Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Лада НИВА на Киа Спортидж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

    Ако може измери консумацията на перката на БМВ-то да сравним.
    На Астра G е 18A,захранена директно без ползване на съпротивление!

    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

      Все си мисля,че истината е в по-голям радиатор!
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

        Дедо Гоше, не е хич малък тоя радиатор на нашите. Макар по-голям да е по-добре, ама като знам тоя как е натъпкан с обувалка там вътре...
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Все си мисля,че истината е в по-голям радиатор!
          Абсолютно си прав,Гоше!
          Само дето цените не ме кефят и затова гледам да правя силно течение на щатния нов.

          Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            затова гледам да правя силно течение на щатния нов.
            Янко, по-силно течение от добре работещо виско едва ли ще успееш да направиш. Друг е въпроса кога и колко сработва тази проклетия, нещо им нямам вяра...
            При мен има много голяма разлика с климатик и без него. Без климатик не загрява даже в трудни терени. С климатик по стръмни асвалтови терени вдига повече, от колкото на черен път без климатик.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

              Става,става-като има кой да набива яко въздух и виското да го смуче,ефекта е супер.
              Както писах по-горе ползвам климатичния вентилатор.
              Тъпото е,че при КИА е много слаб и въпреки това ефект има...

              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                Янко, по-силно течение от добре работещо виско едва ли ще успееш да направиш. Друг е въпроса кога и колко сработва тази проклетия, нещо им нямам вяра...
                При мен има много голяма разлика с климатик и без него. Без климатик не загрява даже в трудни терени. С климатик по стръмни асвалтови терени вдига повече, от колкото на черен път без климатик.
                Хм-нещо сякаш не е на ред!?

                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                  И аз мисля че има някакъв проблем и то най-вероятно с перката на климатика. Мойта като почна да загрева по Предел миналата седмица и пуснах климатика температурата веднага падна с няколко градуса.

                  Коментар


                  • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                    Кондензора на климатика загрява доста при включен климатик. И е нормално с климатика да държи малко по-висока температура при натоварване.Ако си я карам по равното - ясно. Ама с пълна газ на 5-та предавка по баир, има разлика. С климатик грее повече. Като го изключа - пада температурата при равни други условия.
                    Отново подчертавам че говоря за натоварване на макс. По черния път това не ми се получава - пазя си колата и не скачам по дупките с мръсна газ.

                    Геца - точно на Предела има разлика и без климатик е по-ниска температурата. Говоря за работещ климатик, а не само за включена перка на климатика.
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                      Аз моя го събрах и това което казвам е с работещ. При пуснат климатик в града не качва и 90гр. Сйбрал съм доста перки. Тея дни като се прибера ще видя коя ще пасне и ще ти се обадя да я вържем. Имам и за теб перка.

                      Коментар


                      • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                        Дедо Гоше, не е хич малък тоя радиатор на нашите. Макар по-голям да е по-добре, ама като знам тоя как е натъпкан с обувалка там вътре...
                        А този на климатика колко пречи,думи нямам!
                        Оня ден се мъчих да ги измия малко тез радиатори,ами то няма бъркане.
                        Този на климатика тотално запушен с трева и кал,ще се наложи да свалям водния,че да измия и двата.
                        Другия вариант е мрежа за комари,и смяна от време на време.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                          Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                          Аз моя го събрах и това което казвам е с работещ. При пуснат климатик в града не качва и 90гр. Сйбрал съм доста перки. Тея дни като се прибера ще видя коя ще пасне и ще ти се обадя да я вържем. Имам и за теб перка.
                          Добре, обади се. Връзването е лесната част. Трудната е доброто закрепване на перката.
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Виското няма да се маха!
                            Този,челния ще му помага,като духа силно през радиаторите и по-този начин виското ще зацепва по-рано и сигурно от получената топлина.
                            Сега съм по такава схема....-вентилатора на климатика го управлявам от датчика за 4х4.
                            Още бутна ли двойното,вентилатора се включва.
                            Тъпото е,че климатичния вентилатор при КИА е много слаб....-консумация едва 4,5А и затова идеята ми е да мина на климатичен от Астра G....-очевидно по-мощен и ефективен!

                            Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
                            Слагаш ли друго реле за перката на климатика,или си има такова?
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                              Виж за отзад,биха се получили нещата,но лично аз нямам смелост да махна виското!
                              На Франко сложих ел перка, на нея пишеше "БМВ тройка", щото оригиналното опелско виско ми се виждаше неработещо.
                              На моменти ми се изправяха космите на гъза като видех колко навътре в червеното е стрелката на температурата.
                              Сложих виското, и всичко се успа. Франко загряваше или заради затлачен с кал радиатор. Или заради липса на вода в системата.
                              Така, че виското е напълно работеща система, и не се предава току-така. Не бързайте да е отричате, а първо тествайте.

                              Допълнение-ако мога да избирам между кола с виско и такава с електрически вентилатор-винаги ще избера виското. То по замисъл работи доста по-плавно, и не натоварва електрическата система, което си е плюс. Всяка допълнителна джаджа на ток( ама с добра консумация) е таралеж в гащите. Както и всичко което е на хидравлично задвижване или задействане.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: От Лада НИВА на Киа Спортидж

                                Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                                Слагаш ли друго реле за перката на климатика,или си има такова?
                                С допълнително реле съм.

                                Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X