Страница 5 от 7 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 ПоследенПоследен
Резултати 81 до 100 от 129

Тема: The Foxhound

Място
    София
    Публикации
    22,258
    Точки (при гласуване)
    81

По подразбиране От: The Foxhound

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    ...
    Според открити недостоверни източници обсега на Кинжал (само на ракетата) е над 2000км след изстрелване...
    Отнасям се силно скептично към всякакви анонси на ТТД на нови оръжия. Както показва практиката - или лъжат преувеличавайки, или лъжат посочвайки по-скромни от реалните параметри. Но при всички положения лъжат ...

Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    8

Woooow
    такова спокойствие в темата и иииии.. един мой пост избухва.
    Имам усещането че сте чакали само да се появя
    Ама ще има да чакате, винаги съм бил голям фен на Миг и не харесвам су
    Да не говоря че Миг-31 ми е фаворит - погледнете назад в темата

Искандер-М е известен с това, че маневрира с голямо претоварване, и е хиперзвуков...
    Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Бойният радиус на МиГ-31 е между 700 (при М2. и 1400 км, ако лети по-бавно. Да речем, че в случая по-адекватно е по-малкото число. Какъв ли ще е обсегът на ракетата, изстреляна от стратосферата? При всички положения ми изглежда, че оперативно-тактическото оръжие май отива в друг клас ...
    Е и нещо не верно - аз съм съгласен , особено с Чавдар че комбинацията 31 с хиперзвукова ракета е много опасна особено за самолетоносачи
    Само че това не променя факта че това е пригаждано а не проектирано, Но пък ако получат финансиране ще стане интересно. Пък и ще е интересно да видим ще има ли 41?

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

Отнасям се силно скептично към всякакви анонси на ТТД на нови оръжия. Както показва практиката - или лъжат преувеличавайки, или лъжат посочвайки по-скромни от реалните параметри. Но при всички положения лъжат ...
    Така е Чавдаре, но при обявени ТТ данни на Искандер над 500км, звучи напълно реалистично самолетното изстрелване да покрие над 2000км...

biol, пригаждането на оръжие към друг носител не е просто закачане на стойките, а е свързано с много сериозно проектиране и изчисления...
    Прост пример (като ББ ) - реконструкция на една улица 'пригаждане на асфалта' ли е или е свързано с препроектиране? А сега приложи това към сложна техника като такова оръжие... Та нали трябва освен всичко - да можеш в полет да му зададеш цел, настроиш системите и т.н... Да запускаш двигателя при съвсем други условия... Да осигуриш безопасността на самолета (например газодинамичната устойчивост на двигателите му, които при толкова разреден въздух са мноооого капризни)... И т.н. и т.н. Все неща, които се решават на чертожната дъска и се проектират...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Публикации
    7,298
    Точки (при гласуване)
    17

но пък поне за Искандер М споменават височини на полета над 100км,
    За тази ракета Кинжал споменават, че е аеро-балистическая, каквото и да значи това. Най-елементарното е, че е балистична ракета изстрелвана в атмосферата

Цитат Мнение на komuso Преглед на публикациите
    Абе и мен нещо взе да ме съмнява тази ракета под МиГ-а.Основата на хиперзвуковите ракети е правопоточният реактивен двигател а това предразполага наличието на голям въздухозаборник.А такъв на въпросната ракета не се наблюдава.
    Не се знае на миг-а с това прасе колко му би бил тавана на полета. Да речем 10-15км, и ако ракетата изстреляна на такава височина тръгва по някаква балистична крива, да приемем че се изкачва още нагоре, правопоточния двигател дали ще е ефективен в разредените слоеве на атмосферата, нещо като това, което загатна колегата по-горе.
    Последно редактиран от Самодържец ; 13-03-18 в 20:29
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Обичам честната борба - трима на един с калашник

Място
    София
    Публикации
    4,506
    Точки (при гласуване)
    23

В нета нали пишат най-вече такива велики капацитетит като тебе ...

Също е известен с това, че има обсег до 500 км. Бойният радиус на МиГ-31 е между 700 (при М2. и 1400 км, ако лети по-бавно. Да речем, че в случая по-адекватно е по-малкото число. Какъв ли ще е обсегът на ракетата, изстреляна от стратосферата? При всички положения ми изглежда, че оперативно-тактическото оръжие май отива в друг клас ...
    Ако търсеха голям обсег щяха да го закачулят на Ту-22М3. ИМХО, кинжала го мислят за разпарчетосване на ПРО позиции, с ешелонирана ПВО отбрана, вкл. и с авиационни елементи. В тоя случай избора на МиГ 31 за носител като че ли има повече смисъл?
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Публикации
    7,298
    Точки (при гласуване)
    17

биол, не знам до колко тоя искандер е прехвален, също не знам и с каква информация разполага за възможностите му американското разузнаване, но е факт че мрънкат против него на фона на руските хвалебствия, че може да се справи с ПРО. Което идва да покаже, че системата е достатъчно сериозна и способна.Та сега качена и във въздуха и то на най-бързия носител, вероятно би се оказала страховито оръжие.
    Соберите девять женщин, но за месяц они одного малыша не родят. Должен пройти определенный природой срок.

Място
    София
    Публикации
    22,258
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    Ако търсеха голям обсег щяха да го закачулят на Ту-22М3. ИМХО, кинжала го мислят за разпарчетосване на ПРО позиции, с ешелонирана ПВО отбрана, вкл. и с авиационни елементи. В тоя случай избора на МиГ 31 за носител като че ли има повече смисъл?
    Ту-то колко вдига и колко му е таванът? Да не говорим, че е бая по-голяма цел.

Цитат Мнение на biol Преглед на публикациите
    ... Само че това не променя факта че това е пригаждано а не проектирано, ...
    Какъв е проблемът с това?!? Ако има задание да се направи ракета, която да има еди-какви си параметри и да е възможно най-трудна за прехващане, какво лошо има, ако задачата може да се изпълни като се стъпи на нещо налично, пробвано и действащо? Икономия на време, икономия на пари ...

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Самодържец Преглед на публикациите
    За тази ракета Кинжал споменават, че е аеро-балистическая, каквото и да значи това. Най-елементарното е, че е балистична ракета изстрелвана в атмосферата ...
    Атмосферата е широко понятие
    Според информацията - въпреки глобалната си балистична треактория ракетата може да маневрира във всички етапи на полета и то с 20-30G особено в крайния участък - има аеродинамични управляеми плоскости там където има достатъчно плътност атмосферата, но има и газово управление за контрол и промяна на посоката на полета в силно разредена атмосфера нависоко..
    Предполагам треакторията е нещо подобно:
    Име:  raketa_dunfen-21d_8.jpg
Прегледи: 108
Размер:  85.4 Кб

Публикации
    7,298
    Точки (при гласуване)
    17

Имах предвид на височина във въздуха, а не от наземна или надводна установка.

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

Ясно - не съм те разбрал... Предполагам аеро-балистична означава друго - че по принцип е балистична, но с аеродинамични корекции на треакторията - т.е. не лети по чисто балистична траектория...

Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    8

Искандера си е балистична ракета, и управлението е ... е в горния край на треакторията- колкото да не може да се изчисли къде ще удари ( какъв е смисъла - като всеки такъв старт ще накара автоматичен отговор) При изстрелване от самолет, това не важи, най много първите минути да поеме по курса от там насетне където стигне там. Няма значение. При хипер звукови скорости - няма никакво управление - проста физика плазмата не позволява.
    Въпреки това като оръжие е сериозна заплаха за самолетоносачи.

Място
    София
    Публикации
    22,258
    Точки (при гласуване)
    81

... Въпреки това като оръжие е сериозна заплаха за самолетоносачи.
    Точно за самолетоносачите не съм много убеден, защото те са подвижни цели и не съм сигурен, че руснаците имат необходимите средства за откриване и целеуказване на големи разстояния.
    А не съм и убеден, че точно самолетоносачи ще са им сред най-важните цели при евентуален сблъсък със САЩ.

Публикации
    2,094
    Точки (при гласуване)
    14

Мистиката която се създава около тази ракета, както правилно посочи Чавдар, е малко преувеличена според мен. Дали пък самият Путин мисли че американците ще се сепнат и хоп, виждаш ли, ще спрат изграждането на ПРО, което иначе правят доста последователно. Е тая съм сигурен че, нема да стане! Колко ли време ще е нужно, тази ракета да се внедри и намери реалното си производство, приложение, пренос, съхранение и т.н., съвсем реални неща. Иначе за пропаганда може би става! Те американците, ряпа са яли и изобщо нямат опит с хиперзвукови джаджи още от миналия век.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    8

ПРО пък няма никакъв смисъл стане ли патакламата ПРО е най малкия проблем
    За наземна цел няма смисъл от самолет, за самолети си имат други ракети.
    Май ще се стигне до първоначалното- набързо и без пари скалъпено - с огромен потенциал- разрушителен потенциал, пропаганден, и т.н.
    Ако получат финансиране може и да излезе нещо, а дано видим 41

Място
    BG
    Публикации
    7,505
    Точки (при гласуване)
    22

...
    Според открити недостоверни източници обсега на Кинжал (само на ракетата) е над 2000км след изстрелване...
    Пък глей кво подписано има тука
    Име:  raketni_zadulzeniya.jpg
Прегледи: 82
Размер:  66.2 Кб

Наивнопискащи западняци, Бисмарк не читали

Място
    София
    Публикации
    22,258
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на DBRS Преглед на публикациите
    Пък глей кво подписано има тука

Наивнопискащи западняци, Бисмарк не читали
    Айде пак дежурните напъни! За JASSM-ER 1000+ км написаното не важи?

Или за това?

ORLANDO, Fla., Aug. 23, 2017 /PRNewswire/ -- Lockheed Martin (NYSE: LMT) received a $900 million contract from the U.S. Air Force to develop and mature technologies for the Long Range Stand Off (LRSO) missile program.

The LRSO weapon system will be capable of penetrating and surviving advanced integrated air defense systems from significant standoff range to prosecute strategic targets in support of the U.S. Air Force's global attack capability and strategic deterrence core function.

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

Искандера си е балистична ракета, и управлението е ... е в горния край на треакторията- колкото да не може да се изчисли къде ще удари ( какъв е смисъла - като всеки такъв старт ще накара автоматичен отговор) При изстрелване от самолет, това не важи, най много първите минути да поеме по курса от там насетне където стигне там. Няма значение. При хипер звукови скорости - няма никакво управление - проста физика плазмата не позволява.
    Въпреки това като оръжие е сериозна заплаха за самолетоносачи.
    Сигурен ли си, защото писаното по-горе е точно за Искандера - споменаваха аеродинамично управление при финалната фаза на полета и газово - във високите участъци... Т.е. управляема ракета, която може да промени рязко треакторията си (пак по писания - с темпо 20-30G)...
    А за управлението - май бъркаш много нещата Навярно знаеш, че при навлизане в атмосферата и совалките и спускаемите апарати се движат с високи хиперзвукови скорости, пък са си управляеми...

DBRS, за какви точно ракети и пускови установки се отнася договора?
    Последно редактиран от slowtraveler ; 14-03-18 в 13:44

Публикации
    2,094
    Точки (при гласуване)
    14

че при навлизане в атмосферата и совалките и спускаемите апарати се движат с високи хиперзвукови скорости, пък са си управляеми...
    В това не съм сигурен.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Място
    Варна
    Публикации
    6,130
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на disko04 Преглед на публикациите
    В това не съм сигурен.
    Е няма какво да се каже в случая Навярно ще те учуди, че и спускаемите апарати/капсули са управляеми и могат да променят траекторията си (дистанция, азимут на приземяване) в процеса на падане... Да, в ограничени граници, но все пак са управляеми...
    Добре е да прочетеш точно какви маневри прави совалката и защо се движи 'на зиг/заг' точно когато е в плазмата....
    Ама това е друга тема...
    Схемата за треакторията на китайската хиперзвукова ракета не ти ли говори нищо ?

Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    8

Совалката влиза-излиза-влиза излиза под такава треактория че да намали скоростта
    Което не е целта при ракета, напротив.
    Най-малкото което трябва да се преодолее е плазмата - екранира радиото - може да прави някакви зададени треактори но не е това целта

Страница 5 от 7 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 7 ПоследенПоследен

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •