Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

    Чудесно, сега се сетих, виж и антифриза, промий системата и сипи нов.
    Бижо, накрая ще видиш, че и самото обслужване носи радост и удовлетворение, не по-малко от карането.

    Коментар


    • #17
      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

      Тази ръжда по лагерите и тръбата говори за наличие на пропуски в гумените уплътнения . Само с почистване и гресиране няма да стане - след известно време картината ще е същата . Ръждата е следствие - ти премахваш следствието . Търси причината - отстрани и нея .

      Коментар


      • #18
        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

        Бях забравил болта Жорка. Жоро видя че единият от болтовете държащи опашката беше скъсан, аз нямах нерви но той го разпроби и навихме нова резба и стана заводско, даже намерих и същия болт.
        Който оцелее ще закусва!

        Коментар


        • #19
          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

          Чинел, надявам се тази седмица да имам повече време да се опознаем с машинката, покрай 3-ти март. Че ми се събра седмица ремонти а ми се кара вече Относно промиването, при мен в базата има химици които произвеждат антифриз и разни там подобни смеси за дистрибутори, та те ми дадоха един химикал който ще използвам при махането на стария антифриз, сипвам химията която чисти всички остатъци от предишния антифриз и ми казаха че се свързва с алуминия като създава защитен филм който пречи при поява на кавитация или кипене да откъсва миниатюрни парчета от алуминия и така да създава предпоставки за "гниене" . Така че и това е планирано да се случи тези дни.



          pe6o74 -
          Много си прав затова оставих нещата така, след почивните дни като се надявам да направя две карания поне, отново да разглобя и да видя какво е положението. При разглобяването и почистването забелязах че гуменият пръстен на долния лагер е пълен по ръба с червена глина която го е избутала и не му позволява да прилепне плътно и така да пази лагера. Горния си беше в много добро състояние и все още пълен с грес. Затова след като покарам тези дни, ще отворя да видя какво е положението и ако има пробив ще си сменя гумения пръстен.

          Едно клипче от миналата събота от карането по Люлин. Единственото 2т. бях
          Последно редактирано от БИЖО БИЖЕВ; 28-02-14, 21:19.
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #20
            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

            Нещо не разбрах-регулатор изобщо ли няма?
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

              Има, обаче по схема го дават само за мигачи и клаксон + километража. За фара изобщо не го дават да има връзка. Днес ще го връзвам през регулатора защото вчера изгърмяха крушките.,
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #22
                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                Колега честито за мотора, като те поздравявам за желанието и отношението към него А относно клипа съм сигурен, че специално за Люлин планина си грабнал приза "най-атрактивен моторист"
                P.S. Имам в предвид страхотната ти каска
                SUZUKI DRZ SuperMoto

                Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                Коментар


                • #23
                  От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                  От днес сме със фарче Надявам се на два дни тестове

                  Аааа каската си е така от бая време и много и се радват
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                    Два дни го карах и имам едно въпросче. Тоя мотор се скъса да кипи. С газ, без газ, на полусъединители, по завързани пътеки където трябва 1-ва и лека газ. Кипи всякак. Не кипи само ако е на ръчка като на рали рейд..Иглата съм я пуснал с едно деление надолу. Демек е обеднен. Обаче днес не съм прал филтъра нарочно за да го запуша малко обаче пак си кипи.
                    Който оцелее ще закусва!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                      Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                      Два дни го карах и имам едно въпросче. Тоя мотор се скъса да кипи. С газ, без газ, на полусъединители, по завързани пътеки където трябва 1-ва и лека газ. Кипи всякак. Не кипи само ако е на ръчка като на рали рейд..Иглата съм я пуснал с едно деление надолу. Демек е обеднен. Обаче днес не съм прал филтъра нарочно за да го запуша малко обаче пак си кипи.
                      Двутактовия мотор е хубаво да е една идея по-богат. Аз моя като си играх с настройките на карбуратора, пробвах и с леко по-бедни настройки и се отразяваше осезаемо на температурата на двигателя. Много по-бързо загряваше, а и мощността беше една идея по-малка. Като цяло не е и хубаво да се кара така, защото има по-лошо мазане, а и съм виждал пробито бутало на 2т от бедна смес. След едно кръгче с по-бедна смес веднага сложих по-големи жигльори и след още няколко проби докато уцеля комбинацията мотора стана съвсем друг от това, което беше. Филтъра трябва да е много задръстен, за да усетиш разлика, така че не разчитай, че като е по-мръсен ще оправиш настройките на карбуратора. А и имай впредвид, че при по-ниски температури сместа обеднява, поради по-голямото количество кислород във въздуха. Моя съвет е да го обогатиш и да не го караш така...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                        Бижо , освен газ трябва и движение , колко по-бързо , толко по-добре. Внимавай със сместа , защото между това да върви както трябва , и между това да се строши , има много тънка граница.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                          Вентилатор ти требва, и ако включва през датчик сложи му такъв който включва м/у 85 и 89 градуса, в краен случай и разширител.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                            Нещо не е наред. цвайка така да кипи !
                            С какъв антифриз си колега, виж си капачката да не се е прецекала нещо и да отваря бързо.
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                              Демек излиза че това което знам е че нищо не знам. Още трябва да уча за тия цвайки а уж прости двигатели изглеждат баси Ще вдигна иглата с едно деление и ще я направя да е точно по средата. Те така я дават по мануал. Ще тествам и ако издържи кочинката и тоя път значи е вярна посоката.
                              Трипере - вентилация се чудя дали да слагам че аз нямам акумулация и ще се налага да я връзвам направо към звездата, а чувам че масово си хвърляли перките щото горяли звездите от претоварване. Имало тунинг звезди ама нещо не ми се инвестира в тая посока. По добре да и уцеля настройките на машинката и да взема да се науча да я карам май ще е най добре. Капачката ми е на 1.4 сега и ако още изхвърля ще мина на такава 1.8 бара.
                              Вчера ме светнаха че на двигателя под водната помпа има едно квадратно дето се навива и натяга пружината. Моето си беше развито а ми казаха че трябва да е бая навито за да има ниски мотора. Е аз го навих ама много ниски не видях, после четох по мануала но там пише само за цвета на пружината не и колко да се натяга.
                              Който оцелее ще закусва!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ктм 250 2т. постягане за разходки и бедствия.

                                От видеото останах с впечатление че го "мъчиш" да го караш като 4т. Според мен така го товариш повече,1 надолу и газ,от обороти не се плаши
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X