Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

    Здравейте колеги, преди седмица си продадох 525-цата и реших да опитам нещо различно, което след първото каране се оказа коренно различно от това което знаех до сега. Не се чудих дълго и след кратки консултации с познати и приятели реших да скоча в дълбокото с един КТМ 250 2т. Мотор си харесах от мобиле.бг - хубав - лош такъв ми бил късмета, трябваше да се опита. Ходих взех го и започнах:
    Разглобих го на следващия ден за да му сложа едни гардове на радиаторите, свеща да видя, час метър да вържа че нямаше километраж, гумички, верига, пиньон, масло в скорости и т.н. общо взето да се запозная с мотора и да видя какво ще трябва да се сменя и поправя в следващите дни и месеци.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140221_125749.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:6046990

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140221_125715.jpg
Прегледи:1
Размер:160.9 КБ
ID:6046991

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140221_125725.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:6046992

    Филтър както се вижда е отчайващ но след малка интервенция стана чисто нов. Взех си от Еди масло за скорости и масло за бензина, както и една мензура която се оказа много ценна (по съвет на приятел, за което съм благодарен много)
    Всичко си мина като по книга с монтажи и демонтажи, дразнещо беше че бяха натягали болтовете като за последно на всичко и в следствие на това повлече две резби ( на пробката на скоростите и за източване.) Минах на малко по горна резба и нещата си дойдоха на мястото. Снимки от процеса няма защото вече бях омазан до ушите.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140224_135033.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:6046993

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140224_134946.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:6046994

    Реших да направя един кръг в събота с него за да ми се изясни картинката по добре.

    В Събота започнах едно познавателно каране което в края на деня стана баш каране по Люлинската планина. В началото беше забава, леко за управление и лесно за маневриране. Обаче след 1-2 деренца умората започна да си казва думата (не бях карал от 2,5 месеца) и непознаването на машината си каза своето. Каране, падане, абсолютно неадекватно поведение все едно току що се качвам на мотор. Елементарни пътеки без да мога да мръдна. 2 пъти ми вадиха мотора, но какво пък начинаещ съм
    Мина деня и вече имах ясна представа какво ми харесва и какво не.

    Предницата течеше - лесна работа е тя снимки от процеса ще има след ден два като я захвана.
    Мотора не ВЪРВЕШЕ като 4т искаше си друг стил който аз не владеех, гасне на странни места, иска си полусъеднител и все мислех за тоя смотан разход и това че нямам масло в мен.
    Прибрах се обаче доволен

    В неделя направих един разговор с доста по кадърен от мен човек в тия работи и той си каза: на 4т съединител 100 пъти на каране на 2т. 1000 съединител. Демек бая повече, а аз си мислех друга работа.
    Понеделник реших да отворя карбуратора, да сменя свещицата и още малко сервизни дейности.
    Краба го отворих за почистване и се оказа жестока мизерия вътре Промих всичко с бензин, продухах с компресора и сглобих. Утре мисля да попилея предницата че дразнещо тече. До края на седмицата по план трябва да сменя всички течности отново, спирачната че е на кафе, на съединителя, задната спирачка. Ще сменя и вероятно на скоростите отново защото сега карам с 80W на Бел рей, което обаче нещо не ми харесва и ме съмнява че увлича.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140224_162336.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:6046995

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140224_134900.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:6046996

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140224_134923.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:6046997

    Също така мотора има една благина която си работи ектра, само някой да се научи да я полза

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:54839074000_2_.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:6046998

    Ами това е за сега, скоро и друга информация
    Последно редактирано от Chinela; 24-02-14, 20:12. Причина: Разстояние между снимките.
    Който оцелее ще закусва!

  • #2
    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

    Честито моторче ! Маслото на скоростите ти е ужасно гъсто, наливай двигателно 10W40.

    Коментар


    • #3
      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

      Бижо , честито за моторчето , не се плаши ще започнете да се разбирате , и други се плашеха а сега нямат време да пишат от каране. Ще мина тези дни през сервиза да го видя на живо , а и трябва да премеря нещо по предницата ти , че купих едно ново Marzocchi 50mm. за новия проект.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

        Честито

        Коментар


        • #5
          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

          Честито.....от дълбокото, май ще си правиме група на "фритюрниците"
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

            Честито и от мен.
            Не съжалявай, че мотора има кусури, така дори е по-добре...сега ще го пипнеш САМ навсякъде и после карането ще е по-сладко.
            Ще се учудиш колко малко му трябва за да стане перфектният мотор, после скука, няма никаква поддръжка, само бензин и пУна газ,

            Коментар


            • #7
              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

              Честито и от мен. Като му гледам въздушния филтър, мисля не е излишно да надигнеш и цилиндъра да видиш за какво става въпрос.
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • #8
                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                Така и така ми е тръгнало на хвалене да си пиша докато може

                Светнах го цилиндъра през изпускателя (или както там се казва при този тип двигатели) цилиндъра му се виждаше хонинга още, буталото на пипане беше без луфтове и без напластявания от нагари на масло. И така и така му бях бутнал гайдата му смених О-пръстените за да не цапа, а и се оказаха стотинки. Генерацията му е FMF от край до край което дали е + или - не знам. Ще видим в последствие. Хубавото на цялата работа е че падам винаги на ляво а голямото на гайда е отдясно , гард ще и направя малко по натам. Клапите са VForce3, бърза и бавна газ, дебело кормило и най вече леко като колело. Пиньони 13/51 "Талон"

                Змей маслото ще го сменя вероятно до края на седмицата защото мотора загасен не мога да го бутна, седи постоянно зацепен. Вероятно дисковете направо слепват.

                Веско чакам те като топъл хляб

                Пацо в събота уж излязохме с Тонката за опознаване на машината, то станахме група от 5 човека и си караха как си знаят по дерета и екстреми...мамата ми се...ама беше кеф, трябва да направим едно каране с тебе поне да не чувствам комплекс от тия 4т.

                Чинел май ще се окажеш прав за много неща еле за жокер обади се на приятел.
                Който оцелее ще закусва!

                Коментар


                • #9
                  От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                  Поздрави за машинката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                    Днес работих по предницата, смених маслото с Белрей 5w и новички части и нещата си дойдоха на мястото. Смазах лагери на колелата.
                    Смених маслото на скоростите с Репсол 15w50 за мотори с мокър съеднител.
                    Свалих и промих резервоара и цедките на кранчето. Бая мизеря изтече, пясък, треви, клечки и куп други незнайни боклучета.

                    Събрах мотора и го запалих. Сложих му свещ 6-ца и от първото ритане запали. Сега вече и ниските обороти му бяха наред, и мотора си работеше по добре. Явно си иска редовно почистване.


                    Остана утре да направя каишите за теглене ако окъсам някъде, един бутон за фара да монтирам и май е това за сега.

                    Опс забравих че ми се явява един тъп проблем, при движение кормилото го усещам тежко на дясно, създава ми се впечатление че нещо го затруднява при въртене. Ще разглобя да видя лагерите в какво положение са и дали изобщо имат смазка

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_120139.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5567415

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_120004.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5567411

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_115947.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5567416

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_161502.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5567410

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_142018.jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5567413

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_115949.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5567417

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_121129.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5567414

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140225_142021.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5567412
                    Последно редактирано от Chinela; 25-02-14, 20:35.
                    Който оцелее ще закусва!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                      Eеее Бижо и ти ли бре то как е тръгнало само аз останах но ще постискам още малко .Честито и много да те радва.
                      0878424143
                      0887424150

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                        Пепо ами и мен ме заразиха и аз барабар Петко с мъжете. Ще се пробвам а каквото сабя покаже
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                          Малко шукарии


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140226_150415.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5567634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140226_151911.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5567635
                          Който оцелее ще закусва!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                            Вчера реших да отворя лагерите на тройниците за да ги видя в какво състояние са и о чудо , бяха в ужасно кално.

                            Свалих тройниците, почистих всичко до метал. Лагерите са здрави, но бяха много много мръсни. След почистването намазах всичко обилно с грес и затворих. Преди предницата имаше едно леко насичане и затягане все едно бе с демпфер, след интервенцията се люлееше от вятъра

                            Същата работа направих и отзад със лагерите.

                            След това хванах и изчистих основно спирачната система и хидравличния съединител. Вътре не беше течност а беше нещо като кафе + сажди . С вакум помпата дърпах отдолу и пълнех казанчетата със чиста течност и така докато не потече чиста от всякъде.
                            Сега се боря с бутона за фара. По схема от звездата идват два кабела от които единия е захранващ и отива към бутона и от там към фара. Регулатора го няма във схемата, участва само като връзка между звездата и бутона. До тук добре обаче като пуснах фара и той изгоря Ако някой знае точно как е на 2т. машина да сподели.

                            За съжаление имам 1-2 снимки от борбата.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140227_131409.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5567799
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140227_123620.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5567800
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140227_123622.jpg
Прегледи:1
Размер:76.0 КБ
ID:5567801
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140227_123630.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5567802
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                              Еееее спечелената борба с болта на седалката не се ли брой.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X