Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    И аз имам такава с три секции за 7 метра беше май, френска, уж стабилна но като я разгъна до край и се кача (100 кила) си ме хваща шубето, не виждам как може да е стабилна на толкова високо.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Само да ви кажа че 7 метра работна стълба се носи трудно от един човек.Аз имам такава 7.5 метра ,доста съм здрав,въпреки това,ми е трудно да я кача на баничарките сам.На 7 метрова стълба от типа показан от Чавдар ,можеш да работиш максимум на 5-5.5 метра.Независимо колко е качествена стълбата.



      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      Който трябва знае къде е бил и е склада ми, в това число и доста хора от форума. Не смятам да си правя реклама. Хората трябва да знаят на каква база сравнявам.Стълби за профита, смятам че в Лидъл не продават.
      Не смятам да разпитвам хората от форума.


      Днес работихме на един обект на който собственика имаше 5-6 стълби различни.Настоя да работим с неговите.
      Не обърнах внимание марка ,но двете които ползвах ,автоматите се освобождаваха не със лостове като повечето разпространените,а със лост от огъната арматура.Отврат,толкова смотано и малоумно решение.
      Последно редактирано от Roninn; 08-02-19, 18:47.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Само да ви кажа че 7 метра работна стълба се носи трудно от един човек.Аз имам такава 7.5 метра ,доста съм здрав,въпреки това,ми е трудно да я кача на баничарките сам.......
        Последно желязо на багажника е тръба и се върти свободно. Колегата сам си качва и сваля стълбата благодарение на тази тръба. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190201_122219.jpg
Прегледи:1
Размер:559.5 КБ
ID:5808498
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Само да ви кажа че 7 метра работна стълба се носи трудно от един човек.Аз имам такава 7.5 метра ,доста съм здрав,въпреки това,ми е трудно да я кача на баничарките сам.На 7 метрова стълба от типа показан от Чавдар ,можеш да работиш максимум на 5-5.5 метра.Независимо колко е качествена стълбата. ... .
          На тази стълба, дето съм я показал, работната височина и е около 5 м макс. Самата стълба е къде 4 м. Харесва ми това, че има различни варианти за използване. На мен 7-метрова не ми трябва. Предпочитам нещо по-многофункционално. А на 7 м. на каква ще да е стълба няма да се кача да работя.

          Ще карам по схемата око да види, ръка да пипне за да проверя дали има разлика в качеството между Стабиломат-а и Краузе Корда, която да си струва 70-80 лв.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Подобна на стълбата, която е показал Чавдар ползвам над 10 г. по двора и къщата. Не съм сигурен, но е около 2.50 м. някъде. Удобна ми е, ако се наложи мога да работя нещо по 2 ет. на къщата, като имам 1 м от мазето, към 3 м. първия етаж с плочите. Миналата година подмазвах външно един прозорец на втория етаж, пада се на 4-5 м. височина и се справих добре. Но за такава височина задължително добре укрепена. Нямам идея за марка, бях началник склад и не зная как се беше озовала в склада, ама и никой не знаеше за нея, та си я купих от магазин "мерси". Може ако се наложи да се закара някъде с кола, във Ситроен Берлинго се събира. Това малкото парче лесно се вади и може да се ползва самостоятелно за по-ниски места.

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              На тази стълба, дето съм я показал, работната височина и е около 5 м макс. Самата стълба е къде 4 м. Харесва ми това, че има различни варианти за използване. На мен 7-метрова не ми трябва. Предпочитам нещо по-многофункционално. А на 7 м. на каква ще да е стълба няма да се кача да работя.

              Ще карам по схемата око да види, ръка да пипне за да проверя дали има разлика в качеството между Стабиломат-а и Краузе Корда, която да си струва 70-80 лв.
              В разпънато състояние,работната височина трябва да е по малка от дължината на стълбата.На 7.5 метра стълба,мисля че пишеше макс работна височина 6 метра.


              Тея дни избирам алуминиево скеле,понеже досега съм ползвал много видове,все под наем.Имам много изисквания и съм се омотал сам ,хем да стига 8 метра,но пък основата да не е повече от 2 метра за да може да минава през врати и т.н.

              Та с Тея работни височини е малко объркано
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                За скелето избирай само от дебелите дето са на бърза сглобка.Знаеш стабилни са и бързо се работи и разглабя.
                А това е най-важното.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  ...

                  Та с Тея работни височини е малко объркано
                  Факт. Реалната работна височина зависи и от ръста на този, който се е покатерил на стълбата. Но за ориентация явно са приели да посочват работната дължина със 80-90 санта повече от дължината на стълбата.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stabilomat.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5808515
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Я кажете нещо за стълби от този тип

                    [ATTACH=CONFIG]980785[/ATTACH]
                    Тази конфигурация на ползване ми е много важна при обиране на плодовете от дръвчетата.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:304475_0.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:5808535
                      За този настолен циркуляр нещо да кажете?
                      Ръчният ми такъв бриколажки е полумъртъв и обмислям таз оферта от Лидл за 125 лв.
                      Отзиви?

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Факт. Реалната работна височина зависи и от ръста на този, който се е покатерил на стълбата. Но за ориентация явно са приели да посочват работната дължина със 80-90 санта повече от дължината на стълбата.

                        [ATTACH=CONFIG]980854[/ATTACH]
                        Сега видях темата и не мога да проверя каква стълба купих миналата година (трябваше ми за да стигна олуците на къщата а те са на 6м от бетонната пътека),но освен височината гледах за какви килограми е предвидена и взех т която ми се стори най здрава. Мойте 100 оки ги държи без проблем,че даже и дружката (инспектор - пожарникар) въпреки 130 кг. се качва сравнително смело по нея.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]980911[/ATTACH]
                          За този настолен циркуляр нещо да кажете?
                          Ръчният ми такъв бриколажки е полумъртъв и обмислям таз оферта от Лидл за 125 лв.
                          Отзиви?
                          Трябва да върши работа, предполагам. Имам такъв, но с изтегляне(на двойна цена) вече четири години ще станат. Точен е, какъвто ъгъл съм му задал не ме е подвел. Има си и слаби места- много шумен редуктор, като го включиш направо вие. Лазерът е с някакви кабелчета като косъм, от вибрациите се прекъсват. Лагеруването на въртящия се плот е на някакви стоманени ленти, приличат на банели от сутиен, случи се веднъж да изпадне едната, та е хубаво да се гледа.
                          Аз бих изчакал за такъв с изтегляне, въпреки по- високата цена, пуснаха и модел с голям диск 254 мм.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            ...
                            Ще карам по схемата око да види, ръка да пипне за да проверя дали има разлика в качеството между Стабиломат-а и Краузе Корда, която да си струва 70-80 лв.
                            На гледане и на пипане изглеждат доста сходни. Което никак не е чудно, защото на изложения екземпляр на Стабиломат стои следния етикет:


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OC_20190209_121730-001.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5808545

                            Т.е. производител е Краузе.

                            На бройките, които са за продажба, горното поле на етикета е празно, а има допълнителен етикет с продуктов номер на Баухас.

                            Общо взето, това което не ми стана ясно и нямаше кой да ми го каже, е дали предлаганият в Баухаус вариант на стълбата има опция за работа на стълбище. На другия си му пише на опаковката, а за Стабиломат-а няма такава информация.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]980911[/ATTACH]
                              За този настолен циркуляр нещо да кажете?
                              Ръчният ми такъв бриколажки е полумъртъв и обмислям таз оферта от Лидл за 125 лв.
                              Отзиви?
                              Не става! Виж Митко53 по-нагоре е обяснил подробно за ВИДНИТЕ, ЯВНИ недъзи на този циркуляр. При предишната промоция купих, рязах с него едни первазчета, срязах ги, не останах доволен и го върнах...Не си заслужава парите, да не кажа, че е откровен боклук. Проекцията на лазерния лъч не беше прецизна и съответно много трудно можеш да получиш прецизно настройване, за качествен, прецизен срез. Режещите инструменти на ,,PARKSIDE" не са им силна продуктова линия. Не стават просто. Ако ще и за 50 пари да го дават, пак не бих го купил. Боклук! Добре, че ЛИДЛ България уважават коректно условията за рекламация.
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                ТСМ стоките нямат общо с качеството на лидъл, а и се вижда, че не е баш същата, като прибавим и фактора години съвсем

                                ТСМ стоките бяха една ниско качествена ширпотреба! боклуци, които ги продаваха в РеСпублика Болгария, защото преди 15-на години бяха още по-бедни. Затова имаше пазар за тия боклуци!
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X