Страница 157 от 157 ПървиПърви ... 57 107 147 153 154 155 156 157
Резултати 3,121 до 3,139 от 3139

Тема: Инструменти от Лидл

Публикации
    434
    Точки (при гласуване)
    1

По подразбиране От: Инструменти от Лидл

Този път не познах, нулева седмица откъм инструменти и автоаксесоари. Явно ще отложат за другата.

Публикации
    660
    Точки (при гласуване)
    9

Заприходих един акумулаторен перфоратор от серията X team. На външен вид и като заводска комплектация, перфораторчето изглежда много добре. Приятно изненадам съм, че наред със свредлата, има и битове.
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

Място
    София
    Публикации
    511
    Точки (при гласуване)
    10

Не им се радвай преди да си ги пробвал. Битовете, които дойдоха с моя акумулаторен винтоверт бяха направени от фафла. Синя маркировка - не знам какво значи, но се замазаха с първия опит.
    Иначе винтоверта си работи супер - 200 винта в лт ламарина, няколко дупки в дърво с ф12 и още имаше батерия.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Публикации
    434
    Точки (при гласуване)
    1

За дълбоки дупки в дърво перфораторчето е много добра комбинация с тези свердела от последните снимки https://www.lidl.de/de/parkside-meis...ersatz/p283348 , скоро ги пускаха и при нас. Само с най- голямото Ф20, няма силица да пробива с него. Иначе почти не се натиска, сами се забиват свредлата.

Място
    София
    Публикации
    3,655
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на andreiS40 Преглед на публикациите
    Заприходих един акумулаторен перфоратор от серията X team. На външен вид и като заводска комплектация, перфораторчето изглежда много добре. Приятно изненадам съм, че наред със свредлата, има и битове.
    Да - добре изглежда, но ще трябва да се тества. Не знам защо, но очакваш да има режим "къртач"...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Публикации
    660
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    Да - добре изглежда, но ще трябва да се тества. Не знам защо, но очакваш да има режим "къртач"...
    Не съм очаквал от инструмент, захранван с 20 волтова батерия да има режим ,,къртач".....Перфораторчето с акумулаторни батерии не е за къртене, това го знаеш много добре...
    Като го видях, колко е леко, ,компактно, това перфораторче е чудесно при монтаж на корнизи, пробиване на отвори в тава и т.н...Много удобно, много леко....
    Ако се представи, както във видеото на онзи французин, с профил в You tube bricovideo, считам, че това перфораторче си е жив подарък...

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,677
    Точки (при гласуване)
    29

Перфоратора е отдавна тестван и работи отлично. За отвори в бетон 6-10 мм няма грешка. А и цената му е повече от добра.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Място
    Банско
    Публикации
    3,573
    Точки (при гласуване)
    14

Ремъците дойдоха

Място
    София
    Публикации
    22,753
    Точки (при гласуване)
    81

Консуматив от Лидл (от комплекта на кабелния перфоратор). Не е като да се е утрепАл от работа, ама ...

Име:  IMG_20180924_231352.jpg
Прегледи: 331
Размер:  87.1 Кб

Публикации
    660
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Консуматив от Лидл (от комплекта на кабелния перфоратор). Не е като да се е утрепАл от работа, ама ...

Име:  IMG_20180924_231352.jpg
Прегледи: 331
Размер:  87.1 Кб

Чавдаре, тази снимка не ме учудва. Да го кажа така: ,,Нищо ново под слънцето", по отношение качеството (всъщност отсъствието на такова) на консумативите за пробивните елинструменти Parkside. Свредлата и длетата Parkside и Powerfix, продавани в ЛИДЛ, са с никакво качество. От личен опит с тях, мога да кажа, че се изтъпяват, чупят се (свредлата специално са крехки). При разпробиване на отвори в метал, е направо ужас. Оше ми държи влага, как за две дупчици (5 мм), в каса на гаражна врата, с дебелина 3-3.5 мм, пробивах над час и половина. Взех по спешност свредла Wurth от кварталната железария и си свърших работа. Въобще, по горе в настоящата тема аз и други потребители, споделиха негативните си впечатления от свредлата Parkside. Аз ги купувах, първо защото все ме мързеше да ходя до ,,Практикер", ,,Баухаус" или друга голяма верига, второ, защото са много евтини, като за комплект, но просто НЕ стават. Дадох 300 лева за свредла и длета Bosch и Wurth и сега е друго нещо.
    Съветът ми е, свредлата Parkside да бъдат избягвани за покупка. Верно, че са евтини, ама ,,Де е Киро на кирия", ако от коплект 20 свредла, поне 1/3 се трошат, като солета, а другите след първи отвор, изобщо не пробиват. За работа в метал, тия свредла не стават. Длетата е секачите SDS за перфораторите Parkside, общо взето са същото ниво. Просто, консумативите трябва да са качествени.
    Ама за тия пари, на които се продават в ЛИДЛ, какво да искаш?
    На комплектите свредла Парксайд, единственото хубаво нещо са им металните кутийки органайзери за свредлата.
    Битовете, като цяло стават, ( но не винаги се случват с прилично качество).

Място
    Банско
    Публикации
    3,573
    Точки (при гласуване)
    14

Чавдаре, тази снимка не ме учудва. Да го кажа така: ,,Нищо ново под слънцето", по отношение качеството (всъщност отсъствието на такова) на консумативите за пробивните елинструменти Parkside. Свредлата и длетата Parkside и Powerfix, продавани в ЛИДЛ, са с никакво качество. От личен опит с тях, мога да кажа, че се изтъпяват, чупят се (свредлата специално са крехки). При разпробиване на отвори в метал, е направо ужас. Оше ми държи влага, как за две дупчици (5 мм), в каса на гаражна врата, с дебелина 3-3.5 мм, пробивах над час и половина. Взех по спешност свредла Wurth от кварталната железария и си свърших работа. Въобще, по горе в настоящата тема аз и други потребители, споделиха негативните си впечатления от свредлата Parkside. Аз ги купувах, първо защото все ме мързеше да ходя до ,,Практикер", ,,Баухаус" или друга голяма верига, второ, защото са много евтини, като за комплект, но просто НЕ стават. Дадох 300 лева за свредла и длета Bosch и Wurth и сега е друго нещо.
    Съветът ми е, свредлата Parkside да бъдат избягвани за покупка. Верно, че са евтини, ама ,,Де е Киро на кирия", ако от коплект 20 свредла, поне 1/3 се трошат, като солета, а другите след първи отвор, изобщо не пробиват. За работа в метал, тия свредла не стават. Длетата е секачите SDS за перфораторите Parkside, общо взето са същото ниво. Просто, консумативите трябва да са качествени.
    На комплектите свредла Парксайд, единственото хубаво нещо са им металните кутийки органайзери за свредлата.
    Ми аз имам 3 кутии (комплекта) за дърво, метал и бетон. Дупча си безгрижно вече май цяла година. Заточвал съм тези за метал 2-3 пъти, най-ползваните.
    Имам и 2 комолекта SDS, също никакви грижи.

Виж в машинката за заточвабе имаше един комплект дето не ставаха за нищо.

Място
    София
    Публикации
    15,036
    Точки (при гласуване)
    35

През годините съм чупил такива на Хилти и Макита . Винаги съществува вероятност да уцелиш някое презакалено . Специално с този перфоратор смъкнах бая бетон с неговото длето и няма никакви грижи . Въпрос на късмет е и с марковите .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    162
    Точки (при гласуване)
    11

Ъглощлайфчето бива ли го на батерии и дали се намира някъде (модел?)?

навремето в КОдикс (което фалира май) се предлагаха битове "Щауберг(ер)" - дали някъде се намират, много са здрави!

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,520
    Точки (при гласуване)
    60

Кое ъглошлайфче? Ако е за 115мм дискове - бива го, само не го мъчи с 2ач батерия защото с нея не може много. Има по-малко дето не го знам що за стока е.
    330! Согласен! КАЖДОМУ!!! Согласен...

Публикации
    434
    Точки (при гласуване)
    1

Аз ги имам и двете акумулаторни на 20 и на 12V. Toзи 20V, предния модел, от миналата година, два пъти ходи на ремонт, скъсан пиньон и блокирал редуктор, та имам големи резерви към него, дано новият модел, с който ми го смениха, се окаже по- читав. Малкото 12V засега работи без забележки, само батерията му много се нагрява при непрекъсната работа, та после не иска да се зарежда, докато не изстине.

Място
    Sofia
    Публикации
    1,270
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на mitko 53 Преглед на публикациите
    Малкото 12V засега работи без забележки, само батерията му много се нагрява при непрекъсната работа, та после не иска да се зарежда, докато не изстине.
    Явно го мъчиш с неща, за които не е предназначено. Батерията се нагрява ако продължително време точиш ток от нея в размер над нормите и. С две думи натискаш много диско и моторът се претоварва. Аз лично съм адски доволен от този инструмент.
    WG 2.7 CRD

Публикации
    434
    Точки (при гласуване)
    1

Не натискам диска над необходимото, моторът също не се претоварва,защото не загрява много. Просто отрязах 7 арматури Ф12 една след друга и после чаках 15 минути да реагира зарядното. Добре че имам втора батерия от винтоверта. Много ми харесва това дискче за дърво и пластмаса. Много приятно се изненадах как реже дърво, гладко, без пушек и с лекота.

Бакалов е офлайн Старши участник | Организатор || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Стара Загора
    Публикации
    2,736
    Точки (при гласуване)
    14

От къде мога да намеря 20 В батерия със зарядно за Паркасайд , че импакта ми дойде без батерия и зарядно ?
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,520
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Бакалов Преглед на публикациите
    От къде мога да намеря 20 В батерия със зарядно за Паркасайд , че импакта ми дойде без батерия и зарядно ?
    слушкал ли си?
    330! Согласен! КАЖДОМУ!!! Согласен...

Страница 157 от 157 ПървиПърви ... 57 107 147 153 154 155 156 157

Сходни теми

1. Отговори: 16
    Последно мнение: 02-11-16, 07:52
  2. Либи с два проблема
    От jja във форум JEEP
    Отговори: 12
    Последно мнение: 17-06-15, 21:48
  3. Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?
    От Vladislav Kostevski във форум Слънчеви панели, термо-електрически преобразуватели
    Отговори: 26
    Последно мнение: 04-07-14, 20:44
  4. Сибирско киви
    От kra_kra във форум Агрономия и животновъдство
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-01-12, 12:48
  5. Второ бяло киви се роди
    От Тихомир във форум Любопитно
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-12-11, 09:03

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми