Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: АТ vs МТ

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Пример за агресивни гуми според мен: - бутонки, Силвърстоун и нейните копия под формата на различни регенерати, някои от моделите на Максис, тракторните гуми и др.
    Обикновени кални гуми - STT, Тойо, MTR, КМ2 и други.

    Ако искаш мога и с картинки.
    А всичките тези гуми,които посочваш не са ли МТ???Нема нужда от снимки.

    Коментар


    • #32
      От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Това е второто преминаване (там където бе закъсал зеления Гранд първия път), първото преминаване (тогава излезе без да се замисли) бе до закъсалото Бронко - точно където се е закотвил зеления...! От всички които опитаха, мина само Елиан с Вранглера и аз... Едно момче със дизелово чероки (2,5 на VM) влезе на мястото където гази Елиан, не успя да излезе от другата страна, но поне успя да се върне сам на заден ход, с доста лашкане (респект за което, не мислех, че ще успее).

      П.П. - И темата не е за това, кой от къде е успял/неуспял да мине, а за поведението на гумите в конкретната ситуация, от което могат да се направят интересни генерални изводи, относно това - какви гуми трябва да си слагаме на джиповете (такива с които ни кефи как изглежда пред кафето или такива с които джипа има оптимална проходимост)...
      Съвсем се обърка в отричането ми, ма нищо, наздраве, сори, че ти писах в темата
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #33
        От: АТ vs МТ

        Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
        А всичките тези гуми,които посочваш не са ли МТ???Нема нужда от снимки.
        Ами не са точно МТ. Тракторките и бутонките не случайно са забранени в доста държави. Се едно пък не си виждал как завъртат чимовете с тревата около тех и направо късат. То и тва е дъвкано преди години тук из форума доста.....
        висете отпуснато

        Коментар


        • #34
          От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          Ами аз като гледам единственото, което важи за това блатце, дълго 3-5 метра, с прораснали борчета в него, не са гумите, а кой отде е решил да мине.
          Червеният минава дет няма прагче, другите видно спират. Като влезеш с газ и не копаш надолу с МТта и няма нещо, дет да ти убие скоростта - много ясно, че минаваш 3-5-те метра...
          Напомни да те цуна следващият път като те видя, щот Бронко беше единствената кола, с кал на покрива........................разбира се от неагресивните МТ гуми нахвърляна

          п.п.
          Мързи ме да търся клипа, на който се вижда, как от втори опит, раздавайки цялата газ, излитам във въздуха от корен или дърво в края на тинята, приземявам се в калта като гюле и чупя преден десен хъб и............толко в дълбоката торф.


          https://www.facebook.com/photo.php?v=10202466443721413

          https://www.facebook.com/photo.php?v=646329135402286

          Колко па да ме мързи
          Последно редактирано от kok4o1; 24-02-14, 22:42. Причина: добавяне на клипове

          Коментар


          • #35
            От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Съвсем се обърка в отричането ми, ма нищо, наздраве, сори, че ти писах в темата
            Не те отричам бе човек. В случката (като изключим дизеловия Черок) най-слабия джип е с 3 литров бензинов шестак (Бронкото), а другите два са V8 5,2 (на Елиан Вранглера не го броя - в друг клас е). Просто споделям и коментираме интересни наблюдения! Сам виждаш, че не отричам това което казваш в началото... Просто тези джипове с които бяхме, без цялата газ нямаха шанс да минат от там, по никакъв начин, колкото и малко да беше блатцето! Дори и Елиан раздаваше цялата газ, ако и да разполага с 500 Nm въртящ момент и "кални" 40-ки. Всичко опираше до запазване на инерцията в този случай, а не до търсене на баланса между максимален възможен въртящ момент и нулева загуба на сцепление/пребуксуване на гумите (това за което говориш ти)! От там и твърдението ми, че конкретния ти пример, за друг начин на преминаване, не e релевантен на конкретната ситуация и замесената техника! Пак повтарям - грунда бе толкова мек, че колите затъваха под собствената си тежест на секундата и без да копат! Минаваха тези които успяваха да запазят инерцията си в участъка с най-голямо съпротивление, а това беше възможно единствено с пълно развъртане на гумите и търсене на по-добро сцепление с по-твърдия слой в дълбочина! Всичко останало в тази ситуация беше "безпомощно махане с ръчички и крачета"...
            Кокич, ако калта по тавана ти беше от собствените ти гуми, нямаше да има "Дядо вади ряпа" колкото пъти ти се случи! Калта по джипа ти (и по лицето ти) бе от Елиан и от мен! И на двата клипа които си качил, се вижда, че гумите ти нищо не метат във въздуха! Не само не копат, ами не се и самопочистват, а само се замазват... Бронкото само ръмжи, ама развъртане йок! Самовнушението е хубаво нещо, ама не помага за решението на даден проблем, а в твоя случай, е или страх да раздадеш цялата газ когато се наложи, или я раздаваш, но гумите идват тежки за този мотор (и за тези хъбове....), от което следва, че или трябва по-често да покарваш извън утъпканите горски пътища (трябват ти техника и практика), или да си ревизираш мотора, или избора на гуми (хъбовете е ясно, че трябва да ги ревизираш при всички случаи...), или всичко това на куп (най-вероятно...)! Да не говорим, че преди да стигнем до тази весела част, ти и Ради най-много ревахте по радиостанциите, че маршрута бил лесен и скучен, че чак при лозенци искахте да ходим... За на Ради джипа се оказа, че и това му е много (непроверен неподдържан автомобил, без ясна представа за реалното му състояние), а тебе постоянно те чакахме, защото темпото ти идваше бързо, а когато излязохме от пътя, веднага се превърна в неподвижна част от пейзажа, че и успя да счупиш хъб! Не го пиша всичкото това, за да се заяждам, или да се изкарвам голям карач! Просто случилото се, ме накара да се замисля, за смисъла от упражнения, които се практикуват масово тук, а именно лифтването на всевъзможни дърти дараци и обуването им с големи и тежки агресивни гуми, които просто не са по силите им! Когато се кара тип "друсни полянка" няма проблем или по-точно не се проявява, но когато се стигне до експлоатация на големите и тежки агресивни гуми по предназначение се оказва, че те са проблем - не могат да бъдат развъртяни до степен да започнат да работят, и джипа се превръща в "голем бел камик"... Това е!

            П.П. Много интересна статистика би била, на колко от джиповете обути с по-големи гуми от оригиналните (1-2 размера нагоре, не ги броим), тук във форума, са им променяни предавателните числа на диференциалите като компенсация, или пък мотора им е бъзикан/подменян за повече мощност..?!! Такава информация би дала ясна представа за процента "кафеджии" сред нас...
            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-02-14, 06:19.

            Коментар


            • #36
              От: АТ vs МТ

              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
              Ами не са точно МТ. Тракторките и бутонките .....
              Прав си обясни моля,тогава точно какви са.Пистови или за разбит асфалт или за рядка мъгла?За сега не ни брига,че са забранени някъде.

              Точно тези гуми,силвърстона и производните му регенерати ако не са за кал и други мизерии от сорта-здраве му кажи.Ако,че на тях не пише МТ .



              П.П. Кокича пак ли се е строшил???Тя каптивата май беше по здрава от тва нещо.
              Последно редактирано от gimax; 25-02-14, 07:08.

              Коментар


              • #37
                От: АТ vs МТ

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                П.П. Кокича пак ли се е строшил???Тя каптивата май беше по здрава от тва нещо.
                Илийка, по-важното е защо се е счупил..?!! По-редовното каране помага за преодоляването на някои самозаблуди на тема "Как се подготвя и се управлява джип за офроуд?"! Лошото е, че тези заблуди и самозаблуди се подхранват и самозахранват от само себе си или от себеподобни, като следствие на което се хвърлят грешни пари в грешни посоки, а това води до липсата на реални положителни резултати и разочарования! Лошо е и когато няма база за сравнение, или когато пък има такава, да не се възползваш от нея...

                П.П. За мен генералния извод е, че ако нямаш възможност да направиш нещо както трябва, с каквото трябва и с който трябва, по-добре да не правиш нищо и да си караш джипа в оригинален вид! Като най-важното от всичко е да караш, защото тогава ще знаеш колко можеш и какво точно ти трябва! Един път като разбереш от какво точно имаш нужда, нататък е лесно...
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-02-14, 07:46.

                Коментар


                • #38
                  От: АТ vs МТ

                  Марто правиш генерални заключения от една случка, въпреки че са в правилна посока. Правилното развитие по твоето задание е това на Елиан, но колко от нас могат да си го позволят вкл. и ти и аз? Хайде си спамни случката на сбирката при Стария със Синето където стоков джип с АТ-та го теглих ат много по-елементарна кална локвичка а Цецо с баничарката я прелетя. Ситуации разни и една с една няма. Това ми беше и мисълта да не генерализираш. Иначе на въпроса за надграждането-аз да си кажа: От 225/15 шосейни без никакви промени на 29-ки Малатеста кобра. Вървя до скъсване на гумите. На 31-ци с качване на ресорите над моста BFG AT /от тогава ги мразя че с Кобрите вървеше н пъти по-добре извън пътя/ и пак с оригиналният двигател. В последствие на 33-ки Суопъри ми омоля двг-то и хоп БМВ 115 коня но дойде ред на мостовете, и понеже беднотия- редукторни от УАЗ вместо от Лапландер например. Кеф но апетита с яденето и БМВ 140 магарета. Постечение на обстоятелства, удавяне и на този дойде и 2.5 пак на БМВ и смяна на раздатка. Пак не ми харесва как върви ама няма кинти за това което ми се иска кето не пречи да си бръмча по гори и полянки де. Та трудно е в бедна държава да видиш супер профи направени джипове като и традициите в тази област ги нямаме и много има да се учим и да наваксваме.

                  пп Пробвай на някоя "расотка" по Лозенска или Плана организирана от Илийката със твоят джип и с АТ-тата и тогава дай повече заключения по нищо правенето с цел проходимост
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #39
                    От: АТ vs МТ

                    Марто, калта по тавана ми е от първото влизане, на второто вече счупих хъба и освен от кръста надолу, никъде другаде не се въртях. За мен спора е безсмислен, защото не минаваха през едно и също място джипките.
                    На първото влизате предните гуми ми бяха отлично изчистени и колата се развърташе до над 5000 оборота, ама съм се научил, че като легна на дифовете и тва е като костенурка, дето маха с крачета във въздуха, гребе, ама няма какво.
                    Виж, че гранда откъдето минава, той дори и до средата на гумата не потъва, а си кара по твърдо. Там вече добре е и твоето управление, че не кривна към дълбокото



                    п.п.
                    А относно самозаблудите за качествата ни като шофьори извън пътя...................ми и двамата повече пишем тук, отколкото да караме, та не сме коректните хора да се самооценяваме. Инак и аз имам високо мнение за себе си де
                    Последно редактирано от kok4o1; 25-02-14, 09:51. Причина: п.п.

                    Коментар


                    • #40
                      От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Пробвай на някоя "расотка" по Лозенска или Плана организирана от Илийката със твоят джип и с АТ-тата и тогава дай повече заключения по нищо правенето с цел проходимост
                      Няма нужда да организирам "расотка",винаги и по всяко време съм готов да спретнеме едни гуми-тестове,примерно из Плана-там са по малко драките и ще опазим боята на гранда.Вчера минавах на пряко и беше "мале мила"-една рядка глиненоподобна боза,абе типична Плана след дъжд.


                      П.П.Току що гледах прогнозата.Събота през ноща го дават да повали и ще накисне есктра.Неделя ще е прекрасно за тестове.Няма да ходиме далече-само на баира над мотопистата в Бистрица.
                      Последно редактирано от gimax; 25-02-14, 10:26.

                      Коментар


                      • #41
                        От: АТ vs МТ

                        Е - ми при така написаните условия и утежнения - колани/лебедки.
                        Не е срамно

                        За Кокича - вие трябва да имате поглед/ноухау за жипа. Ние можем само да му помогнем с по-редовен по-сериозен офф - да си опознае жипа - така и сам ще научи къде как да подхожда и минава според възможностите на жипа си. Което важи и за нас де - не мога да давам акъл как се минава нещо с жип - мога само да кажа аз как бих го направил с моя - с друг е друго.

                        Иначе като карах с агресивни гуми - и аз правих като вас грешката да влизам и опитвам с цялата газ (моят е мъртвец де).
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #42
                          От: АТ vs МТ

                          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                          мога само да кажа аз как бих го направил с моя .
                          Те така,педала до метала.

                          Коментар


                          • #43
                            От: АТ vs МТ

                            Илийка - моята газ до метала е около 3000 оборота, достигнати плавно и на доста по-високи предавателни числа от техните.
                            Те пилят гуми, а аз тук си разчиствам леда и си правя място да излезна

                            п.п. и после що счупил каре - оня го държал до червено на 5000 оборота само 10 минути, но затва пък го измъкнал клон/камик...
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #44
                              От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Илийка - моята газ до метала е около 3000 оборота, достигнати плавно и на доста по-високи предавателни числа от техните.
                              Те пилят гуми, а аз тук си разчиствам леда и си правя място да излезна
                              Насе,нищо не съм казал.Само им показвам как става с ровъра.
                              Стара приказка е: "Дет не става с газ,става със сичката газ"

                              Коментар


                              • #45
                                От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Марто правиш генерални заключения от една случка, въпреки че са в правилна посока. Правилното развитие по твоето задание е това на Елиан, но колко от нас могат да си го позволят вкл. и ти и аз? Хайде си спамни случката на сбирката при Стария със Синето където стоков джип с АТ-та го теглих ат много по-елементарна кална локвичка а Цецо с баничарката я прелетя. Ситуации разни и една с една няма. Това ми беше и мисълта да не генерализираш. Иначе на въпроса за надграждането-аз да си кажа: От 225/15 шосейни без никакви промени на 29-ки Малатеста кобра. Вървя до скъсване на гумите. На 31-ци с качване на ресорите над моста BFG AT /от тогава ги мразя че с Кобрите вървеше н пъти по-добре извън пътя/ и пак с оригиналният двигател. В последствие на 33-ки Суопъри ми омоля двг-то и хоп БМВ 115 коня но дойде ред на мостовете, и понеже беднотия- редукторни от УАЗ вместо от Лапландер например. Кеф но апетита с яденето и БМВ 140 магарета. Постечение на обстоятелства, удавяне и на този дойде и 2.5 пак на БМВ и смяна на раздатка. Пак не ми харесва как върви ама няма кинти за това което ми се иска кето не пречи да си бръмча по гори и полянки де. Та трудно е в бедна държава да видиш супер профи направени джипове като и традициите в тази област ги нямаме и много има да се учим и да наваксваме.

                                пп Пробвай на някоя "расотка" по Лозенска или Плана организирана от Илийката със твоят джип и с АТ-тата и тогава дай повече заключения по нищо правенето с цел проходимост
                                Ванка - написал съм, че няма смисъл, ако кочината не може да си развърти гумите! Ако ги развърта - проблем няма, ако издържат мостовете и т.н. Относно това, да ходя с моя паркетник да карам с лозенци и да не заобикалям интересното - аз съм на ясно колко мога и най-вече с този джип в този му вид! Колкото и мерак да имам - по-проходим няма да стане, ако не набия едни кинти в него и радикално не променя някои работи в оригиналната му конструкция...
                                Мисля, че тази ситуация е напълно достатъчна за изводите които правя - няма смисъл от сиромашки кафеджийски лифтове и големи кални търкалета, ако едно елементарно кално петънце по земната повърхност те превръща в част от пейзажа и никой вече не може да ме убеди в обратното! Никой, никога не е казвал, че офроуда е за бедни хора (каквито сме ние в по-голямата си част)! Това, че на нас не ни харесва този факт и се опитваме да таковаме дявола във въздуха, е съвсем отделен въпрос, но той не отменя правилото!

                                Марто, калта по тавана ми е от първото влизане, на второто вече счупих хъба и освен от кръста надолу, никъде другаде не се въртях. За мен спора е безсмислен, защото не минаваха през едно и също място джипките.
                                На първото влизате предните гуми ми бяха отлично изчистени и колата се развърташе до над 5000 оборота, ама съм се научил, че като легна на дифовете и тва е като костенурка, дето маха с крачета във въздуха, гребе, ама няма какво.
                                Виж, че гранда откъдето минава, той дори и до средата на гумата не потъва, а си кара по твърдо. Там вече добре е и твоето управление, че не кривна към дълбокото



                                п.п.
                                А относно самозаблудите за качествата ни като шофьори извън пътя...................ми и двамата повече пишем тук, отколкото да караме, та не сме коректните хора да се самооценяваме. Инак и аз имам високо мнение за себе си де
                                Кокич! В момента не си мерим чурките тука (не знам защо, когато някой започне да пише нещо съвсем конкретно и дава конкретни примери, примерите започват да го приемат лично и на вътре, докато в същото време твърдят, че нямат претенции за каквото и да е...), но щом си рекъл - така да бъде! На мен този паркетник ми е втория джип! Първия бе доведен до оптимален за възрастта си и фабрично заложените му възможности вид и му бе скъсан задника от каране (около 12 000 км. чист офф и два комплета кални гуми за 2 год.) до степен да хвърли двигател, защото взех да му идвам на нагорно! В момента карам паркетен лъв, по който не е пипано почти нищо, но въпреки това максимума който мога аз да изстискам от него, като проходимост, е в пъти повече от колкото ти можеш с твоето ала "Куадра кОФи тунинг" Бронко с чисто нови кални гуми и други тинтири-минтири, и си мисля, че в неделя това се видя ясно и недвусмислено! Разликата между аджамията и човека който знае какво прави е в това, че аджамията скача директно в "джаза" който му посочат, а този който знае какво прави, първо се поразхожда пеш и оглежда "джаза", преценя дали може, колко може, как може и тогава скача в него - затова и преди да се пусна и двата пъти си проходих траекториите, в които траектории Васко (със зеления Гранд, обут с кални гуми) затъна два пъти, като единия път кара в моите коловози! И твоята траектория не бе проблем, но бе постоянно заета от затъналото ти Бронко, та нямаше как, а и вече бях гладен та не се траеше! Това, че не си ме виждал да карам друг път (сигурно и няма да ме видиш повече - не ми е кеф да карам с "офроудаджии", които през 90% от времето на възможно най-айляшката разходка, се оплакват, че много им друсало и клатело, и им ставало лошо, а в същото време искат да ходят да карат в Лозенската с лозенци...), не означава, че не карам! Да! Не карам колкото преди, защото този ми джип в този си вид толкова си може и не ми е интересно, докато на теб тепърва ти става интересното... И за да ти докажа написаното до тук, съм готов да покарам още веднъж с теб, на същото място, че и за да ти направя кефа - ще мина от там, където мина Елиан! Надявам се до тогава да си оправил хъбовете и да ми покажеш нещо различно от това как се превръщаш в паметник! Ще се погрижа и да се снима подробно тогава, а не после да караме на преразкази и свободни съчинения... Това обяснява и разликите между моето и твоето писане тук...

                                Поздрави
                                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-02-14, 11:46.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X