Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    От тази гледна точка само телепатията не може да се подслушва. Щото е по-вероятно да не съществува.

    Но да разчиташ на CTCSS/DCS за защита от подслушване е доста наивно.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      От тази гледна точка само телепатията не може да се подслушва. Щото е по-вероятно да не съществува.

      Но да разчиташ на CTCSS/DCS за защита от подслушване е доста наивно.
      Да де. Нали това казвам.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Избираш един от осемте канала и на двете и си говориш,вече ако искаш да не те подслушват е по-дълго.
        Питам сериозно. Тия радиостанции, като ги купя и им сложа батерии могат ли веднага да се ползват?
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Питам сериозно. Тия радиостанции, като ги купя и им сложа батерии могат ли веднага да се ползват?
          Да!
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
            Питам сериозно. Тия радиостанции, като ги купя и им сложа батерии могат ли веднага да се ползват?
            Да.
            Но дали ще чуваш нещо с тях е относително.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Споделям малко личен опит. В работата ползваме професионални ПМР-и от 140лв/бр! Заключението ми е : чеп за зеле не става от тях. Всъщност може и да стават, ако те устройва връзка при пряка видимост ( в полето) и разстояние до километър. Но задължително без източници на смущения на около.
              п.с. Последният път се опитах да ползвам станцията в колата с друга кола. Отдалечеше ли се едната кола на повече от 300м, връзка-хой.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Дай марка и модел де. Цената е ирелевантна към качеството в България.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Ами и аз да кажа за Лидълските ПМРи- първата серия- имаше и нарочна тема в ”Радиото”.
                  С Елиян-elbgt направих връзка Кремиковци- Люлин. Аз с Лидъл, той с радиостанцията си.

                  Между коли, по магистралата- до към 2 км.
                  Ама това за старите. Тези- не знам.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                    Споделям малко личен опит. В работата ползваме професионални ПМР-и от 140лв/бр! Заключението ми е : чеп за зеле не става от тях. Всъщност може и да стават, ако те устройва връзка при пряка видимост ( в полето) и разстояние до километър. Но задължително без източници на смущения на около.
                    п.с. Последният път се опитах да ползвам станцията в колата с друга кола. Отдалечеше ли се едната кола на повече от 300м, връзка-хой.

                    БЛАГОДАРЯ! Спести ми едни /грешни/ 75 лева!
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                      Споделям малко личен опит. В работата ползваме професионални ПМР-и от 140лв/бр! Заключението ми е : чеп за зеле не става от тях. Всъщност може и да стават, ако те устройва връзка при пряка видимост ( в полето) и разстояние до километър. Но задължително без източници на смущения на около.
                      п.с. Последният път се опитах да ползвам станцията в колата с друга кола. Отдалечеше ли се едната кола на повече от 300м, връзка-хой.

                      Малко нещо излишно изхвърляне. Връзка на УКВ само при пряка видимост? Ти да видиш каква изненада! Що ли хората използват релейни станции, ако гонят връзка на големи дистанции с налични препятствия по трасето?

                      PMR си е това, което е - радиовръзка на къси разстояния. Евтина и без лиценз. При наличие на читави апарати, а не детски играчки, съвсем добре върши работа за целите, за които се използва от хора от този форум. Примерно, връзка между няколко коли при разходки в гората, планината и т.п. Проверявано многократно.
                      Това за единия километър при наличие на пряка видимост е просто невярно. Повече от веднъж са правени стабилни връзки между хора от форума на дистанции и до 20-на км. Не че техниката от този клас е предназначена за такива изпълнения де.
                      За смущения - вярно. Като си около (над) голям град и те мързи да си играеш с настройките, ами бичиш на, примерно, 8-и отворен канал, със сигурност в ефира ще е какафония от охранители, кинаджии, кранисти и т.н. Като използваш CTCSS/DCS - нещата определено стават по-добри.

                      А комуто трябва стабилна връзка на големи разстояния, защитена от смущения и т.н., не си играе с ПМР, ами си бърка в джобчето и отива на друго ниво ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Колеги, преди да купувате тези боклуци пробвайте нещо истинско, не си давайте парите не вятъра. Имам 18в макита, която без проблем може да пробие 20-30мм стомана със свредло 13мм. Това да се пробие винкела на терасата не е постижение,също връзка на 1км пряка видимост е смешно, правил съм на 50км с носима станция (дори китайска, но не от лидъл).
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Аз пък си взех последната дупчилка на лидл и смея да кажа, че е по-добра, по-мощна и по-хитро направена от същия клас на Макита, а е 5 пъти по-евтина. Уоки-токито обаче ми се види скъпо, то ако ще да е на Наса в тоя клас чудеса не може да се очакват 30лв макс, пък ако ще и Ай-Уоки-Ай-Токи да е!
                          После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                            Аз пък си взех последната дупчилка на лидл и смея да кажа, че е по-добра, по-мощна и по-хитро направена от същия клас на Макита, а е 5 пъти по-евтина. Уоки-токито обаче ми се види скъпо, то ако ще да е на Наса в тоя клас чудеса не може да се очакват 30лв макс, пък ако ще и Ай-Уоки-Ай-Токи да е!
                            Макита като макита или макита от Хасково?




                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Като използваш CTCSS/DCS - нещата определено стават по-добри.

                            ...
                            Как по точно?

                            Надявам се знаеш как работят.
                            Аз казвам, че при ползването на CTCSS нещата стават по зле,на практика приемника леко оглушава.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Не знам въпросната Макита дали е хасковска, но имам един такъв Бош https://www.emag.bg/akumulatoren-vin.../pd/D92WJ3BBM/ , само че с 1,3Ah батерии, със сигурност не е ментак, купен е от Тръпкови. После купих този лидълец https://www.lidl.de/de/parkside-akku...-12-a1/p220274 с 1,5 Ah батерия, та веднъж при монтажа на една ламперия им спретнах едно състезанийце. Лидълецът с заредена батерия докрай зави към 200 винта 3Х40мм.(196 по спомен). Каква огромна изненада беше че ПРОФЕСИОНАЛНИЯТ Бош клекна на 110 винта. Викам да не е сдухана батерията, сложих втората, пак същата работа. За Бош не ща и да чуя вече, седи си като паметник за 350 лева. Отделно още като нов патронникът имаше ужасен луфт, абе малайзиска работа.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Как по точно?

                                Надявам се знаеш как работят.
                                Аз казвам, че при ползването на CTCSS нещата стават по зле,на практика приемника леко оглушава.
                                По точно - спираш да чуваш станциите, които не са със същите CTCSS/DCS настройки. Което всякак си е добре, ако, примерно, си се качил на високо в близост до София и на отворен канал чуваш куп други разговори.
                                Не знам какви са ви точно претенциите към ПМР връзката, ама, поне по мои впечатления, най-честите проблеми с нея при разходки са били най-вече по причина, че някои хора са използвали евтини некачествени радиостанции.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X