Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SR-71 Blackbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Blackbird

    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
    Има само едно нещо, което ме смущава около този самолет, пък и много други летящи неща. Този самолет е започнал да лети години преди да ме има. Долу горе, докато съм станал първи клас са поставени с него куп рекорди валидни и до днес. И от тогава - НИЩО. А съм на възраст. Не съм младеж.
    И все още не е копейстнат от руснаците.

    Коментар


    • #32
      От: Blackbird

      Уникален самолет - буквално. Уникален като тип, като технология, като параметри и възможности.
      Смешно е да се сравнява с него МиГ 25. Това, че някой мислил с него да го сваля изобщо не значи, че дори и се е приближил до такава цел.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Blackbird

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Това с титана е нЕкАква биг легенда. Имам карабинери от титан от 1979г. Френски.
        Пенчо, я дай да видя, че силно ме заинтригува. Освен, ако не пише Simond Titan или Montagne Titan, тогава не се хаби да снимаш, това са си чисто алуминиеви карабинери със съдържание на титан колкото в останалия дуралуминии от съответната сплав - някакви промили или малки проценти примерно. А продукти с име титан, колкото искаш... и дървени и палстмасови...

        Извинявам се за офтопика. Но и титановата лопата силно ме заинтригува - само снимка ли пазите или самата лопата? За нея не се съмнявам, че е от титан, само дето не мога да намеря такава...
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #34
          От: Blackbird

          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          Пенчо, я дай да видя, че силно ме заинтригува. Освен, ако не пише Simond Titan или Montagne Titan, тогава не се хаби да снимаш, това са си чисто алуминиеви карабинери със съдържание на титан колкото в останалия дуралуминии от съответната сплав - някакви промили или малки проценти примерно. А продукти с име титан, колкото искаш... и дървени и палстмасови...

          ...
          Трябва да ги потърся, че отдавна не съм ги виждал. Петцел бяха по спомен от преди 40г!!

          Коментар


          • #35
            От: Blackbird

            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
            Ето за гледане.
            Струва си всяка минута.
            Определено.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              От: Blackbird

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              ....
              Извинявам се за офтопика. Но и титановата лопата силно ме заинтригува - само снимка ли пазите или самата лопата? За нея не се съмнявам, че е от титан, само дето не мога да намеря такава...
              Пази се лопатата - голям раритет е Сапа е по-тежък от 'джилязото'...
              Подарък е на колегата ми от негови приятели (донесена на ръка от Русия) ...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Blackbird

                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                Има само едно нещо, което ме смущава около този самолет, пък и много други летящи неща. Този самолет е започнал да лети години преди да ме има. Долу горе, докато съм станал първи клас са поставени с него куп рекорди валидни и до днес. И от тогава - НИЩО. А съм на възраст. Не съм младеж.
                Нищо в смисъл?Какво си очаквал от тогава до сега?Или защо не го използват и до днес ли?

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                И все още не е копейстнат от руснаците.
                А за какво да го копират?За какво им е?Имат ли причина или нужда да използват подобен?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: Blackbird

                  Общо взето нуждата от такъв самолет рязко отпада с нарастването възможностите на спътниците...
                  Така, че нормално е да го пенсионират, а не да тръшкат милиарди за поддръжка.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Blackbird

                    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                    Колко време SR-71 е на активна служба?Имам предвид да е разузнавач в тежки ПВО условия.
                    2,752 hours Mach 3 Time (Missions)

                    Не е като и на руснаците да не им е трябвал такъв. Започнали са го преди SR-71, но или се е оказал голяма лъжица, или Хрушчов го е спрял, защото тогава го е тресяла ракетната треска и е мислел вече самолетите за отживелица.
                    http://www.airbase.ru/sb/russia/tsybin/rs/r/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Blackbird

                      Човека казва "все още", което предполага и в момента, ама към момента мисля е ясно....
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #41
                        От: Blackbird

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Общо взето нуждата от такъв самолет рязко отпада с нарастването възможностите на спътниците...
                        Така, че нормално е да го пенсионират, а не да тръшкат милиарди за поддръжка.
                        Според някои подобен разузнавателен апарат е бил по-гъвкав от "предвидимите" спътници.Но в днешно време едва ли е така.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #42
                          От: Blackbird

                          Ей го хубавеца, с грозника отпред.Хубавеца е SR-a, a грозника съм аз
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0317.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5567311
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Blackbird

                            Колеги, ето една монография за "МиГ-25" : http://mirknig.com/knigi/military_hi...an-of-the.html , а ето и една за "SR-71" : http://mirknig.com/2009/10/31/lockhe...blackbird.html . Линковете за сваляне от Depositfiles са активни.
                            Лада-2107 , 1.5л, 1989г

                            Коментар


                            • #44
                              От: Blackbird

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              2,752 hours Mach 3 Time (Missions)

                              Не е като и на руснаците да не им е трябвал такъв. Започнали са го преди SR-71, но или се е оказал голяма лъжица, или Хрушчов го е спрял, защото тогава го е тресяла ракетната треска и е мислел вече самолетите за отживелица.
                              http://www.airbase.ru/sb/russia/tsybin/rs/r/
                              Всичко им е трябвало на всички. Всички са давали всичко от себеси. Кой каквото е могъл, това е направил...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Blackbird

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Нищо в смисъл?Какво си очаквал от тогава до сега?Или защо не го използват и до днес ли?



                                А за какво да го копират?За какво им е?Имат ли причина или нужда да използват подобен?
                                Руснаците тръгнаха да развиват авиокосмическото разузнаване ,а за този просто е голяма лъжица за техните уста.А не си спомням не краднат от тях самолет поне външно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X