Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

    "Икономията" от смяна на масло на 52000км.(ама защо точно 52 а не 60000км?) изобщо няма да я коментирам, но поне за такъв голям пробег поне два пъти трябва да се сменят въздушните филтри-само мое мнение
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #17
      От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

      Доста отдавна европейска фирма производител на ДВГ сменява маслата на новозакупен на 30 000. Но там и тук дали има разлика? Ако съдя по разхода, а и по яката на ризата вечер, мисля, че да.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

        Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
        Това с препоръките е добре до известна степен само. В повечето случай зад препоръките стоят финансови интереси за смяна на скъпи консумативи. Не казвам че не е нужно да се сменят, просто не се използва пълния им капацитет.
        Хората си дават резерв, да не им бучиш после. Много зависи как караш, колко е износен мотора и много още. Освен това изхабяването на маслото почва още от първия километър. На 10 000 км далеч не е същото, макар, че двигателят оцелява, с цената на усилено износване.

        Коментар


        • #19
          От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

          От тия ИКОНОМИЙ,като взех колата на жена ми,vw polo 1.0 1999g,и поже чукаха зверски повдигачите реших да ги сменя.Като свалих капака на клапаните нема дави казвам каква гняз беше,яко отлагания и това заради нередовна смяна на масло от италиянеца.Заради това и смених 8 броя повдигачи бяха пълни вътре с катран.А до автора на темата,той хубаво на 50к сменя маслото а за масления филтър мисли ли?Представяте ли си на какво е стана ако въобще е останало нещо от него.Понеже на един камион пред мене като отвориха масления филтър ,той е елемент и вътре беше станал на разкашкана тоалетна хартия.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #20
            От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

            Аз си сменям маслото всяка година - GM 10W40 и масления филтър, като запаля двигателя след смяната с ново масло, веднага ми се променя показанията за налягането на маслото, и така е до към 8-10 тия месец стрелката за налягането е над средата и до горе при повече газ, като мине 1 година и половина показва налягането на маслото в минималните стойности, тази година смених пак маслото и веднага се повиши налягането в норми и досега е така вече 3-та година - с една дума сменям всяка година маслото независимо че не е много почерняло - карам само на бензин, явно маслото си запазва качествата си до година, година и половина независимо от пробега.

            Коментар


            • #21
              От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

              На година сменям маслото на колата два пъти.Смяната правя на 15000км. +маслен и въздушен филтър,масло 10в40.Ако има лев, за през зимните месеци слагам от Якото 5в40Колата е с ГИ.След 10000км.вече има нужда да се долива по-малко.Не се стряскам-нито колите са ни коли,нито консумативите качествени.От приятел вносител знам ,че всичко влизащо в България е със занижено качество./храни,масла и т.н/.Ще кажа ,че има и изключения ,за да не слагам всички марки под един знаменател.Както се изрази той;каквото плащаш-това получаваш.

              Коментар


              • #22
                От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                Това ми най хареса ''каквото плащаш-това получаваш''.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #23
                  От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                  Маслото губи качествата си, доста след планирания си пробег. Това, което му разказва играта е твърдите примеси, било то метален прах, било въглеродни частици или вода. В големите автопаркове започват да инвестират в диализа на маслото.
                  Същото се филтрира наистина добре (не става с мрежести филтри) и се връща в картера. Когато имаш 50 машини със 70 литрови картери, си склонен да вкараш едни пари в такава техника. Който се интересува ще я открие.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                    Замислям се, има ли смисъл изобщо да сменям масла-ще сменям филтри и ще си доливам на "газираните бензинки". Може производителите да ме "гъбаркат" с претенциите СИ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                      Сменям си го когaто си му е времето,дaже си го глезa през смянa с някоя профилaктичнa лекa aмерикaнскa добaвчицa ,моторa е чист и мъркa при всякaкви режими,в студеното нямa и помен от кондензен клей по кaпaчкaтa нa мaслото при положение,че съм нa гaз.Скоро сменявaх гaрнитурa нa кaпaкa ,перфектно чист двигaтел,не хвърля еднa кaпкa и без кaпaчкa нa мaлсото.Основнaтa предпостaвкa зa добър мотор е редовнaтa смянa нa мaслото и кaчественaтa му мaркa!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                        Ако вземеш нова кола и си я карал само ти, може би има смисъл да се "грижиш" за нея... "Може би", защото ще й се отрази след като отдавна ти е омръзнала и си взел друга...
                        Ама като си купиш кола "нов внос" 6-та употреба, ако ще и всеки ден да сменяш маслото... Все тая... Аз сменям масла и филтри на 15000км, само въздушния филтър на климатика по-често, защото той ми е най-важен...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Маслото губи качествата си, доста след планирания си пробег. ...
                          Да,
                          и отделно са се презастраховали производителите и на колата и на самото масло. А като е стар двигателя, всъщност спестените пари осигуряват смяна на двигателя или колата.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #28
                            От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                            Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                            каквото плащаш-това получаваш.
                            Ми тогава в България трябва да караме с едни от най-качествените масла в Европа, съдейки по цените!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Ми тогава в България трябва да караме с едни от най-качествените масла в Европа, съдейки по цените!
                              Ми да, аз съм доволен от М10Д. Експеримента продължава...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Факти за маслото от "зверска" експлоатация на газирани бензинки.

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Ми да, аз съм доволен от М10Д. Експеримента продължава...
                                Това с каква колица?
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X