Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Този път не познах, нулева седмица откъм инструменти и автоаксесоари. Явно ще отложат за другата.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Заприходих един акумулаторен перфоратор от серията X team. На външен вид и като заводска комплектация, перфораторчето изглежда много добре. Приятно изненадам съм, че наред със свредлата, има и битове.
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Не им се радвай преди да си ги пробвал. Битовете, които дойдоха с моя акумулаторен винтоверт бяха направени от фафла. Синя маркировка - не знам какво значи, но се замазаха с първия опит.
        Иначе винтоверта си работи супер - 200 винта в лт ламарина, няколко дупки в дърво с ф12 и още имаше батерия.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          За дълбоки дупки в дърво перфораторчето е много добра комбинация с тези свердела от последните снимки https://www.lidl.de/de/parkside-meis...ersatz/p283348 , скоро ги пускаха и при нас. Само с най- голямото Ф20, няма силица да пробива с него. Иначе почти не се натиска, сами се забиват свредлата.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
            Заприходих един акумулаторен перфоратор от серията X team. На външен вид и като заводска комплектация, перфораторчето изглежда много добре. Приятно изненадам съм, че наред със свредлата, има и битове.
            Да - добре изглежда, но ще трябва да се тества. Не знам защо, но очакваш да има режим "къртач"...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Да - добре изглежда, но ще трябва да се тества. Не знам защо, но очакваш да има режим "къртач"...
              Не съм очаквал от инструмент, захранван с 20 волтова батерия да има режим ,,къртач".....Перфораторчето с акумулаторни батерии не е за къртене, това го знаеш много добре...
              Като го видях, колко е леко, ,компактно, това перфораторче е чудесно при монтаж на корнизи, пробиване на отвори в тава и т.н...Много удобно, много леко....
              Ако се представи, както във видеото на онзи французин, с профил в You tube bricovideo, считам, че това перфораторче си е жив подарък...


              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Перфоратора е отдавна тестван и работи отлично. За отвори в бетон 6-10 мм няма грешка. А и цената му е повече от добра.
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Ремъците дойдоха

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Консуматив от Лидл (от комплекта на кабелния перфоратор). Не е като да се е утрепАл от работа, ама ...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180924_231352.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5798700
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Консуматив от Лидл (от комплекта на кабелния перфоратор). Не е като да се е утрепАл от работа, ама ...

                      [ATTACH=CONFIG]969536[/ATTACH]

                      Чавдаре, тази снимка не ме учудва. Да го кажа така: ,,Нищо ново под слънцето", по отношение качеството (всъщност отсъствието на такова) на консумативите за пробивните елинструменти Parkside. Свредлата и длетата Parkside и Powerfix, продавани в ЛИДЛ, са с никакво качество. От личен опит с тях, мога да кажа, че се изтъпяват, чупят се (свредлата специално са крехки). При разпробиване на отвори в метал, е направо ужас. Оше ми държи влага, как за две дупчици (5 мм), в каса на гаражна врата, с дебелина 3-3.5 мм, пробивах над час и половина. Взех по спешност свредла Wurth от кварталната железария и си свърших работа. Въобще, по горе в настоящата тема аз и други потребители, споделиха негативните си впечатления от свредлата Parkside. Аз ги купувах, първо защото все ме мързеше да ходя до ,,Практикер", ,,Баухаус" или друга голяма верига, второ, защото са много евтини, като за комплект, но просто НЕ стават. Дадох 300 лева за свредла и длета Bosch и Wurth и сега е друго нещо.
                      Съветът ми е, свредлата Parkside да бъдат избягвани за покупка. Верно, че са евтини, ама ,,Де е Киро на кирия", ако от коплект 20 свредла, поне 1/3 се трошат, като солета, а другите след първи отвор, изобщо не пробиват. За работа в метал, тия свредла не стават. Длетата е секачите SDS за перфораторите Parkside, общо взето са същото ниво. Просто, консумативите трябва да са качествени.
                      Ама за тия пари, на които се продават в ЛИДЛ, какво да искаш?
                      На комплектите свредла Парксайд, единственото хубаво нещо са им металните кутийки органайзери за свредлата.
                      Битовете, като цяло стават, ( но не винаги се случват с прилично качество).
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        Чавдаре, тази снимка не ме учудва. Да го кажа така: ,,Нищо ново под слънцето", по отношение качеството (всъщност отсъствието на такова) на консумативите за пробивните елинструменти Parkside. Свредлата и длетата Parkside и Powerfix, продавани в ЛИДЛ, са с никакво качество. От личен опит с тях, мога да кажа, че се изтъпяват, чупят се (свредлата специално са крехки). При разпробиване на отвори в метал, е направо ужас. Оше ми държи влага, как за две дупчици (5 мм), в каса на гаражна врата, с дебелина 3-3.5 мм, пробивах над час и половина. Взех по спешност свредла Wurth от кварталната железария и си свърших работа. Въобще, по горе в настоящата тема аз и други потребители, споделиха негативните си впечатления от свредлата Parkside. Аз ги купувах, първо защото все ме мързеше да ходя до ,,Практикер", ,,Баухаус" или друга голяма верига, второ, защото са много евтини, като за комплект, но просто НЕ стават. Дадох 300 лева за свредла и длета Bosch и Wurth и сега е друго нещо.
                        Съветът ми е, свредлата Parkside да бъдат избягвани за покупка. Верно, че са евтини, ама ,,Де е Киро на кирия", ако от коплект 20 свредла, поне 1/3 се трошат, като солета, а другите след първи отвор, изобщо не пробиват. За работа в метал, тия свредла не стават. Длетата е секачите SDS за перфораторите Parkside, общо взето са същото ниво. Просто, консумативите трябва да са качествени.
                        Ама за тия пари, на които се продават в ЛИДЛ, какво да искаш?
                        На комплектите свредла Парксайд, единственото хубаво нещо са им металните кутийки органайзери за свредлата.
                        Битовете, като цяло стават, ( но не винаги се случват с прилично качество).
                        Ми аз имам 3 кутии (комплекта) за дърво, метал и бетон. Дупча си безгрижно вече май цяла година. Заточвал съм тези за метал 2-3 пъти, най-ползваните.
                        Имам и 2 комолекта SDS, също никакви грижи.

                        Виж в машинката за заточвабе имаше един комплект дето не ставаха за нищо.

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          Чавдаре, тази снимка не ме учудва. Да го кажа така: ,,Нищо ново под слънцето", по отношение качеството (всъщност отсъствието на такова) на консумативите за пробивните елинструменти Parkside. Свредлата и длетата Parkside и Powerfix, продавани в ЛИДЛ, са с никакво качество. От личен опит с тях, мога да кажа, че се изтъпяват, чупят се (свредлата специално са крехки). При разпробиване на отвори в метал, е направо ужас. Оше ми държи влага, как за две дупчици (5 мм), в каса на гаражна врата, с дебелина 3-3.5 мм, пробивах над час и половина. Взех по спешност свредла Wurth от кварталната железария и си свърших работа. Въобще, по горе в настоящата тема аз и други потребители, споделиха негативните си впечатления от свредлата Parkside. Аз ги купувах, първо защото все ме мързеше да ходя до ,,Практикер", ,,Баухаус" или друга голяма верига, второ, защото са много евтини, като за комплект, но просто НЕ стават. Дадох 300 лева за свредла и длета Bosch и Wurth и сега е друго нещо.
                          Съветът ми е, свредлата Parkside да бъдат избягвани за покупка. Верно, че са евтини, ама ,,Де е Киро на кирия", ако от коплект 20 свредла, поне 1/3 се трошат, като солета, а другите след първи отвор, изобщо не пробиват. За работа в метал, тия свредла не стават. Длетата е секачите SDS за перфораторите Parkside, общо взето са същото ниво. Просто, консумативите трябва да са качествени.
                          Ама за тия пари, на които се продават в ЛИДЛ, какво да искаш?
                          На комплектите свредла Парксайд, единственото хубаво нещо са им металните кутийки органайзери за свредлата.
                          Битовете, като цяло стават, ( но не винаги се случват с прилично качество).
                          През годините съм чупил такива на Хилти и Макита . Винаги съществува вероятност да уцелиш някое презакалено . Специално с този перфоратор смъкнах бая бетон с неговото длето и няма никакви грижи . Въпрос на късмет е и с марковите .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Ъглощлайфчето бива ли го на батерии и дали се намира някъде (модел?)?

                            навремето в КОдикс (което фалира май) се предлагаха битове "Щауберг(ер)" - дали някъде се намират, много са здрави!

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Кое ъглошлайфче? Ако е за 115мм дискове - бива го, само не го мъчи с 2ач батерия защото с нея не може много. Има по-малко дето не го знам що за стока е.

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Аз ги имам и двете акумулаторни на 20 и на 12V. Toзи 20V, предния модел, от миналата година, два пъти ходи на ремонт, скъсан пиньон и блокирал редуктор, та имам големи резерви към него, дано новият модел, с който ми го смениха, се окаже по- читав. Малкото 12V засега работи без забележки, само батерията му много се нагрява при непрекъсната работа, та после не иска да се зарежда, докато не изстине.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X