Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бавните 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: бавните 4x4

    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
    ? Ние му отговаряме че при по спънат терен през цялото време се кара на бавни. Е тогава вече щеше да припадне направо се хвана за главата. Като го видяхме вика абе бегайте с тея бавни скорости това е ебати гадната работа.
    Тъпака не беше схванал че това е най хубавата част.......... самата магия за проходимост и дънене на 4х4 предаването
    E кажете сега как да обясняваш на хора......образовани,до известна степен технически грамотни,Шофиьори-професионалисти за това,че карането на бавни е по добро за джипката/Отиваме на лов в къщичката се качват 7бр.човеци+снаражението.Извън асфалта влючвам си на бавни тръгваш си на 3-та и тн...колата си върви катери си поедно време се обажда един -абе ти лудли си та караш на бавнине е хубаво за трансмисията,разхода е по-голям и така.Демонстрацията ми бе следната на равно минах на бързи 1,2 и толкова позволяваше терена.Оборотомера 2200об.На баира не стигна мощтност,айде 1-ва издрапа някак си.Предстоеше доста път с такива наклони, минах си на бавни 3-та подаваш си газ тя си дърпа нагоре 4-та някаде и 5-та оборотомера 1500-1700об.Показвашимго те си знаят абе не е хуво за колата.Ееее..да е такова да им го набиеш ама то..../Мойто скромно мнение е,че разхода нямя да е по-голям.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • До: бавните 4x4

      Преди малко щях да изгасна на втора бавна на баир с 5 човека и половин тон товар в ремаркето... Добре, че имаше и първа бавна! Иначе какво?! Какво да правя с моите мижави 86 кончета ако нямаше бавни?

      Коментар


      • До: бавните 4x4

        Добре де, някой може ли да обясни механизмът, по който бавните скапват нещо? И увеличават разхода?

        Коментар


        • До: бавните 4x4

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Добре де, някой може ли да обясни механизмът, по който бавните скапват нещо? И увеличават разхода?
          Питай колегата. Той сигурно знае.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: бавните 4x4

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Добре де, някой може ли да обясни механизмът, по който бавните скапват нещо? И увеличават разхода?
            Според мен такъв механзъм няма. Скапването преди всичко е следствие на вандализъм, което важи със същата сила и за бързите. Другия фактор е износване и старост. Това всички го знаят. По принцип бавните пазят а не скапват.

            Коментар


            • До: бавните 4x4

              )) Що бе, може да има пък ние да не го знаем. Питам.

              Коментар


              • До: бавните 4x4

                Има такъв - АЗ!
                Първата ми кола с бавни - някакво Митсубиши. Сядам, включвам бавни, 1,2,3...Я, ами тя не върви! Я газ...
                Ето ви начин за скапване.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • До: бавните 4x4

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Има такъв - АЗ!
                  Първата ми кола с бавни - някакво Митсубиши. Сядам, включвам бавни, 1,2,3...Я, ами тя не върви! Я газ...
                  Ето ви начин за скапване.
                  Става въпрос да вандализъм нали? Не, че и аз не давам газ, но когато трябва. Друг е въпоса ако искаш да вдигнеш 80км/ч на бавни. Те са за друго. А ако някой иска да си строши нарочно колата, няма никакви проблеми - пък после става буклук, дарак и тем подобни...

                  Коментар


                  • До: бавните 4x4

                    И какво счупи ли се?Щото аз КИА-та съм я карал с над 120км/ч на бавни...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • До: бавните 4x4

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      И какво счупи ли се?Щото аз КИА-та съм я карал с над 120км/ч на бавни...
                      При мен не става, повечи от 40-50 , не иска а и не мисля , че му трябва. Бавните са си бавни, мойте са бая бавни. Ако искам 120 (тя мойта толко си вдига на бързи - макс.) ще си сложа бързите.

                      Коментар


                      • До: бавните 4x4

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Има такъв - АЗ!
                        Първата ми кола с бавни - някакво Митсубиши. Сядам, включвам бавни, 1,2,3...Я, ами тя не върви! Я газ...
                        Ето ви начин за скапване.
                        Нали всички правят разлика между бавни и блокаж на междиния диф.
                        Ако Митсубишито беше със СуперСелект нямаше да можеш да го убиеш.
                        Всъщност ти какво му уби.

                        Коментар


                        • До: бавните 4x4

                          При маломощните двигатели има голяма полза от бавните,при мощните двигатели,според мен има две ползи,едната е да се подсигуриш,с блокажа на централния диф,и второ ако дърпаш ремарке например по голям наклон,да минаваш дупките и коренищата при изкачване пълзейки,да не разлееш бензина в тубите ,общо взето си е комфортно на бавни при голям наклон,с голям товар.Иначе никога не съм изпитвал нужда да превключа на бавни с 3.1тд,докато с 2.1тд беше почти непосилно изкачването например на северната страна на яз.Доспат с ремарке с лодка и поне 700 кг.товар при наклон от 35 градуса.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • До: бавните 4x4

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Щото аз КИА-та съм я карал с над 120км/ч на бавни...
                            ?????

                            Излиза, че нищо не съм разбрал за бавните. Наистина ли 120 км/ч?

                            Поздрави!
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • До: бавните 4x4

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              И какво счупи ли се?Щото аз КИА-та съм я карал с над 120км/ч на бавни...

                              Е такова животно нема!!!
                              При мен 40-50 максимум - иначе изкарва буталата!!!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • До: бавните 4x4

                                Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                                При маломощните двигатели има голяма полза от бавните,при мощните двигатели,според мен има две ползи,едната е да се подсигуриш,с блокажа на централния диф,и второ ако дърпаш ремарке например по голям наклон,да минаваш дупките и коренищата при изкачване пълзейки,да не разлееш бензина в тубите ,общо взето си е комфортно на бавни при голям наклон,с голям товар.Иначе никога не съм изпитвал нужда да превключа на бавни с 3.1тд,докато с 2.1тд беше почти непосилно изкачването например на северната страна на яз.Доспат с ремарке с лодка и поне 700 кг.товар при наклон от 35 градуса.
                                Отново опираме до това, кой къде кара. На мен и на Соти а и на много други , често ни се случва по цял ден дори да не се сещаме за бързите, освен когато стане време да се прибираме за София.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X