Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
    Според колегата tk3c-pyce да той сигурно знае най-добре , грес , дървени стърготини ама чамови , банани и т.н. .... отстраняват всякакви шумове в диференциала , в ушите и други подобни проблеми
    Еди , на времето в москвичите се слагаха и грес и дървени стърготини но никога чамови или едно масло "негрол" -може леко да бъркам името ,ма трудно се намираше.

    Коментар


    • #32
      От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

      Бе и аз едно време преди 1989-та съм виждал колеги дето изливаха бензин в канализацията че не можеха да оправят месечните сметки ама тва време вече го няма.................а маслото не е "негрол" ами е "репсол"...........
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • #33
        От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
        ............а маслото не е "негрол" ами е "репсол"...........
        Грешка. Вече то има на битака ма не ми трябва.

        Коментар


        • #34
          От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

          Е та кво да ти трябва!!!Сипвахме го на Лади,Волги,Латвий,Жукове,Ниси..........ама темата почна да се оаква па и съм на три ракии та си слагам члюч на клавиатурата.............и все пак Наздраве и честит Ви празник на всички колеги.........
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #35
            От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

            Явно нещо бъркам. Някой може ли да ми прати точен модел на преден диференциал с LSD със снимка, на която да се виждат дискове или друг фрикционен механизъм, така че същия да бъде дефиниран като LSD?

            Коментар


            • #36
              От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cut72.jpeg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5583962

              май е това Vari-Lok dana 30, дето го слагат на QUADRA DRIVE
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #37
                От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                Така, хванах се да прочета за това нещо, защото ми стана странно как можеш да сложиш limited slip отпред и това да не ти пречи на управлението на волана.
                Оказа се, че това нещо има заклинващ механизъм, а не стандартната триеща се LSD схема.
                Good to know...

                Коментар


                • #38
                  От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                  Има много видове и наименования , при Grand Cherokee проблем с управлението няма не зависимо дали терена е сух или хлъзгав за това много от собствениците които не знаят или не се интересуват не разбират че имат "блокажи" на двата диференциала , просто усещат автомобила по-проходим при зимни условия !!!
                  Затруднено управление има при по-стари поколения 4х4 с механични , вакумни , електрически и други управления въздействащи на твърдо зацепваща се муфа (УАЗ , M.B. G-class , Mitsubishi Pajero и много други също и всички товарни автомобили 6х6 и т.н. ..............)
                  Еди Рангелов : 0885 088 444
                  Няма незаменими има незабравими хора !!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                    Да, точно това е и моето мнение, просто съм го обяснил технически.
                    Което обаче няма нищо общо с виещия преден диф на пациента. Все още препоръчвам да се сложи присадка. Айде да не е грес, че звучи грозно. Нека да е "специализирана добавка за подобрено змазване на износени механични предавки". Намира се в почти всяка бензиностанция или магазин за автоаксесоари и не представлява нищо друго освен грес, разредена с малко масло. Но се продава в ефектна опаковка и за 15 лева (5 пъти по-скъпо), за успокоение на средностатистическия клиент
                    Като гледам съветите, които се дават, сигурен съм, че авторът на темата накрая ще си похарчи парите за нови лагери. Така че какво го бърка да си купи една присадка и да пробва първо? Току виж го "вързало", както казваме ние на село
                    Последно редактирано от tk3c-pyce; 03-05-14, 21:18.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                      Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                      Да, точно това е и моето мнение, просто съм го обяснил технически.
                      Което обаче няма нищо общо с виещия преден диф на пациента. Все още препоръчвам да се сложи присадка. Айде да не е грес, че звучи грозно. Нека да е "специализирана добавка за подобрено змазване на износени механични предавки". Намира се в почти всяка бензиностанция или магазин за автоаксесоари и не представлява нищо друго освен грес, разредена с малко масло. Но се продава в ефектна опаковка и за 15 лева (5 пъти по-скъпо), за успокоение на средностатистическия клиент
                      Като гледам съветите, които се дават, сигурен съм, че авторът на темата накрая ще си похарчи парите за нови лагери. Така че какво го бърка да си купи една присадка и да пробва първо? Току виж го "вързало", както казваме ние на село
                      Ще ме изминяваш, колега, ама това не е ТКЗС-арска руска машина/Беларус/. В повечето случаи виенето не е от маслото, а просто от настройката на силовата двойка пиньон-корона/по точно от загубата на такава. Слагането на добавки е с цел превенция, а не лекуване. Гледам че и в друга тема си се изказал неподготвен и смятам, че е по-добре да се запознаеш с темите и да мислиш преди да пишеш. Добавката НЕ е грес и масло, както си написал и постването на подобни мисли не е коректно към останалите потребители, особенно които не разбират но се интересуват./Полицаите и адвокатите го наричат въвеждане в заблуждение/. Освен това не съм го срещал по бензиностанциите, което ми говори, че го бъркаш с друга присадка/за двигателното масло/. Затова си мисля, че май е по-добре да ограничиш мненията си до където познаваш материята отлично. Извинявай, ако съм бил по-остър в изказването си.
                      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                        Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                        Да, точно това е и моето мнение, просто съм го обяснил технически.
                        ?

                        Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                        Като гледам съветите, които се дават, сигурен съм, че авторът на темата накрая ще си похарчи парите за нови лагери. Така че какво го бърка да си купи една присадка и да пробва първо? Току виж го "вързало", както казваме ние на село
                        Когато ме заболи зъб не пия хапче , а ходя на зъболекар
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                          Да изтупам темата от прахта
                          И в краина сметка някои сменил ли си е лагерите в предния диф. Ако да, къде ги е сменил и колко му е излязла цялата операция.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Преден диференциал Jeep Grand Cherokee 2002 2.7 quadra drive

                            Примерно 200 труд и задължително ремонтен комплект ( той колкото ти излезе )
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X