Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с изпреварване и набиране на тлк120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с изпреварване и набиране на тлк120

    здравейте колеги ,имам следния проблем на моето тлк-120 дизел д-4д.
    като потеглям е много тромава като мине 2200 оборота рязко се изстрелва .
    на празен ход като настъпя педала на газта имам интервал докато подаде газ около 1.5 сек.
    сменях филтри няма разлика .
    друго което евентуално може да ви насочи -по всяко време като паля двигатела ,завърта по 3-4 пъти и тогава запалва.
    Като изгасям , врътвам ключа ,а продължава 2-3 оборота още да работи .
    какъв може да е проблем

  • #2
    От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

    Най добре в сервиз (Тойота) да я закачат за компа и да проверят параметрите на двигателя. Иначе гадаеш.
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

      Аз имам същия проблем с Discovery 1, 300tdi, който се появи след като ми ремонтираха горивната помпа. Предполагам, че не е регулирана добре. Когато подавам газ по-здраво от ауспуха излиза черен дим. Не знам дали и при теб е така.
      Успех!
      Ако се колебаеш дали някой е боклук, значи той си е.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

        Общото между горивните ви системи е, че и двете ползват дизел...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

          Не черен дим не излиза ,закачаха я по всякви компютри всичко е ок .
          В тойота не съм ходил ще ида и там да видя макар софтуера да е еднакъв по сервизите

          Коментар


          • #6
            От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

            Преди да хукнеш по сервизите, дай на някой познат със същата едно кръгче. Ако това ти е първия дизел от ново поколение или до сега си карал бензин е нормално да ти правят впечатления подобни неща. Паленето на комънрейл системите си е така. Трябва да си повърти.

            Коментар


            • #7
              От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

              Ако карате common rail дизел D4D, какъвто явно е на колегата и той не пали незабавно, вероятно сте за сервиз.
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                Ако карате common rail дизел D4D, какъвто явно е на колегата и той не пали незабавно, вероятно сте за сервиз.
                И моята не пали от раз. И тя ли е за сервиз.

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

                  Смешно е да се говори за палене при различни фактори.Износване на двигателя,зареденост и мощност на акомулатора,външна темепература,влажност,температура на горивото.Като почна за горивото още качество и наличие на вода,парафини.Теоретично на системата и трябват 3 оборота да сметне и да запали.....
                  Опита ми е само с Авенсис D4D на 50к.При хубаво стечение на фактори пали моментално....
                  Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                  Disco 1 бекъп
                  Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

                    егр клапанче, малко да е позадръстена имам предвид, същото с нисан навара д22, като навъртя около 1000 км извънградско с настъпване 2600-2800 оборота се изчисти и сега върви супер, предишните собственици явно са я карали като тир с 1100 оборота ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

                      Нагар в двигателя, високите скорости го продухват, както и специфични добавки, но не винаги той е причината.

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблем с изпреварване и набиране на тлк120

                        като я взех сложих от всички добавки за дюзи помпи и тн. но няма разлика изнервящо слаба е до 2000 оборота после е дявол но силата на дизела нали е в ниските .това искам да оправя ще послушам колегата по горе ще мина и през тойота да видим и там кво ще кажат

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X