Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

    Давай все така с материала Биже ! Следя темата , аз също се чудя дали на моя ТМ да бутна малко зъбаците , че понякога 5та и 1ва ми идват късички..

    Мен ме интересува по-конкретно за карба да кажеш как точно го настрой , че аз там имам проблем , а за разхода няма да говоря . Когато самоковци ми бяха на гости , за около 50тина км изпуках цял резервоар гориво и не ми стигна да завърша разходката.

    П.п Аз 4т мотор нямам и не съм и имал ! От както се помня карам 2т и винаги спирам с 2те спирачки и колкото и да съм ги тормозил не съм имал проблем с тях.... защо вие имате такива проблеми ... нямам обяснение ?!?
    Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

    Коментар


    • #62
      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

      За 300 кубиковите установих, че панацеята е 14/50, за 250ките не мога да кажа, но си мисля, че 13/50 трябва да е ОК.
      Сега на Кърджали сложих 13/50....пълен провал. Още утре си връщам 14-ката отпред, мотора с 13-ка не върви изобщо.

      Коментар


      • #63
        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140408_115637.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5578447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140408_115644.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5578448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140408_115705.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5578449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140408_124431.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5578450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140408_145435.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5578446

        Ето и обещаните снимки!

        Ванка, в Кърджали имаше места където карах на 1-ва защото за втора нямаше обороти, друг е въпроса че това може да се дължи и на пилота Но мисля да си направя експеримента с 14/50 ако нещо ми дойде криво ще се върна на 13/50, по мануел го дават или 13/48 или 13/50. Но ще пробвам все пак.

        Жорка, карбуратора съм го настроил по мануал. Като пише това съм направил, единствено което съм направил различно е малко да го обогатя с иглата. Вдигнах я с едно деление.
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #64
          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

          Забравих да напиша че в мотора ползвам ето тази добавка. По скоро не е добавка, а химия която е доста добра и за сега се държи отлично.Слагам я в маслото със скоростите и няма проблем със съединителя. Скоро ще започна да я меша и с маслото за бензина. Има доста клипове в нета с нея за да не пиша аз и да изглежда като реклама, може да се запозна който иска. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140409_104454.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5578535
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #65
            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

            Биже това не идва ли много през кръста, като го смятам излизат почти по около 20-тина лв за смяна на маслото.
            Аз съм заложил на хубави масла и честа смяна (в скоростите ги сменям на около 400-500км).
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #66
              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

              Ами не, тя тубичката е 35лв. Аз слагам по малко, само в скоростите съм сложил 150мл.
              Иначе аз карам с Репсол в скоростите, Белрей също. За мешане ползвам Белрей. От към масла не пестя изобщо. Но си слагам и от нея.
              Слагаме от нея и на една кола която я направихме за пистовия шампионат и там сме я наблъскали в диф, скорости, мотор. Скоро отваряхме мотора и от вътре светеше като нов, а в състезателно темпо под 6000 об. рядко слиза. Работи си читаво тая химия и затова я слагам в мотора. Ако нещо се съмнявам в работата на двигателя, ще го отворя - снимам и ще пиша впечатления.

              Само да допълня че маслото на скоростите ще го сменям на 20моточаса, за сега съм на 16 така че скоро ще сменям
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #67
                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение

                Само да допълня че маслото на скоростите ще го сменям на 20моточаса, за сега съм на 16 така че скоро ще сменям
                Това не е ли доста честа смяна ,то на всеки 2-седмици ще се сменя!
                П.С А, като се замисля ,като купих КТМ-а , ми викат "сменяш го сега ,и чак на следващия сезон" ):

                Коментар


                • #68
                  От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                  Ами не е,много зависи от карането и терена. На едно излизане съм правил 10моточаса а също така и 5 моточаса, сегашното масло е на 5-то каране вече. А и искам да си имам читава машинка
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                    Първоначално публикуван от KioTo Преглед на мнение
                    Това не е ли доста честа смяна ,то на всеки 2-седмици ще се сменя!
                    П.С А, като се замисля ,като купих КТМ-а , ми викат "сменяш го сега ,и чак на следващия сезон" ):
                    И аз съм слушал такива мнения, но не е така. Аз нямам моточасовник и не знам на колко ще го сменям , но 4/5 резервоара задължително или като часове ще е 20/25.
                    Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                    Коментар


                    • #70
                      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                      Сега видях точно какво пише в мануала на мотора ми.
                      Check oil level 10A
                      Change the gear oil - 10A - 40A

                      10-40A ( every .............operating hours / after every race)
                      А както знаем мотора е мислен за ендуро, демек не да го мятаме как си знаем по български и да се тормози по екстреми. Тогава важи май повече второто правило - след всяко състезание. Така че колега ако искаш да те слуша мотора е добре по често то 1 на сезон да се сменя. Все пак това са високо натоварени машини.
                      Който оцелее ще закусва!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                        Масло да се сменя на 1 година ?
                        И после "мотора е перфектен, за 4 години откакто е при мен 3 пъти сменях масло и 2 пъти прах филтъра "
                        Да те е страх да отвориш мобилето после
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #72
                          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                          Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                          Масло да се сменя на 1 година ?
                          И после "мотора е перфектен, за 4 години откакто е при мен 3 пъти сменях масло и 2 пъти прах филтъра "
                          Да те е страх да отвориш мобилето после

                          Даа подкрепям те и аз се нахендрих на един такъв ''перфектен'' мотор , та сега стой та гледай !!! Скъпичка е поддръжката , но по-добре пари за масла и филтри от колкото после пари за нови двигатели !!!
                          Знаеш името, а не историята ми ! Знаеш какво съм направил, но не и как съм го постигнал !!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                            Маслото на скоростите се сменя в зависимост от типа каране, ако караш поляни може на 30 часа да не го смениш, но ако караш пътеки може и за едно каране да го прецакаш и да стане на катран. Колкото и съвременно да е едно масло, не си мислете че може да издържа дълго на постоянни прегрявания, удари и триене м/у частите в скоростите и съединителя
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                              Станах на 20 часа и дойде ред на обслужване, днес извърших следните дейности

                              - Смених маслото в скоростите, ще заложа на БелРей отново
                              - Въздушния филтър мина едно пране(то след всяко каране го правя така или иначе)
                              - Свалих с една идея предницата че нещо мотора ми идваше висок и имах случай на едно -две падания от място
                              - Забелязах че единия от болтовете държащи левия радиатор го няма (явно паднал) всичките 4- ги стегнах с осигурител за резби на Локтайт.
                              - Почистих и смазах лагерите на задното окачване + унибалите. Проверих лагерите на тройника.
                              - Почистих водачите на спирачните апарати защото единия ми се стори че задържа и ги свалих и двата + едно добро гресиране добре ще им се отрази.
                              - Веригата е свалена, почистена и накисната във варел със старо масло да поседи една вечер...
                              - Проверих свеща, свалих гайдата и огледах буталото и цилиндъра ( не че нещо ме притеснява, но ако нещо има поне да го хвана в началото) всичко е ОК за сега.
                              - Смених крушката на фара защото нещо беше започнала да потъмнява и да не ме изненада когато ми трябва я смених профилактично.
                              - Утре ще почистя всички букси с въздух и ще ги напръскам обилно с контактен спрей че бая кал събират.
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                                Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                                Станах на 20 часа и дойде ред на обслужване, днес извърших следните дейности

                                - Смених маслото в скоростите, ще заложа на БелРей отново
                                - Въздушния филтър мина едно пране(то след всяко каране го правя така или иначе)
                                - Свалих с една идея предницата че нещо мотора ми идваше висок и имах случай на едно -две падания от място
                                - Забелязах че единия от болтовете държащи левия радиатор го няма (явно паднал) всичките 4- ги стегнах с осигурител за резби на Локтайт.
                                - Почистих и смазах лагерите на задното окачване + унибалите. Проверих лагерите на тройника.
                                - Почистих водачите на спирачните апарати защото единия ми се стори че задържа и ги свалих и двата + едно добро гресиране добре ще им се отрази.
                                - Веригата е свалена, почистена и накисната във варел със старо масло да поседи една вечер...
                                - Проверих свеща, свалих гайдата и огледах буталото и цилиндъра ( не че нещо ме притеснява, но ако нещо има поне да го хвана в началото) всичко е ОК за сега.
                                - Смених крушката на фара защото нещо беше започнала да потъмнява и да не ме изненада когато ми трябва я смених профилактично.
                                - Утре ще почистя всички букси с въздух и ще ги напръскам обилно с контактен спрей че бая кал събират.
                                Както е казал народът:
                                Ето така се прави, ако искаш да караш и да се забавляваш.
                                Респект за извършеното.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10152633_304656446348525_420059678_n.jpg
Прегледи:1
Размер:12.7 КБ
ID:5582773

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X