Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да спрем крадеца на гориво от резервоара? Търся съвети...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да спрем крадеца на гориво от резервоара? Търся съвети...

    За втори път някаква мърша ми краде нафтата от теранеца - развива пробката, точи, разлива, завива леко на ръка и така. Случва се нощес в интервала 01-04 часа. Добре поне, че не ме завариха пълен до гърлото, че имам този навик. Тераното е късо 97 с кръглите фарове, супер удобно да легнеш отдолу и да работиш - височко, метален резервоар, удобна пробка. На всичкото отгоре датчика за нивото на горивото работи постоянно, т.е по всяко време може да се види приблизително колко е пълен резервоара. Всякакви идеи са полезни.
    Под резервоара има защитна ламарина - заводски, с изрязан отвор за достъп до пробката. Първата ми идея беше да сложа ламарина, която покрива този отвор, после ми хрумна да обшия целия резервоар от долу с ламарина. Това реално няма да спре мършата, защото може да разбие капачката на резервоара и да точи от там с маркуч или с винтоверт да пробие и защитната ламарина, и резервоара. Монтирането на чуствителна аларма не знам дали е вариант, защото на паркинга върлуват безброй котки и ще им се е*е мамата на съседите от пищене на аларма. Нощния караул с карабината също не е вариант по НК...

  • #2
    От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

    В казармата имах по едно време ортак на одеколона. И старшината ме изучи на един мурафет: Да се изпикая в едно празно шише от одеколон и така крадецът, опитвайки от отровната жидкост, повече да не пипа. Па така и стана! Та що не опиташ нещо таквоз?
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

      Предлагам ти малко творчески врели-некипели, ако намериш зрънце идея - ползвай


      - Пробката: Плътна ламарина около резервоара. Сервизна вратичка към пробката, защитена или с някакъв секретен болт, или нещо с управление от купето. Ламарината наистина трябва да защитава плътно, понеже иначе гадта просто ще надупчи резервоара с чеп.

      - До ламарината, на стратегическо място: колкото намериш глави от фотосветкавици, вързани заедно, с подходящо управление, изолирани в непромокаем здрав и максимално прозрачен плик. Пък ако може и френелова пластина да е или лупа - още по-добре. Успоредно независима сирена с еднократно действие, с възможно най-най силните децибели които намериш. Достатъчно е да действа не повече от няколко секунди. Хем няма да дразни съседите, хем ще се задейства само веднъж. Да се задейства при бърникане по ламарината. Така котките няма да я задействат.

      - Подход към резервоара: Значи тук - творчество и поезия. Работата така или иначе трябва да се реши научно. Необходимо е да се измисли някакъв клапан - майсторите да кажат - който да дели гърловината или тръбата до резервоара на две. Електрически. На едната позиция - да открива широк колкото нормален пистолет за зареждане (или по-широк) път към резервоара. На другата позиция, чийто вход трябва да е според мен малко над мястото до което нормално би достигнал пистолета за зареждане - произволно тънък (колкото маркуча на сифонна система) път към спомагателно резервоарче. Във въпросното можеш да заредиш каквото пожелаеш. Аз лично не бих сложил киселина, зер гадничко си е, но слаба киселина, или отходна течност от химически кенеф, или смес от горното - дето викат у наше село - sky is the limit.

      Различните диаметри на отверстията ще забраняват грешките. При зареждане - ако клапана е на грешна позиция, пистолета няма да влезе. Ако ти решиш да точиш гориво - ще знаеш на коя позиция да отиде клапана. Така или иначе - може да се върже към алармата или към контакта - варианти много.

      Естествено, може да подходиш без грам поезия и просто да намериш клапан който да държи гърловината затворена. Но на това решение ще липсва размах и поетична мисъл. Подобна е ситуацията и при монтажа на здрава цедка срещу сифониращи тръбички. Ще работи, но грам радост.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

        Всичките съвети могат да ти свършат отчасти или нацяло работа, но...така се губи удоволствието от това да го набараш на място и да му поговориш с юмруците.
        Според мен...пълни резервоара до горе/предполагаме , че лицето Х ще го погледне и ще се реши на акция/, а ти с някой приятел го издебвате една или две вечери и го сбарвате на място.Естествено...пуквате го от бой и след това го водите в РПУ-то и го предавате на властите/то...те ще го пуснат съвсем скоро де, ама пак поне ако не се води при тях ще го заведат като контингент/.Ако стане въпрос за синините или охлузванията...ами човека ви е налетял на бой като сте го сгащили/с две думи е оказал съпротива при гражданския арест!/ и вие сте действали при самоотбрана.Вие сте двама, а той най-вероятно ще е сам...няма как да докаже нищо, така, че....НК го остави...
        Това е според мен, защото само такива твърди мерки могат да ти донесат спокойствие!
        П.П.Ако се решиш на този вариант, задължително намери някой приятел да е с тебе , за да не си сам и...вземи си от ония по-дългички и по-широки пластмасови миши опашки...като го заловите и усмирите да му вържеш ръцете вместо белезници
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Всичките съвети могат да ти свършат отчасти или нацяло работа, но...така се губи удоволствието от това да го набараш на място и да му поговориш с юмруците.
          Според мен...пълни резервоара до горе/предполагаме , че лицето Х ще го погледне и ще се реши на акция/, а ти с някой приятел го издебвате една или две вечери и го сбарвате на място.Естествено...пуквате го от бой и след това го водите в РПУ-то и го предавате на властите/то...те ще го пуснат съвсем скоро де, ама пак поне ако не се води при тях ще го заведат като контингент/.Ако стане въпрос за синините или охлузванията...ами човека ви е налетял на бой като сте го сгащили/с две думи е оказал съпротива при гражданския арест!/ и вие сте действали при самоотбрана.Вие сте двама, а той най-вероятно ще е сам...няма как да докаже нищо, така, че....НК го остави...
          Това е според мен, защото само такива твърди мерки могат да ти донесат спокойствие!
          П.П.Ако се решиш на този вариант, задължително намери някой приятел да е с тебе , за да не си сам и...вземи си от ония по-дългички и по-широки пластмасови миши опашки...като го заловите и усмирите да му вържеш ръцете вместо белезници
          Поздрави!
          Любо, много криминалета си гледал бре
          - освен боя, може да му конфискуваш останалото откраднато гориво (най -вероятно) ще е с кола.

          Само всеки да си преценява бойческите способности + тези на приятеля и еврнтуални съседи, че тук виж иникне тема - източиха ми резервоара и ме набиха . Това не конкретно към колегата, а към всеки


          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

            Аз викам да няма "Източиха ми резервоара и ме осъдиха", че с тия свински опашки де да знам...
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

              Просто трябва да копаете по дълбоко....
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Всичките съвети могат да ти свършат отчасти или нацяло работа, но...така се губи удоволствието от това да го набараш на място и да му поговориш с юмруците.
                Според мен...пълни резервоара до горе/предполагаме , че лицето Х ще го погледне и ще се реши на акция/, а ти с някой приятел го издебвате една или две вечери и го сбарвате на място.Естествено...пуквате го от бой и след това го водите в РПУ-то и го предавате на властите/то...те ще го пуснат съвсем скоро де, ама пак поне ако не се води при тях ще го заведат като контингент/.Ако стане въпрос за синините или охлузванията...ами човека ви е налетял на бой като сте го сгащили/с две думи е оказал съпротива при гражданския арест!/ и вие сте действали при самоотбрана.Вие сте двама, а той най-вероятно ще е сам...няма как да докаже нищо, така, че....НК го остави...
                Това е според мен, защото само такива твърди мерки могат да ти донесат спокойствие!
                П.П.Ако се решиш на този вариант, задължително намери някой приятел да е с тебе , за да не си сам и...вземи си от ония по-дългички и по-широки пластмасови миши опашки...като го заловите и усмирите да му вържеш ръцете вместо белезници
                Поздрави!
                +1
                Може и да не го водите в рпу-то,повечко бои му трябва.
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • #9
                  От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                  Чак пък сам човек и то под напрежение от престъплението което извършва/т.е. първата му реакция е НЕ да се бие , а да бяга/ и да набие двама...малко е вероятно.Да не говорим, че то на такава засада се ходи с човек дето не е мека китка...ами може да се разчита на него и...бухалки...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                    Веднъж ми се наложи да източа 1 туба дизел от Ц-класата - ами не стана, защото в гърловината имало някаква цедка и маркуча просто не влезе повече от 30-40 см. Предполагам цедка и защитна ламарина под пробката ще свършат работа.
                    Варианта със залавянето, боя и всичко останало не е оптимален, тъй като с нашето законодателство и ентусиазирана изпълнителна власт престъпника има повече права от жертвата.
                    Скоро и на мен ми задигнаха солидно количество гориво от склада (и то по много нагъл начин), а полицията дори не дойде да погледне и всичко се потули в рамките на 2 дни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                      Към пробката се поставя механизъм, който задейства четири стоманени плочи. Плочите падат от четирите страни на колата и крадеца остава хванат в капан. Веднага след това се задействат четирите картечни пистолета насочени в петното под пробката от която пък изтичат няколко литра сярна киселина и безалкохолно "круша". След секунди гумите на колата се изпускат и Тераното ляга върху гада. От резервоара излизат 8 соленоводни крокодила,4 гурки с кукрита и двама с гумени хуйове. По-късно се задействат противопехотните мини, 3 ракети земя-вода-въздух-земя-лозе и няколко конфети. През цялото време около колата обикалят на велосипеди модел Лястовичка голи манафи и свирят "Лале ли си зюмбюл ли си" на дудуци. Към края на филма система от скрипци повдига Тераното, самодиви в бели премяни събличат нашия човек, намазват го с локум и го шибат лекичко с коприва тичайки зад него докато се отдалечава умилен и разплакан в далечината.
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                        За алармата: въпросът не е да е по-чувствителна, а да е има датчик на капачката на резервоара. Щом колата е дизелова, проблем с дребни искрички няма, може да се използва контактен датчик.

                        Дебелата цедка между гърловината и резервоара също никой не я е забранил. Особено лесно се реализира ако между гърловината и резервоара има гумен маркуч.

                        За боя и осъждането: идеална рецепта няма, но ако много искате лично да биете - бийте в интервала ОТ обаждането в милицията ДО пристигането на патрулката. Сами ще се сетите как да обясните картинката после. И не прекалявайте. И не бийте с маркуча - той ще трябва за веществено доказателство.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Към пробката се поставя механизъм, който задейства четири стоманени плочи. Плочите падат от четирите страни на колата и крадеца остава хванат в капан. Веднага след това се задействат четирите картечни пистолета насочени в петното под пробката от която пък изтичат няколко литра сярна киселина и безалкохолно "круша". След секунди гумите на колата се изпускат и Тераното ляга върху гада. От резервоара излизат 8 соленоводни крокодила,4 гурки с кукрита и двама с гумени хуйове. По-късно се задействат противопехотните мини, 3 ракети земя-вода-въздух-земя-лозе и няколко конфети. През цялото време около колата обикалят на велосипеди модел Лястовичка голи манафи и свирят "Лале ли си зюмбюл ли си" на дудуци. Към края на филма система от скрипци повдига Тераното, самодиви в бели премяни събличат нашия човек, намазват го с локум и го шибат лекичко с коприва тичайки зад него докато се отдалечава умилен и разплакан в далечината.
                          ....точно това е правилната рецепта...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                            Интересно толкова ниско ли са паднали за 3-40 50 лева рискуват.Очаквам скоро и чистачки да почнат да крадат. Мене така ми пробиха пласмасовия резервоар и не знам колко са отнесли имаше не повече от 30 л.,но такава локва бяха направили и разправиите после да се оправи са по големи. Боя им е малко.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да спрем крадеца? Търся съвети...

                              Имам по-добро предложение: просто дай на крадеца да прочете това, дето го е написал Дроба, и той сам ще си умре от смях

                              Сега сериозно. Проблема на алармите обикновено е свръхевтиния и съответно свръхкалпав шок-сензор. Независимо от цената в магазина, повечето са все същия говнолин, от там и постоянното пищене за щяло и нещяло ... и тишина когато най- не трябва. За съжаление, не мога да препоръчам качествен датчик, щото скоро и аз не съм попадал на такъв.
                              Вземи затвори отвора на предпазната ламарина, от гърловината обикновено никак не е лесно да се точни. Не знам за точно твоя модел Терано, но обикновено има вътре разни клапани против разливане при преобръщане, през които маркуч не минава по никакъв начин, та не мисля че е проблем. След като имаш защита, едва ли ще е лесно да се "удари пирона."


                              Иначе предложението на Любо винаги е в сила, особено ако си с неговите габарити
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X