Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
    Такъв ми върнаха от сервиза като се счупи моя... та това са останали заръчани бройки за подмяна на дефектиралите най-вероятно ...
    Моят ми го върнаха с куфар, чисто нов, даже пломбиран със свинска опашка. Но и аз като рекламирах строшения, го сдадох пълен комплект- куфар , шило и длето.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Ето едно клипче как лидълската плазма реже поне 10мм. стоманена плоча https://www.youtube.com/watch?v=SDWw8L13OYQ . Явно наистина покрива характеристиките в упътването. На мене обаче не би ми влязла в употреба, много рядко ми се налага да режа такива дебели неща.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
        Моят ми го върнаха с куфар, чисто нов, даже пломбиран със свинска опашка. Но и аз като рекламирах строшения, го сдадох пълен комплект- куфар , шило и длето.
        То и моя така, но в бял кашон по куриер за тяхна сметка, че нали съм в провинцията. Аз ги давам винаги без нищо, 2 дръжки от шлайфове имам от тях, а куфара с длетата го продадох за 20лв
        И аз се точа на плазма, ама по добре да взема 3Д принтер повече ще го ползвам.... над 3мм режа веднъж-дваж в годината (днес примерно 6мм)

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
          То и моя така, но в бял кашон по куриер за тяхна сметка, че нали съм в провинцията. Аз ги давам винаги без нищо, 2 дръжки от шлайфове имам от тях, а куфара с длетата го продадох за 20лв
          Хитрец си ти Андрешко !
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Откакто Ronnin качи този клип https://www.youtube.com/watch?v=gTp5...ature=youtu.be , мира не ми даваше да надникна в устройството на новия модел акумулаторен ъглошлайф https://www.lidl.de/de/parkside-akku...rigPageSize=36 и днес намерих време. Карданната предавка се оказа същата смешка както на стария модел от клипа- от нещо еластично като гума, подава на натиск. Явно трябва да се мисли за тунинговане, като на клипчето.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Като видя флекс който ключа не е отгоре, а отстрани, начи е непоправим боклук. От моя опит с лидъл, гедоренца, вложки и отвертки горе долу стават. Ел. инструментите като цяло са ташак с редки изключения... но от хоби-жълто-уреди друго не може да се очаква.
              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                На някои флексове има възможност да се завъртя редукторната глава през 90 градуса, което за левичари като мен е огромно удобство.А имам един жълтеникаво-оранжев малък шлайф на ейнхел с толкова ужасен ключ,че накъдето и да го въртя все ми става гадно като трябва да го ползвам, оборудвал съм го с най-ужасната приставка за шлайф,голяма телена камбана на райдер, която бие ужасно, но още не го е уморила.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Шях да спомена ХД серията на Спарки 125мм, че става да се върти. Фабрично ключа е в средата, което е малоумно, но подлежи на реглаж.
                  После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                    Откакто Ronnin качи този клип https://www.youtube.com/watch?v=gTp5...ature=youtu.be , мира не ми даваше да надникна в устройството на новия модел акумулаторен ъглошлайф https://www.lidl.de/de/parkside-akku...rigPageSize=36 и днес намерих време. Карданната предавка се оказа същата смешка както на стария модел от клипа- от нещо еластично като гума, подава на натиск. Явно трябва да се мисли за тунинговане, като на клипчето.

                    Ох, като се сетя за предишното акумулаторно ъглашлайфче /аз го наричан на галено ,,Пиличка за нокти"/, ме избива на смях над мен си! Преди 1 месец си поставях антипаркинг устройство пред гаража. След като го монтирах, исках да срежа стърчащите глави на анкерните болтове /10 броя/, за да не се забиват в гумите......Е, НЕМА ТАКЪВ СМЕХ, честно Ви казвам! При рязането на всеки от болтовете, поне по няколко пъти ъглошлайфчето спря /дискът заклинваше и спираше/. Мързеше ме да изкарам от мазето другият лидълски ъглошлайф на 22 волта и затова използвах акумулаторния. Някак свърших абота, но наъплно заредена 4 а/ч батерия, отиде в червено-жълта зона на индикатора за заряд, от рязане на 10 броя анкерни болтове....Абсолютно разочарование се оказа този ъглошлайф ! А като се сетя, какво чакане, какво тичане беше, за да си го купя....
                    На този ,,ъглошлайф", дори захранван от 4а/ч батерии, му се опъва 10 мм анкерен болт....Не може да среже такъв болта на едни път. Да, наистина, акумулаторните ъглойшлайфи от серията ,,PERFORMANCE", са с 5 а/ч батерии и имат регулатор за оборотите, но ако е те са компоновани, ,,сделани" по същия начин, като ъглошлайфчето, което пуснаха юни 2017г., то по-добре да не ме е яд, че не съм си го закупил!
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                      Като видя флекс който ключа не е отгоре, а отстрани, начи е непоправим боклук. От моя опит с лидъл, гедоренца, вложки и отвертки горе долу стават. Ел. инструментите като цяло са ташак с редки изключения... но от хоби-жълто-уреди друго не може да се очаква.
                      От моят тригодишен опит с инструментите с бранд ,,Парксайд", които продава ЛИДЛ България, мога да кажа следното - доста от уредите са добри и са качествени, с оглед цените, които им искат! Например, пробивните електрически/акумулаторни инструменти / перфоратори, бормашини, къртач, винтоверти/, мога да се подпиша, че са доста добри и вършат работа! Акумулаторните отвертки ,,парксайд" също са добре. Правият шлай също става. Естествено, че са хоби серии, но вършат работа! Режещите инструменти ,,PARKSIDE", обаче не стават за нищо. За справка виж акумулаторните ъглойшлайфи от марката и обикновните ,,малки" /уж/ ъглошлайфи....
                      Това го обощавам, на база моите преки, лични впечатления от закупени, използвани, а някои и върнати инструменти ! Мой приятел, си направи ремонта на къщата с 1010 W перфоратор ,,Парксайд" и всеки път все него ми иска, когато му потрябва, при условие, е съм му предлагал и тежкият вертикален перфоратор /пи който функцията ,,къртач" е по-добра/. Има доста за къртене покрай ремонта и нА, този перфоратор /1010 ватория, с 3 джаула сила на удара /, още не е сдал багажа и си работи ли, работи!
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Аз пък точно от ъглошлайфа 20в (първия) съм много доволен. Не че много зор му давам ама досега само веднъж ми е клякал за ток и то беше с 2Ач батерия защото 4 още не бяха пуснали.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                          Шях да спомена ХД серията на Спарки 125мм, че става да се върти. Фабрично ключа е в средата, което е малоумно, но подлежи на реглаж.
                          Преди си беше сложен както трябва, не знам за чий са решили точно това да "подобрят".Моя най-нов шлайф на Спарки е 2007-8,тогава май още нямаше HD серия

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Аз пък точно от ъглошлайфа 20в (първия) съм много доволен. Не че много зор му давам ама досега само веднъж ми е клякал за ток и то беше с 2Ач батерия защото 4 още не бяха пуснали.
                            Странно Ясене, не знам. Аз колкото и пъти да го позвам за някакви работи, малкият ъглошлаф ( от серията ,,X-team"), се справя но доста трудно. Оставам настрана, недобре измислената система за запускане. Но все пак, при 10 броя 10 мм анкерни болтове, нито един да не може да среже, без да заклини диска и машината да спре?
                            Иначе, акумулаторният перфоратор също от серията X team), ми е страшно удобен, практичен и сгоден за работа, когатоа нямам достъп до елвктрическа мрежа, или просто когато ме мързи да разтягал кабела.
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                              .... Но все пак, при 10 броя 10 мм анкерни болтове, нито един да не може да среже, без да заклини диска и машината да спре?
                              .....
                              И с какво ти е виновна машината, че кривиш диска та да заклини?
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Така е, ако изкривиш среза, заклинява и от претоварването изключва машинката. С 4Ah върши добра работа, но самото изпълнение с тази гумена връзка е малоумно, направено като загрее повече да се разпадне. Предният ми модел(като на клипа) два пъти го рекламирах, но не знаех причината. А за перфораторчето от същата серия, много работа отхвърли за година и половина, но вече яко му свири задното лагерче. Но съм решил да го изстискам докрай, има си още от гаранцията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X