Обява

Свий
Няма добавени обяви.

The Foxhound

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: The Foxhound

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Хахаха... Пак се изказа много подготвен ?
    Виж вярвай в каквото си искаш и на когото си искаш.
    Споделям какво пишат в нета. Буквално - набързо сглобено само за снимки не е управляемо

    Коментар


    • #77
      От: The Foxhound

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      Виж вярвай в каквото си искаш и на когото си искаш.
      Споделям какво пишат в нета. Буквално - набързо сглобено само за снимки не е управляемо
      Мислиш ли , че е възможно да има реални снимки на въпросната ракета ? Разбира се , че ще снимат нещо друго.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #78
        От: The Foxhound

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Виж вярвай в каквото си искаш и на когото си искаш.
        Споделям какво пишат в нета. Буквално - набързо сглобено само за снимки не е управляемо
        Добре де, като четеш какво пише в нета поне малко мисъл влагаш ли? Искандер-М е известен с това, че маневрира с голямо претоварване, и е хиперзвуков...
        Казваш - 'демонтират' управлението и го пускат на самолета и става Кинжал?!!!! И въобще представяш ли си какво представлява неуправляема ракета с обсег няколкостотин километра (дори и да игнорираме информацията за обсег над 2000км)... Дали би уцелила град, пък камо-ли обявена точност 5-7м?
        Ето малко анализ на Кинжала, който изглежда доста достоверен (дали изцяло е достоверен - няма как да се знае за секретно оръжие):
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: The Foxhound

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          ... Споделям какво пишат в нета. Буквално - набързо сглобено само за снимки не е управляемо
          В нета нали пишат най-вече такива велики капацитетит като тебе ...

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ... Искандер-М е известен с това, че маневрира с голямо претоварване, и е хиперзвуков...
          ...
          Също е известен с това, че има обсег до 500 км. Бойният радиус на МиГ-31 е между 700 (при М2. и 1400 км, ако лети по-бавно. Да речем, че в случая по-адекватно е по-малкото число. Какъв ли ще е обсегът на ракетата, изстреляна от стратосферата? При всички положения ми изглежда, че оперативно-тактическото оръжие май отива в друг клас ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            От: The Foxhound

            Да, но МИГ-а го изстрелва с голяма първоначална скорост и на голяма височина... Нали затова сега се бори СТРАТОЛАНЧ - ще пестят много гориво ако изстрелват спътниците от самолет...
            Докато при Кинжала няма да икономисват от гориво и тегло, а за сметка на това ще увеличат обсега с 'икономисаното' за достигане на такава височина и скорост гориво (и то икономисано точно за пробиване на плътните слоеве на атмосферата)...
            Според открити недостоверни източници обсега на Кинжал (само на ракетата) е над 2000км след изстрелване...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: The Foxhound

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...
              Според открити недостоверни източници обсега на Кинжал (само на ракетата) е над 2000км след изстрелване...
              Отнасям се силно скептично към всякакви анонси на ТТД на нови оръжия. Както показва практиката - или лъжат преувеличавайки, или лъжат посочвайки по-скромни от реалните параметри. Но при всички положения лъжат ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: The Foxhound

                Woooow
                такова спокойствие в темата и иииии.. един мой пост избухва.
                Имам усещането че сте чакали само да се появя
                Ама ще има да чакате, винаги съм бил голям фен на Миг и не харесвам су
                Да не говоря че Миг-31 ми е фаворит - погледнете назад в темата

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Искандер-М е известен с това, че маневрира с голямо претоварване, и е хиперзвуков...
                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Бойният радиус на МиГ-31 е между 700 (при М2. и 1400 км, ако лети по-бавно. Да речем, че в случая по-адекватно е по-малкото число. Какъв ли ще е обсегът на ракетата, изстреляна от стратосферата? При всички положения ми изглежда, че оперативно-тактическото оръжие май отива в друг клас ...
                Е и нещо не верно - аз съм съгласен , особено с Чавдар че комбинацията 31 с хиперзвукова ракета е много опасна особено за самолетоносачи
                Само че това не променя факта че това е пригаждано а не проектирано, Но пък ако получат финансиране ще стане интересно. Пък и ще е интересно да видим ще има ли 41?

                Коментар


                • #83
                  От: The Foxhound

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Отнасям се силно скептично към всякакви анонси на ТТД на нови оръжия. Както показва практиката - или лъжат преувеличавайки, или лъжат посочвайки по-скромни от реалните параметри. Но при всички положения лъжат ...
                  Така е Чавдаре, но при обявени ТТ данни на Искандер над 500км, звучи напълно реалистично самолетното изстрелване да покрие над 2000км...

                  biol, пригаждането на оръжие към друг носител не е просто закачане на стойките, а е свързано с много сериозно проектиране и изчисления...
                  Прост пример (като ББ ) - реконструкция на една улица 'пригаждане на асфалта' ли е или е свързано с препроектиране? А сега приложи това към сложна техника като такова оръжие... Та нали трябва освен всичко - да можеш в полет да му зададеш цел, настроиш системите и т.н... Да запускаш двигателя при съвсем други условия... Да осигуриш безопасността на самолета (например газодинамичната устойчивост на двигателите му, които при толкова разреден въздух са мноооого капризни)... И т.н. и т.н. Все неща, които се решават на чертожната дъска и се проектират...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: The Foxhound

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    но пък поне за Искандер М споменават височини на полета над 100км,
                    За тази ракета Кинжал споменават, че е аеро-балистическая, каквото и да значи това. Най-елементарното е, че е балистична ракета изстрелвана в атмосферата


                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    Абе и мен нещо взе да ме съмнява тази ракета под МиГ-а.Основата на хиперзвуковите ракети е правопоточният реактивен двигател а това предразполага наличието на голям въздухозаборник.А такъв на въпросната ракета не се наблюдава.
                    Не се знае на миг-а с това прасе колко му би бил тавана на полета. Да речем 10-15км, и ако ракетата изстреляна на такава височина тръгва по някаква балистична крива, да приемем че се изкачва още нагоре, правопоточния двигател дали ще е ефективен в разредените слоеве на атмосферата, нещо като това, което загатна колегата по-горе.
                    Последно редактирано от Самодържец; 13-03-18, 20:29.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #85
                      От: The Foxhound

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      В нета нали пишат най-вече такива велики капацитетит като тебе ...



                      Също е известен с това, че има обсег до 500 км. Бойният радиус на МиГ-31 е между 700 (при М2. и 1400 км, ако лети по-бавно. Да речем, че в случая по-адекватно е по-малкото число. Какъв ли ще е обсегът на ракетата, изстреляна от стратосферата? При всички положения ми изглежда, че оперативно-тактическото оръжие май отива в друг клас ...
                      Ако търсеха голям обсег щяха да го закачулят на Ту-22М3. ИМХО, кинжала го мислят за разпарчетосване на ПРО позиции, с ешелонирана ПВО отбрана, вкл. и с авиационни елементи. В тоя случай избора на МиГ 31 за носител като че ли има повече смисъл?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #86
                        От: The Foxhound

                        биол, не знам до колко тоя искандер е прехвален, също не знам и с каква информация разполага за възможностите му американското разузнаване, но е факт че мрънкат против него на фона на руските хвалебствия, че може да се справи с ПРО. Което идва да покаже, че системата е достатъчно сериозна и способна.Та сега качена и във въздуха и то на най-бързия носител, вероятно би се оказала страховито оръжие.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #87
                          От: The Foxhound

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Ако търсеха голям обсег щяха да го закачулят на Ту-22М3. ИМХО, кинжала го мислят за разпарчетосване на ПРО позиции, с ешелонирана ПВО отбрана, вкл. и с авиационни елементи. В тоя случай избора на МиГ 31 за носител като че ли има повече смисъл?
                          Ту-то колко вдига и колко му е таванът? Да не говорим, че е бая по-голяма цел.

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          ... Само че това не променя факта че това е пригаждано а не проектирано, ...
                          Какъв е проблемът с това?!? Ако има задание да се направи ракета, която да има еди-какви си параметри и да е възможно най-трудна за прехващане, какво лошо има, ако задачата може да се изпълни като се стъпи на нещо налично, пробвано и действащо? Икономия на време, икономия на пари ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88
                            От: The Foxhound

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            За тази ракета Кинжал споменават, че е аеро-балистическая, каквото и да значи това. Най-елементарното е, че е балистична ракета изстрелвана в атмосферата ...
                            Атмосферата е широко понятие
                            Според информацията - въпреки глобалната си балистична треактория ракетата може да маневрира във всички етапи на полета и то с 20-30G особено в крайния участък - има аеродинамични управляеми плоскости там където има достатъчно плътност атмосферата, но има и газово управление за контрол и промяна на посоката на полета в силно разредена атмосфера нависоко..
                            Предполагам треакторията е нещо подобно:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:raketa_dunfen-21d_8.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5783763
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: The Foxhound

                              Имах предвид на височина във въздуха, а не от наземна или надводна установка.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #90
                                От: The Foxhound

                                Ясно - не съм те разбрал... Предполагам аеро-балистична означава друго - че по принцип е балистична, но с аеродинамични корекции на треакторията - т.е. не лети по чисто балистична траектория...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X