Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SR-71 Blackbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SR-71 Blackbird

    Този път реших да започна с малко некачествени, но затова пък автентични снимки.Снимките са на книгата "Криле" с автор добре известния Чък Йегър.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01800.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:6046841

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01822.JPG
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:6046840

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01802.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:6046839

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01803.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:6046836

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01825_1.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:6046838


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01821.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:6046824

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01827.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:6046825

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01829.jpg
Прегледи:1
Размер:152.4 КБ
ID:6046826

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01818.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:6046827


    Извинявам се за (не) качеството на снимките, което би могло да докара проблеми с очите ви, но не беше лесно да се шпионира по време на Студената война.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Самодържец; 22-02-14, 20:11.
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Blackbird







    Ако е възможно нека модератор да реши проблема със снимките по-горе, така че да се виждат.
    Последно редактирано от Самодържец; 22-02-14, 19:44.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #3
      От: Blackbird

      Не знам дали не е просто мълва, но съм чувал че поради силното триене при високи скорости и съответното температурно разширение на корпуса са оставени такива хлабини че, при рулирането и непосредствено след излитането от самолета "капе" керосин...Има ли поне частична истина или си е легенда?
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        От: Blackbird

        Истина е, можеш да го чуеш и във видеото.Също както е истина и че материала за него по сложна схема е вкарван от тогавашния СССР.Също е интересно, че руснаците пък, макар и най-голям производител на титан, тогава все още не разполагат с технологии и не умеят да го работят.И когато започват да търсят вариант за техния самолет, който да противопоставят на СР-71, разработват друга технология и изработват своя отговор МиГ-25 от....неръждавейка.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #5
          От: Blackbird

          Страхотен самолет е... Уникални технологии и технически решения.
          И работещ на ръба...
          Например леко разсинхронизиране на входното устройство (конусите) на двигателя може да доведе до катастрофа...
          Но те всичките високолетящи страдат от това... Например пишеше, че U-2 хвърка на оптималната си височина само на автопилот, защото разликата между Vne (максимална скорост, която не трябва да бъде превишавана заради опасност от разпадане на конструкцията) и скоростта на срива е по-малка от 10 възла (18.5км/ч)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Blackbird

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Истина е, можеш да го чуеш и във видеото.Също както е истина и че материала за него по сложна схема е вкарван от тогавашния СССР.Също е интересно, че руснаците пък, макар и най-голям производител на титан, тогава все още не разполагат с технологии и не умеят да го работят.И когато започват да търсят вариант за техния самолет, който да противопоставят на СР-71, разработват друга технология и изработват своя отговор МиГ-25 от....неръждавейка.
            Това с титана е нЕкАква биг легенда. Имам карабинери от титан от 1979г. Френски.

            Коментар


            • #7
              От: Blackbird

              Колега има лопата тип 'лизгар' - руска Ама от конверсията - производство някъде 90-те...
              Нещата се променят. Също бях чел, че нещо имаха проблеми с титана. Но дали бе заради липсата на технология, или заради повишен риск при използването му - нямам спомен.
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Blackbird

                Заради топлопроводността му е.

                Коментар


                • #9
                  От: Blackbird

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Това с титана е нЕкАква биг легенда. Имам карабинери от титан от 1979г. Френски.
                  Титаниевите сплави за подобен самолет дали са същите като за карабинера ти?Това е официална легенда, а ако има друга истина може би я е знаел Кели Джонсън.Ама ние понеже не сме като него и за нас са решили да отпуснат толкова.Всеко второ китайско фенерче или тактическа близалка пише, че са от авиационен алуминий.Ама да ти кажа под секрет - я много им не вервам.Иначе имам титаниева вилицо-лъжица за туризъм и некак си много красиво звучи, че е от същия материал като косът.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Blackbird

                    За карабинерите не знам...
                    Но лопатата е производство на военен завод, произвеждащ подводници...
                    Сигурно си спомняте идиотизма с коверсията и в БГ - всеки завод трябваше да произвежда неща за ширпотреба...
                    Ако поровя - ще намеря снимка...

                    П.С. намерих я
                    С лопатата е работено около 10 години, не прекалено активно, но работено...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120211114116.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5567157
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Blackbird

                      Та какво казвате, в СССР нямало технологии за обработка на титан? Ми тогава защо изобщо дългите години само СССР произвеждал титан в големите количества?

                      Химия, металловедение и обработка титана




                      Николай Владимирович Агеев

                      Изд-во Академии наук СССР, 1959 - Всего страниц: 383

                      А този самолет ви познат ли е? А в него "корпус с применением титановых сплавов". (С)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Blackbird

                        То ако става въпрос и при планера на Е155 има около 8% титанови сплави, но мисля, че причината да го заместят с неръждавейката бе якостните му характеристики при загряване..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Blackbird

                          Зонален топлообмен, затова в алпинизма, поне във Федерацията по алпинизъма на СССР навреме било е забранено да се исползват за рапелите карабинери и осмици от титан.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Blackbird

                            Познат ни е - сотка.Във повечето разкази за МиГ-25 и сравненията му със СР-71 се споменава че не сте имали особени възможности да обработвате титаниеви сплави за нуждите на самолетостроенето, не за подводници, не за лопати.А иначе за производство на титан се казва, че сте били лидери.И говорим за сравнения с Блекбърда, при който бяха колко процента, 80 ли, титаниевите сплави.За сотката има ли информация колко са?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #15
                              От: Blackbird

                              Значи цялите подводници сме имали възможност да правим от титан, а самолети не могли? Или все пък нещо друго било взето предвид при проектиране и създаване на МиГ-25? Нещо като сложност на поддръжка и ремонт например? Щото неръждавейка лесно се заварява или се обработва в полевите условия, за разлика от титан, нали? И други темподобни неща.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X