Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

    Вече имаме напредък и леко по леко забравям за 4т. Работя усилено по въпроса, но си иска време и талант който за сега го няма още
    Който оцелее ще закусва!

    Коментар


    • #32
      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

      Незнам мойта ми изпуши един път ама бех и предобрил до ръба с антифриз, а и Аз съм си човека чайник нема такава машина дека да не ми кипне просто не мога да ги пазя но специално цвайката ми като че ли нема такива наклонности та ми е малко странно че при теб е така, пробвай със разширител тогава.
      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

      Коментар


      • #33
        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

        Най-лесен и евтин, е варианта със размяна на капачката с някой от групата ви. Проблема е или капачка или твърде бедни настройки или пръстена на главата. Наблюдения имам върху Гас 250 - с нормална капачка 1.2 / като на КТМ-а е/ ,когато е точно всичко, няма ядове. Пробвали сме с бедни настройки и 1.8капачка и вари боба още по равното.
        Силата е нищо без контрол.

        Коментар


        • #34
          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

          Ще опитам с малко по богата смес и ако тогава кипне ще сложа разширител.

          Ако някой има степенка за КТМ 250 2т. или 530 да се обажда че моя няма а ми се иска да има
          maki449
          Капачка ще взема нова от Еди, двадесетина лева струва. Имам съмнения че тя прави магарията, че много мека ми се вижда пружината. А имам една стара от Ямахата ми дето уж е на 1.1 а е бая по корава
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #35
            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

            Честито за кафеварката.
            Допълнителен вариант за елиминиране на греенето е безводен антифриз Evans Coolant - David Knight кара с такова, кипва над 185с градуса.
            Не би трябвало да грее лесно. Понеделника покарах 300 EXC без перка и разширителен съд на пробиване на дере с много гъсти тънки буковици и много паднали клони в дълбока шума.
            Проблем никакъв от към кипване. Наместването на мотора и обръщането от място също е песен сравнение с моята 690cc траялка.
            Бих си взел 2Т ако пуснат нещо в по голяма рамка като за нормални хора.

            Коментар


            • #36
              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

              Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
              Честито за кафеварката.
              Допълнителен вариант за елиминиране на греенето е безводен антифриз Evans Coolant - David Knight кара с такова, кипва над 185с градуса.
              Не би трябвало да грее лесно. Понеделника покарах 300 EXC без перка и разширителен съд на пробиване на дере с много гъсти тънки буковици и много паднали клони в дълбока шума.
              Проблем никакъв от към кипване. Наместването на мотора и обръщането от място също е песен сравнение с моята 690cc траялка.
              Бих си взел 2Т ако пуснат нещо в по голяма рамка като за нормални хора.
              Evans-a си е хубава екстра(даже задължителна за повечето КТМ-и) , но първо трябва да се намери причината за греенето преди да се разтопи буталото.... Двигателят пак ще грее,дори и с Evans,само няма да кипи така..

              Коментар


              • #37
                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                Иглата я вдигнах малко, при мен имам един газ анализатор, по някое време ще видя какво дава като стойности. Макар че досега на 2т. не съм мерил, че само аз коли го ползваме.
                Jam - Според мен нещо смесите са ми объркани и от там си грее. Също така виновен може да е бил старият антифриз който аз просто бях забравил да сменя, но вече е поправено. Останаха 1,2 лагера да му сменя и ще го тествам отново за да видя проблема с греенето дали е оправен. Твоя 690 е с история и научен на Люлинските пътеки .

                Мотора е с термостат още и се чудех дали да го махна, но тогава би загрявал по бавно?
                Който оцелее ще закусва!

                Коментар


                • #38
                  От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                  Термостата е едно от първите неща, които изхвърлям. Проблеми с незагрял мотор нямам
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                    Настройката на сместа ,че трябва да я оправиш не го и коментираме. Еванса ти го дадох като алтернатива на перкака и разширителния съд.
                    Коя година е твоя, има ли акумулатор, температурен датчик?
                    Предполагам знаеш регулатора не трябва да остава без консумация ,че ще го стопиш.
                    Ако си без акумулатор, фара трябва да си свети нон-стоп. Ако слагаш перка, (и нямаш датчик) вържи я на един ключ: или фар/или перка за дане предовариш пък релето. (За да не слагаш второ за перката.)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                      А какъв е модела на това 250 ? Няма инсталация за фар (доколкото се видя от снимките и постовете на колегата), има термостат. XC ли е ?
                      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                        Мотора е 2010г. има си инсталация за фар и всичко за едно ЕХС, просто някой е решил да си ги вземе преди да го купя аз. Няма акумулатор само на ритач е. Общо взето бая неща са наскубали преди да го взема. Но това не е проблем ще си ги набавя и доставя.
                        Който оцелее ще закусва!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                          Щом си подкарал фара, това е важното. Ехс-то има една камара излишни кабелаци (стоп машинки, клаксони, мигачи, стоп и т.н ) Колкото по-малко кабели , по-малко проблеми
                          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                            Ей го и новия придобитък на мотора. Днес цял ден 3 кабела връзвах все нещо ме теглеше извън сервиза. Ама накрая се заинатих и го направих. Като подарък за 8 март за жената. Като ми се обади да пита къде съм да и кажа : -" На поне 30км от тебе"

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140307_111713.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5568899


                            Ей го и часовника. От две карания сме на 7 моточаса . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140307_111825.jpg
Прегледи:1
Размер:58.4 КБ
ID:5568898

                            Утре ще кормя ей тоя приятел. Дано да е бил заседнал Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140307_111802.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5568900

                            Пружината за натяг на клапите, как е добре да я държа, като дойде мотора беше развита, сега съм я навил и много разлика не усещам Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140307_111815.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5568901

                            4ef4o - то аз добавям кабелаци че ме бяха оскубали като мишок После ще го тегля на кантара да видя колко бакър съм добавил
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                              Колега от къде взе гардовете на радиаторите и цена ако може?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                                Биже по YAMAHA-ta надали толко си се ровил. Само да не ти мине мерака докато го стегнеш.Поздрави и да ги наказваш.
                                0878424143
                                0887424150

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X