Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Реално този гайковерт отвива почти всичко по една кола, евентуално да се запъне на някоя гайка на колянов вал или центална гайка на полуоска.Днес отвивах с него болтове на глава, дизелов двигател доволно стегнати, без да се запъне на нито един.
    Когато навремето си сглобих компресор и си купих първия гайковерт, беше именно заради болтовете на коляновия вал.При някои двигатели са така яко стегнати и залепени, че се налагаше да се сваля картера, да се държи контра от коляновия вал и тогава да се напъва с 1.50 тръба.Едно такова усилие да ви спести този гайковерт - избил си е парите.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Точно този не вярвам да си ги избие. Един комшия един месец си игра да развие един болт на коляновия вал. Явно няма пари човека и се мъчи сам да си поправя колите. Давах му пневматичния гайковерт и една 50 литрова бутилка на 8 атм, научих го как да си я пълни - не можа да я развие. Ключ му давах от тия уж динамометричните, дето ги продават за гуми - не ще и не ще. Той си каза, че при последното му завиване явно е прекалил с лепилото за резба. Беше тръгнал да разпробива болта. Завлачи си колата до работилницата ми, че да е до компресора - пак не стана. Кандиса вече и викна един комшия с автосервиз. После разправя "за една минута дойде с един акумулаторен винтоверт и го разви с първото пипане!?!" Ама 1400 Nm...

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Някой намирал ли е тук тези шкурки 125 мм (лепенка, не велкро) за мини дисковия шлайф Парксайд:

        [ATTACH=CONFIG]984482[/ATTACH]
        Ако се намерят и аз бих си взел. Приятел ми дава цял голям лист, но не ми се изрязва.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Аз например бих носил гайковерт, за да си развивам гумата на пътя при нужда. Първо, защото ме мързи да развивам, второ, защото ке искам да се цапам.
          Аз що ли си мисля, че ключа за джантите/кръстачката е най-чистото нещо при смяна на гуми
          А гумата кой ще я свали и сложи, за да не се цапаш
          При мен този гайковерт веднага зае мястото си в сервиза. Колкото може - толкова. Факт е, че е по-силен от другия, на 1/4", който ползвам успешно вече повече от година. Предполагам сега пневматичните ще хванат паяжини, а компресора ще остане за продухване и помпене на гуми. А си мислех да му слагам още една глава и да правя пясъкоструй
          П.П. Правя мотори и не развивам болтове, стегнати с 1 тон.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Относно гайковерта и камъните - важни са и камъните и удължителя, ако се ползва такъв. Не заради това колко са здрави, а заради това каква част от усилието на ударите реално предават. Много пъти съм установявал че когато обера луфтовете (напъна леко на ръка камъка или удължителя в посоката на въртене) болтове, които иначе не искат, се отвиват безкрижно. Между удължителя/камъка и квадрата на гайковерта също има луфт, който особено при ползване на удължител/камък, които не са предвидени за ударен инструмент, с времето се увеличават. Със стандартен удължител от гедоре нещата и откъм огъване са зле - машината удря от нейната си страна, удължителя пружинира и до болта/гайката стига едно голямо нищо.

            Та по тоя повод гледам да изпозвам само камък директно на машината, за предпочитане ударен. А ако се налага удължител си имам едно на ум че до крайната дестинация няма да стигне съвсем всичко.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Вчера сутринта се притеглих и съм 115.3 кг.

              Всички джанти ги стягам и с крак и подскок.
              Лидълския пневматичен гайковерт ги развива без да се замисли.

              Снощи качих летните гуми на една от колите.
              Провокиран от тази тема,реших да ги стегна с динамометричния ключ на 118 нютона.

              Няма проблем,но гайките ми се струват толкова леко стегнати,че ме е страх да не изпаднат някъде колелата.Днеска ще ги проверя пак.

              Имам чувството,че на 118 нютона,ако хвана гайките с клещите и ще ги развия.
              Освен ако подскоцоте не са злобни, стягаш на нещо като 250 нютонметра, оптимистично, освен ако рамото не е дълго. С нормална кръстачка без подскоци и без насиране от напъване се стягат на нещо като 150-200 и доказано никога не изпадат, освен ако не са ползвани неправилни гайки за конкретните джанти, ама тогава стягането не помага така или иначе. Никога не съм имал дори разхлабена гайка, стягайки с кръстачка, на всичките ми возила. Преди по-дълго пътуване обикновено проверявам - не помня да е имало случай стегнати от мен гайки да са искали достягане. Със стегнати от гумаджия е имало случаи, но рядко.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Освен ако подскоцоте не са злобни, стягаш на нещо като 250 нютонметра, оптимистично, освен ако рамото не е дълго. С нормална кръстачка без подскоци и без насиране от напъване се стягат на нещо като 150-200 и доказано никога не изпадат, освен ако не са ползвани неправилни гайки за конкретните джанти, ама тогава стягането не помага така или иначе. Никога не съм имал дори разхлабена гайка, стягайки с кръстачка, на всичките ми возила. Преди по-дълго пътуване обикновено проверявам - не помня да е имало случай стегнати от мен гайки да са искали достягане. Със стегнати от гумаджия е имало случаи, но рядко.
                С дребни изключения си прав. На нисан 61 имаше специална сервизна кампания да се увеличат нютонметрите за стягане на болтовете и да се пристягат след като е сваляна джантата на определен пробег.

                И леви и десни се саморазвиват различно трудно
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Аз съм карал месец с развити предни джанти, правих някакъв ремонт и съм ги завил леко с идеята да пусна колата и да ги стегна. След повече от месец тръгвам да развивам със засилка върху ключа и щях да се пребия, нямаше една стегната. Минал съм поне 1000км и имаше леки вибрации при някои скорости, след стягането изчезнаха.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Аз съм карал месец с развити предни джанти, правих някакъв ремонт и съм ги завил леко с идеята да пусна колата и да ги стегна. След повече от месец тръгвам да развивам със засилка върху ключа и щях да се пребия, нямаше една стегната. Минал съм поне 1000км и имаше леки вибрации при някои скорости, след стягането изчезнаха.
                    И аз така миналото лято от Пловдив до Мичурин, заради калпав "Гумаджия" с на ръка завити болтове на предна лява гума. На магистралата се държеше като зле балансирана гума. Заради вибрациите спирах на няколко пъти след Бургас, но чак като я вдигнахме на крик в сервиза край Мичурин се изясни ситуацията. Предния ден забелязах болт в гумата. Слава Богу нямаше негативни последствия.......дори за "Гумаджията", освен 'поздравите' към самия него и всичките му роднини, независимо от пОла.

                    Та може би предписаните около 180 Nm са си достатъчни и не е необходимо катеренето върху ключове, тръби и подобни. Заради посоката на въртене на гумата болтовете не се саморазвиват.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                      Toзи път е седмицата на Х20, плюс малко пневматика https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?id=923&week=2 . Аз мисля да скачам на адаптера https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22332 . Някой от форума го беше купил от Германия, ако може да сподели впечатления!
                      https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22330
                      Това заслужава ли си парите?
                      Имам стария гайковерт. Доста е слабичък и не ми върши работа дори и с дебел маркуч. Заслужава ли си да купя това?
                      https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22325
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        За ударният винтоверт, предната версия има доста коментари на 12, 13 страница от темата. Този е вече с метален патронник и по- голям въртящ момент- 45Nm,поне по характеристики.Ако беше само бодито, както в Германия https://www.lidl.de/de/parkside-akku...geraet/p295466 , можеше и да го взема, но стигат ми батерии и зарядни за Х20.
                        Последно редактирано от mitko 53; 27-03-19, 19:17.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22330
                          Това заслужава ли си парите?
                          Имам стария гайковерт. Доста е слабичък и не ми върши работа дори и с дебел маркуч. Заслужава ли си да купя това?
                          https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=22325
                          Бормашината/винтоверт от серията X team, не просто си заслужава парите, но за тази си цена, заедно с гаранция от 3 години, Си е ЧИСТ ПОДАРЪК! Пуснаха я за първи път в началото на април 2017г. и си я купих. Свърши страшно много работа на мен и на един приятел и досега е неубиваема. Теси, които ги пускат утре, ще са пак с патронник ,,Рьом", но изцяло стоманен. В заключение за акумулаторната бормашина, мога да кажа КУПУВАЙ СМЕЛО!( ако изобщо се добереш до бройка).
                          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Рьом добър ли е?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Рьом е Мерцедеса на патронниците,особено бързостягащите.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                                Бормашината/винтоверт от серията X team, не просто си заслужава парите, но за тази си цена, заедно с гаранция от 3 години, Си е ЧИСТ ПОДАРЪК! Пуснаха я за първи път в началото на април 2017г. и си я купих. Свърши страшно много работа на мен и на един приятел и досега е неубиваема. Теси, които ги пускат утре, ще са пак с патронник ,,Рьом", но изцяло стоманен. В заключение за акумулаторната бормашина, мога да кажа КУПУВАЙ СМЕЛО!( ако изобщо се добереш до бройка).
                                Ще се пробвам на нисък старт.
                                А за гайковертите какво ще споделите?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X