Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Над 120 светва чека

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Над 120 светва чека

    Здравеите колеги,vitatarata е 2000 V6,1997г. и при скорос над 120 светва лампата на чека,връщам газта и пак подавам и загасва.И преди ми е светкала веднъж ама беше над 150,и до сега нее давала ядове.Моля някои ако е имал подобен проблем да подсказва.
    SUZUKI VITARA V6
    HONDA CBR 919RR
    MERCEDES ML
    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

  • #2
    От: Над 120 светва чека

    Недостиг на гориво! Ама при мен се получи,след намесата на газаджията!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Над 120 светва чека

      Да де, то и при мен така стана.
      SUZUKI VITARA V6
      HONDA CBR 919RR
      MERCEDES ML
      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

      Коментар


      • #4
        От: Над 120 светва чека

        Много е ниска границата 120, трябва да е безпроблемно до към 150. Случва се при зацапан горивен филтър, ако помпата е уловила утайки от дъното на резервоара. Така не може да се засмуче достатъчно гориво, а високите скорости изискват повече и при тях почва се усеща. Би трябвало да престане със една смяна на филтъра.

        Коментар


        • #5
          От: Над 120 светва чека

          И при Мен го е правило при задръстен горивен филтър и недостиг на гориво.

          Коментар


          • #6
            От: Над 120 светва чека

            Добре горивен фитър,ама и на газ го прави и бензин,а газович филтър е на 1000км.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #7
              От: Над 120 светва чека

              Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
              Здравеите колеги,vitatarata е 2000 V6,1997г. и при скорос над 120 светва лампата на чека,връщам газта и пак подавам и загасва.И преди ми е светкала веднъж ама беше над 150,и до сега нее давала ядове.Моля някои ако е имал подобен проблем да подсказва.
              Ми това ти показва да не вдигаш над 120 преди е била по млада и ти е пускала до 150 (сори но не се здържах) у неделя 9.30ч. при ивайло

              Коментар


              • #8
                От: Над 120 светва чека

                Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                Добре горивен фитър,ама и на газ го прави и бензин,а газович филтър е на 1000км.
                А, има един потенциометър който комуникира в коя позиция е педала за "газта". Ако той не е точен, става неточно подаване на гориво, при което светва чека и гасне. Не съм запознат как се връзва газовия компонент, но евентуално да се влияе и от това.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZZhVD3f.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5566549

                Коментар


                • #9
                  От: Над 120 светва чека

                  Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                  А, има един потенциометър който комуникира в коя позиция е педала за "газта". Ако той не е точен, става неточно подаване на гориво, при което светва чека и гасне. Не съм запознат как се връзва газовия компонент, но евентуално да се влияе и от това.

                  [ATTACH=CONFIG]685576[/ATTACH]
                  Витарата за която става дума в темата е 2.0 V6 . Това което даваш за пример е 1.6 8 клапана и няма нищо общо с другия мотор, а и този потенциометър е стъпковото моторче на този мотор . С газовите инжекции нямам опит от към Витари, всичките са ми с обикновенна газова. При мен на този мотор 2.0 V6 при каране на газ ми светва чека при рязко натискане на спирачката и след това пак гасне сам. Нямам никакви имулатори , симулатори и подобни. Имам само едно реле и ръчно копче за превключване.
                  0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                  Коментар


                  • #10
                    От: Над 120 светва чека

                    Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                    Здравеите колеги,vitatarata е 2000 V6,1997г. и при скорос над 120 светва лампата на чека,връщам газта и пак подавам и загасва.И преди ми е светкала веднъж ама беше над 150,и до сега нее давала ядове.Моля някои ако е имал подобен проблем да подсказва.
                    Привет.И моята е същата, без АГУ и за 3 години го е правила този номер 4-5 пъти/при около 100 км/ч/ ,без да се отразява това нито на вървежа, нито на нещо друго.Питал съм по запознати от мен приятели/майстори/на какво може да се дължи това, но отговор няма.Така и си я карам.А съм сигурен, че не от филтър, гориво и др.предположения за горивото, защото ако бе така, все ще придърпа или прекъсне за момент.Така си карай, ако не ти задава ядове, пък все ще си покаже някога.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Над 120 светва чека

                      Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                      Привет.И моята е същата, без АГУ и за 3 години го е правила този номер 4-5 пъти/при около 100 км/ч/ ,без да се отразява това нито на вървежа, нито на нещо друго.Питал съм по запознати от мен приятели/майстори/на какво може да се дължи това, но отговор няма.Така и си я карам.А съм сигурен, че не от филтър, гориво и др.предположения за горивото, защото ако бе така, все ще придърпа или прекъсне за момент.Така си карай, ако не ти задава ядове, пък все ще си покаже някога.
                      Да и моита го прави на бензин,но вчера и дигах 140-150 и не светва.Та като гледам така ще сия карам.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • #12
                        От: Над 120 светва чека

                        Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                        ....А съм сигурен, че не от филтър, гориво и др.предположения за горивото, защото ако бе така, все ще придърпа или прекъсне за момент.Така си карай, ако не ти задава ядове, пък все ще си покаже някога.
                        Ако филтъра е чак толкова зле, че да ти придърпва, ще се усетиш и без чек-а да свети
                        Това, за което говорят колегите е лек недостиг, на ръба на възможностите на системата, но достатъчен, за да се усети компа, че нещо не е по реда си. Получава се и от стара бензинова помпа, налепи по цедките на самите инжектори (всъщност, не знам на шестака дали имат или не, ама би трябвало да имат).
                        По принцип е добра идея като светне чека, да се види защо точно свети и каква е грешката. Помага много при хвърлянето на боб в последствие
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Над 120 светва чека

                          Ама там е въпросът Стефчо, че това става за секунда-две и все в движение и не може да се хване точно, за какво става реч.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Над 120 светва чека

                            Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
                            Ама там е въпросът Стефчо, че това става за секунда-две и все в движение и не може да се хване точно, за какво става реч.
                            Това не го разбрах. Когато чека светне, компа запомня грешката и си я помни докато не го "изчистиш". И след 3 дена да минеш диагностика, тя грешката си е все там, независимо дали чека в момента свети или не.
                            Или имаш предвид нещо друго?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Над 120 светва чека

                              Моята Витара е със същия мотор и същия проблем. Над 100 когато задържа газта в едно положение след около 3-5 сеk светва "engine check" и свети докато не променя положението на педала. Ако подам газ или отпусна газта.... гасне...!? Това го прави и на газ и на бензин. По принцип установих проблем с лулите, но тъй като никъде в БГ не намерих само лули ще изчакам да ми ги доставят. За сега съм ги изолирал, но не знам колко ще трае това. Бубините са си ОК. Свещите също са добре, но ще сменя и тях. От скоро съм с Витара и нищо не им разбирам. Кой е майстора на Витарите в София и региона и как мога да разбера какви грешки дава. Това с буксата не ми е много ясно, а и моята не е с 6 а с 4 пина....Не намерих информация за това...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X