Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

    Плата по крилата си има предимства . Куршумите минават през него без сериозни поражения . То като погледнеш и АН 2 и той изглежда като че ще се разпадне преди да е отлепил от пистата ама летят вече едни 60 - 70 години по цял свят . Голямата площ на крилата също има много предимства с АН 2 си кацаш спокойно на планиране на първата поляна като ти угасне двигателя . Иначе Ерик Хартман е абсолютния рекордьр с 352 свалени самолета от тях 345 съветски . Има над 1425 бойни полета участвайки в 825 въздушни боя . Свалян е и е падал по други причини 14 пъти но винаги е успявал да скочи на време с парашут за разлика от Иван Кожедуб който никога не е свалян винаги колкото и повреден да е бил самолета му е успявал на кацне .
    Последно редактирано от sek.1; 20-02-14, 06:37.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

      За немските пилоти по време на ВСВ - цифрите ми се струват маааааалко нереални, освен ако не са и писали и победите от плейстешъна.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #18
        От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        За немските пилоти по време на ВСВ - цифрите ми се струват маааааалко нереални, освен ако не са и писали и победите от плейстешъна.
        http://forum.boinaslava.net/showthre...C5%D2%C5%CD%C5! За големия брой свалени съветски в началния етап на войната вина имат най вече самите руснаци . Към началния етап на войната гръбнака на изтребителната авиация е самолета И 16 който е безнадеждно остарял и срещу Ме 109 практически няма никакви шансове . Историята с Иван Кожедуб е даже куриозна на моменти . На края на войната сваля два съюзнически мустанга които го объркали че е немец и го атакували Германските пилоти са имали с пъти по голямо полетно натоварване Германия води война във въздуха не на два фронта а на всякъде и някои пилоти са имали по 5-6 полета на ден което е страхотно психическо и физическо натоварване .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          За немските пилоти по време на ВСВ - цифрите ми се струват маааааалко нереални, освен ако не са и писали и победите от плейстешъна.
          Немците в началото на войната са се сражавали срещу противници с доста по-стари самолети от техните(биплани,И-16 и други), та може и да са верни цифрите.

          Коментар


          • #20
            От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

            Добре де, "Параграф 22" не сте ли чели ? Йосарян какъв му беше основния проблем - че полковник Катхарт непрекъснато вдигаше броя мисии след които можеш да се скатаеш

            Немските асове през ВСВ не са имали "граница на пенсиониране" - ползвали са ги докато им се стопят лагерите. Съюзниците след даден брой мисии са заминавали в скатавка на безопасна служба да обучават зайци, или са били повишавани на служба без бойни полети. При това положение е нормално повечето немски асове хем да са отбелязали повече победи, хем да не са доживели до края на войната.

            А конкретно за ПСВ да ме прощавате - не съм бил пилот нито тогава, нито след това, но няма как да ме убеди човек че тяхното е било по-стресиращо от това да се бориш с невидим враг с невидими ракети при натоварване седем Г. За мен всеки иракчанин осмелил се да отлепи изтребителя си от пистата през 1991ва с ясното съзнание че излиза на битка с нагласени карти е много по-герой от от група взаимно уважаващи се джентълмени дето още малко и картички за Коледа са щели да си пращат.

            А за това дали са летяли в летящи ковчези - за времето си това е бил върха на л@йното. Ревящ летящ звяр. Надали са се чувствали по-зле отколкото в камион с гуми писалки и брезентово платнище.
            Последно редактирано от Goblin; 21-02-14, 05:55.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

              Въобще и днес работата на пилота изтребител не е хич лесна за това ги пенсионират без война на 15 години служба . През първата световна новобранците които идват символично са ги зачислявали в ескадрилата на 20 минутките повечето толкова са изкарвали на първия си боен полет тези които са се връщали след солиден запой са ги приемали в ескадрилата . Не е лесно най големия ти враг да е самолета ти . То и на другите новатори по онова време не им е било леко танкистите от първата световна в тия занитени метални ковчези едва ли са се чувствали по различно а за подводничарите от онова време не ми се мисли . Повечето подводници са си потънали сами без вражеска намеса. И сега нещата не са се променили много едва ли на загиващите днес им е по леко че загиват в ултра съвременна техника струваща много милиони .
              Последно редактирано от sek.1; 21-02-14, 06:53.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                Не мисля, че сегашният въздушен бой може да се сравни с това което е било , когато барона е летял. Дали сега изобщо ще се видят "очи в очи". Едва ли.."стреляй и забрави" Не, че и сега не се иска "дупе"...Ама е друго да извадиш меча, да го подгониш зад опашката или да превземеш кораба на абордаж...
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #23
                  От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Не мисля, че сегашният въздушен бой може да се сравни с това което е било , когато барона е летял. Дали сега изобщо ще се видят "очи в очи". Едва ли.."стреляй и забрави" Не, че и сега не се иска "дупе"...Ама е друго да извадиш меча, да го подгониш зад опашката или да превземеш кораба на абордаж...
                  Както споменах - не знам къде е истината. Не съм бил там. Според мен за едни хора е страшно е да погледнат врага очи в очи, за други е далеч по-страшно врага и смъртта да са невидими, непредвидими и изневиделица.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                    Тая концепция стреляй и забрави нещо не работи при равностоен противник с равностойна машина . Слава богу след Виетнам равностойните не са се срещали във въздуха . Американците тогава доста време страдат от липсата на оръдие за близък бой и съответната подготовка за близък маневрен бой . После и прословутата школа Топ гън и много други създават и самолет без оръдие не пускат .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      ...Слава богу след Виетнам равностойните не са се срещали във въздуха...
                      Що бе, как да не са се срещали... Не са се срещали големите само.

                      Иначе - боеве да искаш. Индия <> Пакистан, Иран <> Ирак (иронично - май до ден днешен най-успешния ас на F14 е иранец, от иранските ВВС в Ирано-Иракската война), отделно има май един единствен случай на "реактивен" ас успял да свали пет индийски самолета в една мисия, от които четири - в първата минута от боя - Пакистанец, през 1965та.

                      Аз за такива хора говорех по-горе, не за "големите". Въпреки че и там са си нерви, свалени във въздушен бой американски самолети в първата Иракска война от пилоти на ВВС на Ирак - има.

                      Отделно май и при войната в Хърватия имаше въздушни двубои със сърбите, но не съм сто процента сигурен.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        ....

                        Отделно май и при войната в Хърватия имаше въздушни двубои със сърбите, но не съм сто процента сигурен.
                        Имаше отстрел на осмелили се да излетят сръбски самолети. Самолетите за ДРЛО ги залагаха за мишени на Ф-15 и последните ги стреляха като на учение.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Имаше отстрел на осмелили се да излетят сръбски самолети. Самолетите за ДРЛО ги залагаха за мишени на Ф-15 и последните ги стреляха като на учение.
                          Става въпрос за гражданската война и в частност действията между Хърватия и Сърбия. И да, имаше двубои (въздушни) в тях.
                          Ти като как пък писа Сърбия и САЩ за равностойни!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            http://forum.boinaslava.net/showthre...C5%D2%C5%CD%C5! За големия брой свалени съветски в началния етап на войната вина имат най вече самите руснаци . Към началния етап на войната гръбнака на изтребителната авиация е самолета И 16 който е безнадеждно остарял и срещу Ме 109 практически няма никакви шансове . Историята с Иван Кожедуб е даже куриозна на моменти . На края на войната сваля два съюзнически мустанга които го объркали че е немец и го атакували Германските пилоти са имали с пъти по голямо полетно натоварване Германия води война във въздуха не на два фронта а на всякъде и някои пилоти са имали по 5-6 полета на ден което е страхотно психическо и физическо натоварване .
                            То излиза,че тоя е свалил цялата съветска авиация.Колегите му с кой ли са воювали в небето?
                            Има една страхотна книга за военната авиация през втората световна война от Покришкин.Казва се "Небе на войната".Заслужава си да се прочете.Иначе на немската пропаганда /и на съветската/ не трябва много да се вярва.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                              Първоначално публикуван от ceco58 Преглед на мнение
                              То излиза,че тоя е свалил цялата съветска авиация.Колегите му с кой ли са воювали в небето?
                              Има една страхотна книга за военната авиация през втората световна война от Покришкин.Казва се "Небе на войната".Заслужава си да се прочете.Иначе на немската пропаганда /и на съветската/ не трябва много да се вярва.
                              Книгата е с първо издание 1966 година. Дали тогава можеше да се издаде нещо без елемента пропаганда
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Последната битка на "Червеният барон"...Анимирана възстановка

                                Първоначално публикуван от ceco58 Преглед на мнение
                                То излиза,че тоя е свалил цялата съветска авиация.Колегите му с кой ли са воювали в небето?
                                Има една страхотна книга за военната авиация през втората световна война от Покришкин.Казва се "Небе на войната".Заслужава си да се прочете.Иначе на немската пропаганда /и на съветската/ не трябва много да се вярва.
                                В началния етапна войната основния противник на германците е И 16 от различни модификации . Това е един не лош самолет но към 1941 година е безвъзвратно остарял и отстъпва с много дори и на най старите модели Ме 109 . Това руснаците го виждат още в Испания но продължават да го модифицират и произвеждат . Та тогава германците са били като на лов в кокошарник . Първия равностоен на Ме 109 самолет е Як 1. Е това е И 16 .
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от sek.1; 26-02-14, 06:07.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X