Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е важното???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое е важното???

    Прочетох в една тема на Венци в един друг сайт, че водата е много (да не кажем най) важна в почти всички ситуации ...
    ОК, за водата ясно, но след това нещата отиват в добре познатото продуктово анализиране на съществуващите варианти на пазара.
    Кое е важното при оцеляването и кое превръща съществуването в "оцеляване"?
    Чувал съм много концепции и теории за това, кое е важно за да оцелее човек в екстремни условия, но сред всички тях най-важното почти винаги се изпуска или дори съзнателно се измества от фокуса.
    Със сигурност съм на ясно, че притежаването на нещо за почистване на вода по-скоро би застрашило живота ми, отколкото да го спаси в екстремна обстановка, но ... моите 5 стотинки по-късно. Интересно ми е кое е най-важното за оцеляване според вас?
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

  • #2
    От: Кое е важното???

    Шарен въпрос , Юпи!
    пп Колко ли струва чаша вода!?
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Кое е важното???

      Юпи е задал много правилен въпрос, с много труден отговор и съответно отговора е различен за всеки:

      Кое е важното при оцеляването и кое превръща съществуването в "оцеляване"?
      Оцеляване за мен е, когато човек закъса някъде, далеч от цивилизацията и трябва да оживее известно време, докато бъде открит или докато той не се добере до населено място. В България за оцеляване е трудно да се говори. Човек трудно, да не кажа невъзможно би се изгубил, без значение дали в Стара планина или в Родопите. Най-важното нещо за оцеляването е не какво има човек в раницата, а какво има в главата и какви знания и умения притежава.

      Относно водата, в България и сляп ще намери вода навсякъде. Ако сте в пустинята или в сурови условия в друга държава/континент/геогравска ширина, оцеляването без екипировка в кризистна ситуация е невъзможно или би било някакво изключение. Глупостите с които пълни главите на хорта Беър Грилс няма да Ви спасят и да оцелеете с дни във враждебна от към природа обстановка, да не забравяме, че телевизията е с комерсиална и рекламна цел.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Кое е важното???

        Хах, че кой те е пртил да оцеляваш далече от цивилизацията? Може да се случи и в населено място да няма вода , ако си се изпратил накриво!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Кое е важното???

          Нема ли си човек у главата желанието и знанието да оцелее......
          Викаш и каква е разликата между съществуване и оцеляване. Знам ли. Трудна работа. Може би разликата като видиш умиращо куче без много шансове - дали да се обърнеш и продължиш да си съществуваш... Или да се опиташ да му помогнеш колкото и да е малък шанса и да се пробваш да оцелееш като човек....
          Дали оцеляваме в последно време. За жалост виждам много хора, които не оцеляха. Закачиха ги кукички некъде по малките прашасали гари и ги смъкнаха от влака на човечността и оцеляването. Е, те си съществуват и си имат големи препнати раници и хапят яко по форуми с велики знания.
          Други се мъчим да оцелеем. Дано успеем по-дълго да е така.
          Пък като ни нападнат зомбита или извънземни ше му мислим. Има ли желание ще има и оцелели винаги.
          висете отпуснато

          Коментар


          • #6
            От: Кое е важното???

            Да ти пусна ли едно линк че на един който е живял в Сърбия като беше патаклама та там?

            Антибиотици,сапун,дезинфектанти,лекарства и гъз пейпьр дет му викат са ти проблема в градска среда.Вода как да е,да речем имаш,но всяка една рана при дадени условия може да те тръшне много по-успешно от липсата на вода за няколко дни.
            Човека препоръчва партенки,3 различни калибъра популярно оръжие с по 2000 патрона от калибър,злато,газ,парчета плат за палатки,батерии,консерви,запалки,цигари и алкохол и най-вече твоите близо до теб и периметъра покрит пък това с водата лесно.

            Ако питането ти е само за водата и там става,но не си уточним къде си и за къде питаш.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Кое е важното???

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              Най-важното нещо за оцеляването е не какво има човек в раницата, а какво има в главата и какви знания и умения притежава.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #8
                От: Кое е важното???

                Човек може да живее (приблизително, по правилото на трите) три минути без въздух, три дена без вода, три седмици без храна и цел живот без акъл

                Но пък в зависимост какво имаш между ушите, може да се окаже от голямо значение за продължителността на живота особено в трудни ситуации.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: Кое е важното???

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Да ти пусна ли едно линк че на един който е живял в Сърбия като беше патаклама та там?

                  Антибиотици,сапун,дезинфектанти,лекарства и гъз пейпьр дет му викат са ти проблема в градска среда.Вода как да е,да речем имаш,но всяка една рана при дадени условия може да те тръшне много по-успешно от липсата на вода за няколко дни.
                  Човека препоръчва партенки,3 различни калибъра популярно оръжие с по 2000 патрона от калибър,злато,газ,парчета плат за палатки,батерии,консерви,запалки,цигари и алкохол и най-вече твоите близо до теб и периметъра покрит пък това с водата лесно.

                  Ако питането ти е само за водата и там става,но не си уточним къде си и за къде питаш.

                  Селко има някои добри попадения, но като цяло намирам историята му за доста съмнителна...
                  Но все пак ходиха хора, срещаха се с него, не е измислена личност.
                  Доколко обаче е преживял точно това, което описва е друг въпрос.
                  Няма лошо човек да анализира внимателно думите му и да взима каквото счита за полезно.

                  Опит, знания добре, но само с тях не става - трябва си и материално осигуряване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое е важното???

                    Патроните малко много ми се виждат ма знае ли човек,те поне са лесни за сьхранение.Другото което според мен поне е важно сьм го плеснал в 4 изречения,мен ако ме питаш ще си взема и 2-3 солара за зареждане на батерия и лед крушка да речем,а не да се чудя батерии от кьде да изкопам.

                    Оцеляване,да дойде да види как се оцелява 2-3 месеца на плаване
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое е важното???

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Патроните малко много ми се виждат ма знае ли човек,те поне са лесни за сьхранение.Другото което според мен поне е важно сьм го плеснал в 4 изречения,мен ако ме питаш ще си взема и 2-3 солара за зареждане на батерия и лед крушка да речем,а не да се чудя батерии от кьде да изкопам.

                      Оцеляване,да дойде да види как се оцелява 2-3 месеца на плаване

                      Мене ако питаш, специално в твоя случай, товариш се с брат ти и семействата ви на първата подохяща гемия и дим да ви няма към по-спокойни води.
                      Понеже емиграцията от проблемната зона обикновено е най-ефективния начин за оцеляване.
                      Задържиш ли се достатъчно дълго там, вече разчиташ главно на късмет.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое е важното???

                        Всичко зависи от окръжаваща среда, при едни условия е най-важно да се запази топлина, пли другите да не се допусне прегряване. Ама водата е едното от най-важни условия за живот. Без храната можеш да оцеляваш седмици, без вода - дни!
                        Последно редактирано от Sibirski; 24-02-14, 17:30.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое е важното???

                          Жената кара семейството,другите около нея бутат,все един от 5 ще додраска,после крьгова ма това друга тема.Номера е да напипаме лодката с генератора за вода и филтрите в нея макар,че всяка една която ние сме подготвяли стига до Австралия без особенни проблеми,вода имат всичките.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое е важното???

                            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                            Опит, знания добре, но само с тях не става - трябва си и материално осигуряване.
                            Ай бег ту дисагрий Познавам пич, който пред очите ми, във влажна гора (миналия ден се беше излял зверски порой) за няма и 5 минути си спретна комплектче за хенд-дрил, и си запали огъня. За целта използва единствено и само неква тежко анонимна ножка-самоделка. И не го направи от зор да се докаже къв е корав, просто така си пали огъня чиляка.

                            В сходна ситуация, двама тежко екипирани тактикул-сървайвър-препър гъзари (единият - моя милост), с две раници оборудване, в дивата пустош (1 час ходене над Кремиковския манастир) се въртяхме около един проекто-огън близо половин час, като балета на Болшой театър около Мая Плисецкая. След маса псуване, N-на брой гелове за разпалване, яко стъргане по ферородните запалки и федър-стикове направени според канона на сървайвълизма, и то с маркови ножове по 300$ парчето - шнур, и на геврека дупката. Всъщност в началото имахме за идея да запалим огън с помощта на чакмак, кремък и прахан - щото нали геловете за разпалване и феророда са за джелати и некадърници. Сичко убуу - до въгленче в прахана го докарахме, с цената на ожулени пръсти и "майката", ама продължението нещо не го бяхме отработили. Та тогава ехидно подхилквайки се, решихме да пробваме геловете и феро-то. Накратко - епик фейл.

                            Накрая плюхме на цялата комедия, и след яко ръчкане с газовата запалка (добре, че съм пушач) и ползване на всичката налична хартия, все пак успяхме да докараме някакво бледо подобие на огън, че да не си ръфаме наденицата студена.

                            Та в тоя ред на мисли - с удоволствие бих заменил цялата си скъпа екипировка, срещу 1/4 от знанията и уменията на пича, за който говоря. И пак ще съм на далавера
                            Последно редактирано от windwarrior; 24-02-14, 22:55.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое е важното???

                              Носи си запалка бре,и аз имам от тия магнезии и клекчи и шнурчета ма гледам и запалки да има с бензинец,е така за идеята.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X