Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
    Снимай. Аз винаги охлаждам свредлата с масло. Със вредла ,,Wurth" и ,,Бош" нямам ядове. Уж ,,кобалтовите" Parkside, просто не стават. Ама за 17 лева двадесет свредла, няма как да стават. Видиите за бетон са малко по-добри, но и те са ташак.
    Тези, от снимката по-горе, в синята кутия, когато се износят ги замествам сточно с 'Бош' , 'Вюрт' и БГ от онова 'кофтито' време, видно и от снимката. НЕ намирам разлика! Дори...ма айде, че много разбирачи и драскачи...
    Цената на свредлата 17лв въобще не е ниска, нормална си е! На алтернативните колко е?
    Не забравяйте, че Лидл не е за профита!
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Ще ми е интересно да сравните спряганите по-горе Бош, Вюрт и Лидълски със съвременно БГ производство. При последните се съмнявам да има нужда от презаточване на ново свредло. Аз пробивам два-три пъти в годината, но последно неръждавейка 0,5 мм с Лидълско Ф3 мм, еми подостри се като молив още на първия отвор. Извадих старо БГ и свърших работа за няколко минути.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        Ще ми е интересно да сравните спряганите по-горе Бош, Вюрт и Лидълски със съвременно БГ производство. При последните се съмнявам да има нужда от презаточване на ново свредло. Аз пробивам два-три пъти в годината, но последно неръждавейка 0,5 мм с Лидълско Ф3 мм, еми подостри се като молив още на първия отвор. Извадих старо БГ и свърших работа за няколко минути.
        'Неръждавейката' е съвсем друга бира и се отваря с друг 'тирбушон', с по-друг състав и твърдост и такова свредло пък не е подходящо за други метали.... От цитираните по-горе не се е налагало първоначално презаточване.
        Общо взето едно свредло или е меко и се хаби лесно, или е твърдо и се троши лесно. Има една диаграма там......'Киро Секирата' я разясняваше в МЕИ-то.....
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Все пак това лидълското е с "покритие", демек отгоре на обикновено HSS, или тъй наречените кобалтови(колко и те са кобалтови е друг въпрос). Та въпросното цветно свредло се подостри като молив още на първия отвор, който така и не успях да пробия. Извадих старо Габровско свредло и просто се усети още в началото, че пробивам. Чисто теоритично второто трябва да е клас надолу. Грубо свредлата вървят HSS, HSS с покритие, HM. Въпроса с презаточване на новите е по-скоро към Петров, той спомена, че му се налага. Защото всичко се заточва машинно, ъгъла си е зададен и т.н. На много китайско може да се наложи, но затова питах за съвременно БГ, горе-долу им знам производството. А и шанса Вюртското да е произведено от тях е голям.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Асене,там от твоята улица ,като тръгнеш на изток,на светофара в дясно през моста на реката и на 50-100-150 метра от дясната страна има магазин за свредла,измервателни прибори и всякакви видове пробивни инструменти,някои съм виждал само при тях.Редовно ги навестявам като минавам от там когато е в работно време.В Пловдив най евтините кобалтови свредла за ф8 на 150 ММ под 14-15 лв.трудна работа.А с този размер купувам често 8.5 ММ.

            п.п Надявам се да се сетиш, Габрово не ми е много познат освен от къде да влезна и излезна
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Доколкото си спомням кобалтовите са сплав с 5% кобалт, а не някакво покритие. Тези които купувам от една железария Кадемлия ,мисля Heller бяха, имат допълнителен ъгъл на заточка . От българските, преди 30 години, имам с килограми, тъстът ми беше стругар, та размери всякакви, даже навремето го карах да им престъргва опашките до Ф16. Вярно са добри, но ми останаха размери над 8мм., надолу се потрошиха, та сега купувам предимно кобалтови за малките диаметри.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Аз си купувам от тези.Много съм доволен.https://www.youtube.com/watch?v=47tbpn8gPWY.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Асене,там от твоята улица ,като тръгнеш на изток,на светофара в дясно през моста на реката и на 50-100-150 метра от дясната страна има магазин за свредла,измервателни прибори и всякакви видове пробивни инструменти,някои съм виждал само при тях.Редовно ги навестявам като минавам от там когато е в работно време.В Пловдив най евтините кобалтови свредла за ф8 на 150 ММ под 14-15 лв.трудна работа.А с този размер купувам често 8.5 ММ.

                  п.п Надявам се да се сетиш, Габрово не ми е много познат освен от къде да влезна и излезна
                  Сетих се, там продават и позалежали стари инструменти. Правилно си се ориентирал. Друго подобно място е преди нас, като идваш точно преди да се съберат двете еднопосочни улици, последната сграда до реката, нова кооперация, магазина долу. Намират доста неща. Затова и питам, щото Вюрт, Бош и Ко са търговци, които много често си поръчват инструментите в заводи като нашия в Габрово, ама цената е Х няколко, а качеството еднакво.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                    Доколкото си спомням кобалтовите са сплав с 5% кобалт, а не някакво покритие. Тези които купувам от една железария Кадемлия ,мисля Heller бяха, имат допълнителен ъгъл на заточка . От българските, преди 30 години, имам с килограми, тъстът ми беше стругар, та размери всякакви, даже навремето го карах да им престъргва опашките до Ф16. Вярно са добри, но ми останаха размери над 8мм., надолу се потрошиха, та сега купувам предимно кобалтови за малките диаметри.
                    Всичкото HSS съдържа кобалт, просто на някои е с по-висок процент, така наречените кобалтови са с 5%, ама дали е толкова не е ясно. Като искаш по-твърдо - с покритие, след това отиваш на HM, ама цифрата е рязко нагоре в цената.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Говорих с французина,помолих го да направи същия тест срещу девалт.Отговори ми точно така,цитирам.

                      "Би било много интересно,но девалт са много мощни!"
                      Явно французина си действа систематично.


                      https://youtu.be/02TbJKsLgXM


                      Ще има тест,безчеткова макита,срещу четков парксайд.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Скоро правих тест състезание на четковия Парксайд импакт с безчетковия Парксайд винтоверт. Резултатът не е много утешителен за импакта, с уговорката че моят импакт има някакъв проблем с 2Ah батерии. Пробите бяха с АМО винтове 8Х160 в чамови греди. Импактът тръгна добре, но като батерията отиде в оранжевия сектор, завие винта до средата и изключи. С 3Ah батерия набива бодро докрай. Безчетковият верт завива без усилие на всякакакво състояние на батерията, само малко къчове раздава, трябва да се стиска здраво, жалко че не са предвидили втора ръкохватка. Правих проби ни на винтове 10Х120 със шестостенна глава, винтовертът ги завива без да се замисля, импактът също. Французуина преди дни пусна клип на безчетковия в състезание с четкови на Бош и Крес . Интересна е приликата на Парксайда с Teccpo, особено при зарядните https://www.youtube.com/watch?v=a1a4wrqdkAU и https://www.youtube.com/watch?v=v7q_8a-j61I&list=PLNY7XJZ1TtGzX8zB1wD-3-c_qrCfsn5b4 .
                        Последно редактирано от mitko 53; 30-12-18, 18:21.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Мисля че не трябва да се сравняват два типа машини по един и същ показател ,в случая времето.Силата на импакта е в мощността ,на винтоверта е оборотите.

                          Самото естество на завиване на големи винтове в дърво,при импакта голяма част от оборотите се губят в удари ,при винтоверта няма загуби.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            На мен ми е интересно да видя сравнение на силата на безчетковия, с тази на ударния винтоверт от X20V серията.

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от M.A.K. Преглед на мнение
                              На мен ми е интересно да видя сравнение на силата на безчетковия, с тази на ударния винтоверт от X20V серията.

                              Този с удара го нямам, но с 40Nm имам това https://www.lidl.de/de/parkside-2-ga...300-a1/p283447 . Пробвал съм го с 8Х160 в чам, завива ги. Занесъл съм го на Лом, понеже там с батерии не държа инструменти. Като ходя може да взема дълги винтове 10мм. да видя тях дали ще пребори.
                              Иначе от Лидл с винтовертите умора нямат. Гледам нов модел са ни приготвили, на 12V ,със свалящ се патронник, 2Ah батерия и 28Nm въртящ момент.
                              Последно редактирано от mitko 53; 31-12-18, 06:51.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Първоначално публикуван от M.A.K. Преглед на мнение
                                На мен ми е интересно да видя сравнение на силата на безчетковия, с тази на ударния винтоверт от X20V серията.

                                Е нали Mitko 53 сподели резултати точно от такова сравнение? Или не може да му се верва без качено видео?
                                Освен това, както правилно вметна Roninn, не е коректно да се сравняват по производителност различни по принцип на работа машини. Още повече - с различни по капацитет батерии. Ясно е, че се очаква при еднакво захранване безчетковия импакт да превъзхожда четковия и т.н. - коя да е безчеткова машина за превъзхожда четковата. Просто принципът на работа на BL мотора е друг, не са само загубите в четките. Иначе има и машини от различен клас, така че е възможно четкова машина от висок/профи клас да бие безчеткова от същия тип от хоби клас, но очевидно те биха били различни по мощност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X