямам такова, пък и по предложенията не откривам от къде може да се купи.
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Място
    София
    Публикации
    228
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на andreiS40 Преглед на публикациите
    За основен перфоратор, си вземете Парксайд 1050 вата 3 джаула или още по-добре, онзи кютук с вертикален ротор.. Това си е пълноценен къртач и перфоратор, със сила на удара от 5 джаула. Мой приятел и в момента мори и все не успява да вземе душата на един перфоратор Парксайд 1050 вата, със сила на удара от 3 джаула, който му давам, за да си прави основен ремонт по къщата.
    Акумулаторният пефоратор е просто незаменим, при изработване на отвори в тавани. Тук в софийското ми жилище, в момента съм с такъв перфоратор и откакто го имам ми свърши много работа. Разбирасе, за основен перфоратор не е достатъчен. Специално перфораторите Парксайд са много добра оферта. Както казах щ, имам три от тях и съм много доволен. Най малко съм работил с 5 джауловия 1500 ватор перфоратор/къртач. Най много с 1050 ватовия и с акумулаторния перфоратор.Читави машини са! За цената си и тригодишната гаранция, са много добри продукти!
    С тази разлика че нямат съединител - т.е. заклиниш ли в бигла може да те контузи...
    Минахме на Райдер

Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    2

Кой точно модел няма съединител?

Публикации
    527
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Някой да е купил от мултитуловете? Вчера заприходих един, но се оказа, че отворите за закрепване на инструментите за по-тесни и те не влизат както трябва. Чудя се, дали да го връщам или с една часовникарска пиличка да разкарам леко отворите. Разликата е, според моя 50-годишен шублер, от 5 стотни до 1 десета от мм. Сигурно и средло 2.2мм би ми свършило работа, но нямам такова, пък и по предложенията не откривам от къде може да се купи.
    Отнесохме един от чист мързел, трябваше да режем отвори в гипсокартон и понеже с ръчния трион е много сложно купихме едно от тия чудеса, същата работа приставките не влизат, с зор набутах една и след 30 секунди бръмчене нещото спря с миризма на изгоряло и съответно беше върнато в магазина, възстановиха парите без въпроси.

Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на mitko 53 Преглед на публикациите
    Кой точно модел няма съединител?

1050 ватовият с надлъжен мотор. Удара му е реализиран с планетно-сателитен механизъм, а не е като при 1500 ватовият с бутало. С оглед на това по слабият няма съединител. Но и той може да чупи ръце.

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,212
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на kiossis Преглед на публикациите

1050 ватовият с надлъжен мотор. Удара му е реализиран с планетно-сателитен механизъм, а не е като при 1500 ватовият с бутало. ...
    Може ли малко подробности за подчертаното?
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

Място
    София
    Публикации
    5,845
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на Любенов Преглед на публикациите
    Отнесохме един от чист мързел, трябваше да режем отвори в гипсокартон и понеже с ръчния трион е много сложно купихме едно от тия чудеса, същата работа приставките не влизат, с зор набутах една и след 30 секунди бръмчене нещото спря с миризма на изгоряло и съответно беше върнато в магазина, възстановиха парите без въпроси.
    Ха така Да се надяваме, че моето нещо ще издържи малко повече - поне десетина дни.
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Публикации
    35
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на agogov Преглед на публикациите
    Може ли малко подробности за подчертаното?
    Име:  v-chem-raznica-mezhdu-drelyu-i-perforatorom-2.jpg
Прегледи: 344
Размер:  55.6 Кб

https://bg.pctech-support.com/65728-...d-a-perforator

Публикации
    839
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    За мултитул, вероятно имаш предвид делташлайфа. Аз имам такъв от година и половина. Нямам ниакви проблеми с фиксирането на приставките, но вибрациите са отвратителни. При по-продължителна работа, ръцете след това смъдят, все едно цял ден си копал с малка лопатка. Много шумен и ужасно вибриращ инструмент, но иато за 40 - 45 лева (по спомен), става. Пак подчертавам, че аз проблеми с приставките съм нямал.

Публикации
    639
    Точки (при гласуване)
    2

Явно става въпрос за това https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=21823 . Сигурно доста са свалили качеството за да изгори за минута. Имам първия модел пускан у нас, през 2013г., 280W, направо е дуракоустойчив, на какви ли не извращения съм го подлагал, не ме е предал. Приставките, помня ставаха от Бош.

Страница 218 от 227 ПървиПърви ... 118 168 208 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 02-11-16, 08:52
  2. Либи с два проблема
    От jja във форум JEEP
    Отговори: 12
    Последно мнение: 17-06-15, 22:48
  3. Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?
    От Vladislav Kostevski във форум Слънчеви панели, термо-електрически преобразуватели
    Отговори: 26
    Последно мнение: 04-07-14, 21:44
  4. Сибирско киви
    От kra_kra във форум Агрономия и животновъдство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-01-12, 13:48
  5. Второ бяло киви се роди
    От Тихомир във форум Любопитно
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-12-11, 10:03

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми