Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е важното???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кое е важното???

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    ............... Не е ли най-важна целта, поради която искаш да оцелееш? Ако е заради себе си, то много хора лесно биха се прежалили ... други не, но все пак остава един въпрос - не е ли най-важна целта ... Вързана с религията и случайността? Случайно ли е, че баш обществата вярващи в "един бог" са доминиращите в момента?
    ..............
    Съгласен и това също мисля, че е водещата част от психическата нагласа,но пропуснах в предният пост да го изясня. Но...ако на някой инстинкта за самосъхранение и/или мотивацията да продължи човешкият род нещо не сработва достатъчно, то проблема дали ще се бори си остава негов.На болшинството/все още/, се приема че работи по дефолт.
    Като се замисля за последните години и в това започват да ме гризат едни съмнения,не само в български мащаб.

    Не съм сигурен , че разбрах каква е връзката цел-религия-случайност и дали смисъла на тази комбинация може да се яви доминантен над заложените ни инстикти?

    Коментар


    • #47
      От: Кое е важното???

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      П.... Интересно ми е кое е най-важното за оцеляване според вас?
      Като махнем (съвсем неоснователно, разбира се) късмета - да намериш смисъл в това. Може да се търси в религия, може в любов, може да се оставиш на елементарния и вездесъщ страх. За повечето, които ще успеят да го направят, залагам на последното. То бездруго си е част от останалото.

      Коментар


      • #48
        От: Кое е важното???

        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
        Какво е оцеляване?

        В България, лично според мен, на човек може да му се наложи да оцелява, или да се измъкне от кофти ситуация основно в два случая:
        От първа ръка знам за случай преди 2-3години през лятото в Рила където група пишман-туристи остават 2дни без вода.По някое време зарязват 70годишния си водач в планината и него ПСС го спасява на третия ден.
        Естествено тук говорим за хора, които възприемат планината единствено като място за ядене и пиене...Били са доста добре заредени с храна и алкохол и почти не са носили вода, заради уверенията на водача, че навсякъде в планината има.

        Коментар


        • #49
          От: Кое е важното???

          Е то при употреба на алкохол не с мярка, може и в магазин за хранителни стоки да умреш от глад и жажда. Друго важно нещо според мен, е независимо къде сме и с каква екипировка, никога да не се подценява природата. Гръмотевици, силно слънце, отровни змии, счупване на глава в следствие от падане и такива подобни могат да се случат на всеки и на всякъде.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #50
            От: Кое е важното???

            При въпросната случка не алкохола а глупоста е била водеща.Ако утре ми остане време ще напиша малко по-подробно за случая, поне това което на мене ми е известно.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X