Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SR-71 Blackbird

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Blackbird

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Значи цялите подводници сме имали възможност да правим от титан, а самолети не могли? Или все пък нещо друго било взето предвид при проектиране и създаване на МиГ-25? Нещо като сложност на поддръжка и ремонт например? Щото неръждавейка лесно се заварява или се обработва в полевите условия, за разлика от титан, нали? И други темподобни неща.
    За подводниците не съм чел.А да е лесно, колко да е лесно - и тук официалната легенда е че са разработили нова и уникална технология за заваряване, говорим за създаването на Мига.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: Blackbird

      Ако ще ти кажа че при КРАЙНА нужда пукнатини в планера на МиГ-25 се заварявали с помощта на битов електрожен, ще ми повярваш ли? Знам за единичен случай. Пък и SR-71 в колко бройки са били построени? в 32, нали? А МиГ-25 във всичките му варианти са били построени 1190 бройки.

      А титановите подводници от СССР ще бъдат основно ремонтирани и пак върнати в строй - http://izvestia.ru/news/546019.

      Коментар


      • #18
        От: Blackbird

        Тъп въпрос...Как се заварява титан?В смисъл на някакво летище възможно ли е изобщо?
        п.п. Писали сме едновременно...Да не се чете...
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #19
          От: Blackbird

          В случая говорим за Блекбърда... Наистина уникален самолет.
          Въпреки старанията, остава практически недостижим при такава скорост и височина. И най-вече - възможността да поддържа тази скорост много дълго време.
          За съвсем кратко време МИГ-25 може да я поддържа (ако не стопи лопатките на турбината де), но не и да се опитва да гони блекбърда...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Blackbird

            Не са имали особени проблеми руснаците с титана, просто не са били и толкова откачени да вкарат няколко тира пари в нещо което е красиво, невероятно, прекрасно, но е било стратегически и тактически ненужно още в деня в който първия такъв е влязъл на въоръжение. Не ме разбирайте погрешно, обожавам го тоя самолет.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Blackbird

              Ще ти повярвам!Обаче не се сещам кога е имало такава крайна нужда, може би при перестройката и нейното продължение.Мани ги бройките, доста ефективни са били дори и в малък обем и май са единствените при тях без катастрофи.Мен в тая история ме кефи друго - при едните се получава нещо с дизайн на НЛО, а другите решават същите задачи, дори и повече(все пак мига е прехващач, способен и на разузнавателните мисии характерни за блекбърда), с нещо с дизайн който би бил подобен и на детска картинка на самолетче.Точно тази, да я наречем ефективност, след време ми промени самолетните вкусове.А иначе и двата са ми любимци - блекбърда като дете, все пак с него съм отраснал, а мига - вече като мъж.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #22
                От: Blackbird

                Факт.Така е.Само като погледнем размерите на двата самолета...И двигателите им...Което не пречи и двата да са връх в авиацията.Два въпроса:
                Все още ли SR-71 държи рекорд за скорост на серийна машина?
                Колко време SR-71 е на активна служба?Имам предвид да е разузнавач в тежки ПВО условия.Последно знам че беше лаборатория на NASA...
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • #23
                  От: Blackbird

                  SR-71 има доста загубени самолети...
                  Ето един от случаите:

                  Мисля, че рекорда за скорост не е негов, но преимуществото му е, че може да поддържа тази скорост много дълго време...
                  Относно МИГ-25 - историята около Египет е много интересна.
                  Ползвали са местно летище и отделен хангар. Поради (основателна) липса на доверие в арабите, за излитането не са предупреждавали ръководител полети.
                  Стартирали двигателите в хангара, и когато всичко е ОК - отваряли вратите и директно заемали пистата и излитали. Арабите доста се нервирали на този начин на работа.
                  Но пък винаги е имало изненада - при високата скорост и височина над 18км миговете са били практически неуязвими...
                  Да, бягали са и доста бързо. Ограничението на скоростта доколкото знам е било заради двигателите. И при максимална скорост температурата на изгорелите газове превишава граничната температура на турбинните лопатки.
                  Обикновено след 'рекорден' бяг двигателя е бил за хвърляне (еднократно използване ...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Blackbird

                    Чакай, загубени при изпитанията ли?Аз имах предвид за времето на служба, след приемането му.
                    А някой знае ли дали са ги унищожили или са консервирани.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #25
                      От: Blackbird

                      Не са загубени по време на изпитанията, а по време на експлоатация...
                      Гледам повечето останали екземпляри са по музеи, но има и във въздушни бази...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Blackbird

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Не са загубени по време на изпитанията, а по време на експлоатация...
                        Гледам повечето останали екземпляри са по музеи, но има и във въздушни бази...
                        Дай нещо за четене.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #27
                          От: Blackbird

                          Ето за гледане.
                          Струва си всяка минута.
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #28
                            От: Blackbird

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Дай нещо за четене.
                            Не съм намирал точно книга за случаите, която да посоча...
                            Имах предвид разхвърляна информация из интернет пространството и специализирани чуждестранни форуми... Но с която с голяма доза достоверност можеш да сглобиш по-цялостна картина..
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Blackbird

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Имах предвид разхвърляна информация из интернет пространството и специализирани чуждестранни форуми...
                              Така де, и аз така.Та и достоверността е относителна, за което намекнах по-нагоре.Заради това и се въздържам да влизам в крайни отрицания.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #30
                                От: Blackbird

                                Има само едно нещо, което ме смущава около този самолет, пък и много други летящи неща. Този самолет е започнал да лети години преди да ме има. Долу горе, докато съм станал първи клас са поставени с него куп рекорди валидни и до днес. И от тогава - НИЩО. А съм на възраст. Не съм младеж.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X